Carat Emerald postřehy

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Morlith 19. 2. 2010 21:24

Takze, konecne som sa dockal a dosiel mi Emeraldik, tak vam sem spisem take nejake moje postrehy, ale nemienim pisat recenziu, kedze mozem porovnavat len s integrovanou zvukovkou.
Ovsem velmi rad porovnam emerald s inym Dacom, ak niekto byva v Brne, alebo Kosiciach.

K701 maju za sebou cca 130 hodin, emerald tak 20.

Dielenske spracovanie je velmi prijemne (ako na fotkach :p), nehreje tak ako odarov topaz, a diodka je velmi decentna :)

Uplne prvy dojem bol "fu*k, to boli asi vyhodene prachy". Nastastie sa zmenil.
Pocuval som v podstate vsetko, od klasiky, cez jazz az po metalcore.

Prve co mi udrelo do usi, boli vysky, prestali byt ploche a prisli mi omnoho realnejsie. Predstava uderu palicky o hranu cinelu dostala realnejsi obrys (jazzove cinely su jedna basen, Englishman in New York len cinka radostou).

So stredov jednoducho padla deka, su dravsie, ale nemozem povedat ze agresivne. Rozhodne mi netahaju usi, aj ked agresivne podanie zvuku mam rad. Gitara proste musi rezat 8-)
Hlasy su zivsie, muzsky vokal dostal silu napr. The Kooks boli nezazivne, Incubus a Foo Figters nemali tu "stavu", teraz ma bavia pocuvat.

Co sa basov tyka, jednoznacne pozorujem ich vytiahnutie do popredia, tam kde sa mi predtym skryly za kopaky (Foo Fighters - Best Of You) ich teraz pocujem. Ich spresnenie ale akosi nezaznamenavam, alebo len vo velmi malom meritku. V niektorych skladbach mam ale stale mam pocit ze basy vnimam napoly intuitivne/sluchom, a mam problem vyseparovat basu z nahravky. Ale uz ju pocujem ked sa na nu sustredim.

Priestor ma jednoznacny narast, predtym zadny priestor nebol a predny sa ako keby nespojil. Nebolo to celistve. Teraz sa predny priestor spojil a objavil sa zadny. Co je sem tam vtipne ked clovek pocuva orchester a to co ma hrat zlava hraje zpoza vas :nenapadne

A samozrejme opat viac detailov, drobnosti, presnejsie zahrane vsetky nastroje, atd...
Co ma trosku irituje je, ze sem tam sa ozyva sum, Ale to hadzem na vinu PC (pomaha napriklad vypnutie a zapnutie Foobaru) lebo fakt je to len sem tam, s tym ze mam problem rozchodit asio (ak sa dakto nudi kludne mi napiste na 337200368). Takze tam bude asi problemov viac. Inak nesumi a som velmi spokojny. Ako prenosne audio na intrak super.

Celkom by ma zaujimalo o kolko je lepsi BVaudio amp po pripojeni na emerald, a porovnanie emerald ako DAC aby som vedel ake obmedzenia ma amp a ake dac v emeraldovy (vem ze je to nudzovka ale teraz mi to hra krasne :) )

Prehravania pri napajani s USB som neskusal, potom doplnim, ked skusim co to robi.
A takisto, nemate nahodou info ohladom napajania? vzadu je pri napajacom konektore napisane DC 5-6V (neni tam pomlcka ale vlnovka), napajaci adapter je 5V, zvladlo by to 6V ? malo by to vliv na zvuk ? Este som nepozeral na inych forach (headfi) ci tam nieco take nieje... ked budem mat cas mrknem.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 19. 2. 2010 22:06

Morlith píše:Uplne prvy dojem bol "fu*k, to boli asi vyhodene prachy".
Co si si zabudol umyt usi? Na Topaz-e bol prvy dojem hned evidentny. Navyse - to co rozpisujes nizsie . . . trochu pre mna nepochopitelne, ze na prvy dojem bol taky slaby ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Morlith 19. 2. 2010 22:16

skor som nikdy nepocul nic take... cakal som nieco ine, mozno vyraznejsie ani neviem co... prva takato vecicka no
cakas rovno boom wow efekt , len som moc nevedel kde ho hladat tak by som to povedal :)
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 2. 2010 22:41

Externí napájecí zdroj musí bejt lepší než napájení z USB, věřim že to i při pozornějšim poslechu uslyšíš. Je možný že ne hned. Ta značka znamená 5 až 6 Volt.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 21. 2. 2010 14:10

o tak som to skusil pustit este raz zo zvukovky, napajnie s usb a napajanie zo siete...
asi som bol hluchy ked som to robil prvy krat, proste zlepsenie cez vsetky spektra, usb/siet tiez ale nie tak vyrazne
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 21. 2. 2010 15:10

Ako prenosne audio na intrak super.

Spolu s otvorenými AKG? Aký názor majú ostatní? :D Ja pôjdem na intrák o pol roka, a dosť ma deprimuje že AKGčka ostanú doma :(. (a preto šetrím na JH13 :D, ale to je na dlho 8-) )
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 21. 2. 2010 15:23

ves co, ono to za nehuci tak moc, ja hlasitosti nejak nehrotim, len sem tam, kamos tuna ma nejake uzavrete a vytuni to tak ze to pocujem tak jak on moje AKGcka, s tym ze mam tolerantnych spolubydlov, co chodia neskoro spat... :)
dufam ze mi to vydrzi, lebo ekbyze som nemal tak idem do nejakych uzavretych... na co uz je neskoro :)
ale fakticky to nieje zas tak hrozne, ak to neprehanas s hlasitostami.. zalezi sice na koho trafis, ale uprimne ides na intrak, ak sa niekto chce stazovat na hluk na intraku tak je jedina odpoved, mal si ist na privat :p
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 21. 2. 2010 16:51

ScRyX --> Na intrak by som COKOLVEK drahsie nebral ;) Zarucene sa to znici :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Morlith 21. 2. 2010 16:57

no odare s tymto nesuhlasim, notas tu mam a zije to, sluchadla deto, my chlasceme na chodbe :pp
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 2. 2010 14:14

No, já jsem třeba taky na intru a přesto že spolubydlící mám víc, než tolerantní, pokládám za slušnost nemít otevřená sluchátka a ještě k tomu, jestli spolubydlící mají odlišný hudební vkus. Já jsem právě v situaci, kdy si musím pořídit nějaký slušný uzavřený model. To je panečku quest! :-) Ale jinak Ti samozřejmě gratuluju k Emeraldu, ať Ti to pěkně hraje. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 27. 2. 2010 15:00

hmm chapem a mas pravdu, aj ked je fakt ze mi si tu hucime vlastne vsetci navzajom, ovsem zatial s tym problem nebol akbyze, tak mam v hladaciku nejake uzavrete krasky :p
a dik
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2010 17:55

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2010 18:38

Na koleje ideální: http://www.jhaudio.com/store/index.php? ... ducts_id=1

Ochrání všechny od hluku a kdo by prosímvás kradl obyčejné špunty?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 2. 2010 18:42

Navyse take hnusne :D Kto by to chcel? :D :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 27. 2. 2010 18:47

Navíc by mu to ani nesedělo v uších :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků