Pozorovací vzdálenosti - tabulky...diskuze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 7. 3. 2010 22:38

enjay --> 6X to je pekne stary udaj. To by sme si my FULL HD maniaci moc tych detailov neuzili ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jozef035 8. 3. 2010 09:26

22855 píše:ale zase jsi jako v první řadě v kině . Kroutíš hlavou z prava do leva . Proto i v kině je dobrý střed.

Pre 50" TV 16:9 je pri vzdialenosti 1,8m rovnaký pozorovací uhol ako v kine keď sedíš v strede. 36 stupňov. Žiadne krútenie hlavou.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesla15 8. 3. 2010 16:54

Vážení, dosti jsem se zde pobavil, dovoluji si několik poznámek. Ženy maji širší záběr mužů. Dále, doporučuji dát si změřit zrak na zvolenou pozorovací vzdálenost ( za totálu se doporučovaly TELEVIZNÍ BRÝLE). Přes 50% diváků sledují programy ze SATELITŮ. Tento rok má počet programů v HDTV dosáhnout cca 150. Již v sedmdesátých letech vznikala širokoúhlá kina, tudíž i na 50" při vzdálenosti cca 3m je obraz skoro malý. Česká televize nemíní s formátováním nic dělat, nechává to na každém z nás. Já pro představu jak s pozovací vzdálenosti to " funguje " dávám příměr.... vezměte tisk, přiložte k očím a jste slepí. Následuje vzdálenost " od...do ", přečteme. Vzdálíme více a jsme všichni slepí. Chci říci, mít dokonalý zrak budu vidět na plazmě zaostřeny právě ony body A to je ta správná vzdálenost.Tak dokonalý zrak nemáme, tudíž nás ony body neruší, ale ostrost vnímáme. Doposud TV byla jen informace. Nyní nastupuji dom. kina,sporty, příroda, koncerty a pod. Je docela milé, kdy pohnu hlavou, jednou k bubeníkovi, v zápětí k saksofonovitosti a vrátím ji k hezké zpěvačce a sledují její pleťovou barvu. Tu ale neumí žádné LCD a né kdejaká PLAZMA. Ale to už je o něčem jiném. Přeji hezký den..-M.D.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 22855 8. 3. 2010 18:30

Docela jsi mi pobavil s odpovědí --Tento rok má počet programů v HDTV dosáhnout cca 150 ---
Zatím ubývají nebo nejsou český za hrozný peníze co se týče Skylinku. Hrůza. .
22855
Junior

Odeslat příspěvekod tesla15 8. 3. 2010 21:20

Alespoň jsem pro Vaše pobavení něco udělal. Četl jste na přeskáčku, jedná se o SATELITNÍ VYSÍLÁNÍ ( pozemní pro " taky " kvalitu neuznávám). Na počtu sám nelpím, mne stačí několik programů, ale hlavně, by tam byly TY MOJE. A to pro mne pozemní nezajistí.Dnes se provádí montáž nejméně se 4 konvertory ( není výjimkou 8 konvertorů ).. Jó technika jde kupředu rychleji než stačíme sledovat. Jistě Vás tím opět rozesměji. Hezký večer, třeba nyní BRAVA koncert. M.D.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tesla15 9. 3. 2010 18:36

Ještě dodatek..Oněch cca 150 proramů v HDTV kvalitě jsem četl před několika roky. Dnes mi to nedalo a zjistil skutečnost.. Časopis PARABOLA CZ sečetl jsem 294 programů. Neuvěřitelné. Jen na SAT. 28,2 je 40 programů, 23,5 je 23 programů, 19st je 47 programů 13st. 39 progr. 9st.je 38 vysílaných programů. I když mají některé stejný program, je to číslo neuvěřitelné. V r. 2005 jsem přijímal 2 programy v MPG2. V tak RYCHLÝ NÁRŮST TĚŽKO kdokoliv z nás počítal. M.D.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 22855 9. 3. 2010 23:40

23,5 je 23 programů, 19st je 47 programů

prosímtě tě jak píšeš v HDTV kvalitě tak to ne ,těch je pár možná na dvou rukou spočítat by se dali , zbytek je SD.

Samořejmě každý má jiný vkus mám 23.5 i 19 Astru dohromady asi 300 SD programů funkčních + 900 kodovaných přesně nevím KOLIK TOHO JE a pak pár HDTV programů a z toho jsem si naladil jen český programy Skylink balíček multy + volný programy ale SD ne HD a dále 6 programů platících HD , 2 programy HD volně všechno v češtině a 7 programy HD německý víc tam těchto programů HD ani není na 23.5 a 19 Astra , ostatní mi nezajímají a vymazal jsem je TAK MÁM ASI 80 programů naladěno .Beru to zhruba + - nějaký program . K čemu 4-8 konvertorů když tomu nerozumíš i kdyby ano tak volný čas nebudu trávit jen u TV ? Já raději koukám na DIGI TV než na Skylink tam jsou programy který se mi líbí Diskovery 3x , AXN 2x, pak příroda , více sportu eurosport 2 dávají tam IRC rallye atd. samořejmě všechno v češtině .
http://www.satom.cz/
http://www.satcentrum.sk/forum/?p=show&code=18992 pokud si zaplatíš balíček
22855
Junior

Odeslat příspěvekod tesla15 10. 3. 2010 17:33

Takže..závěrem mi dáváte zapravdu. Zmínil jsem se, že i mně stačí nějakých 5 programů, ale hlavně by tam byly " ty moje ". UPC se stěhuje na 0,8 a chlubí se dalšímy programy v HDTV. Jinak s počtem programů na tento rok jsou údaje z čas. AM. RADIO, né moje. Nicméně věřím v tento údaj. Závěrem dohadujem se nesmyslně, můj prvotní názor se týkal pozorovací vzdálenosti! Nyní ještě k Vašemu zasmátí přidávám dobré pochutnání co by sat. příměr. Jste v poledne ve špičkové restauraci, před ssebou jídelní lístek se 150 jídly. Nějaký vyberete, pochutnáte. U večeře těžko totéž jídlo zopakujete. A před spaním něco na jazýček. Já přes den jako kulisu nějaký "taky" program,manželka večer převážně přírodu. Já, jakožto přestárlý muž v noci miluji koncerty. A víte proč???? Dočetl jsem se, 1/2h hudby kterou milujete při solidním přednesu dokáže snižit vysoký tlak. U mne to platí, nepřeji Vám to, kdyby někdy ...tož to vyzkoušejte... Myslím, ani toto théma na zdejších stránkách není k zahození, lepší nějakého urážení. M.D.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 22855 10. 3. 2010 18:52

tesla15 píše:Takže..závěrem mi dáváte zapravdu. Zmínil jsem se, že i mně stačí nějakých 5 programů, ale hlavně by tam byly " ty moje ". UPC se stěhuje na 0,8 a chlubí se dalšímy programy v HDTV. Jinak s počtem programů na tento rok jsou údaje z čas. AM. RADIO, né moje. Nicméně věřím v tento údaj. Závěrem dohadujem se nesmyslně, můj prvotní názor se týkal pozorovací vzdálenosti! Nyní ještě k Vašemu zasmátí přidávám dobré pochutnání co by sat. příměr. Jste v poledne ve špičkové restauraci, před ssebou jídelní lístek se 150 jídly. Nějaký vyberete, pochutnáte. U večeře těžko totéž jídlo zopakujete. A před spaním něco na jazýček. Já přes den jako kulisu nějaký "taky" program,manželka večer převážně přírodu. Já, jakožto přestárlý muž v noci miluji koncerty. A víte proč???? Dočetl jsem se, 1/2h hudby kterou milujete při solidním přednesu dokáže snižit vysoký tlak. U mne to platí, nepřeji Vám to, kdyby někdy ...tož to vyzkoušejte... Myslím, ani toto théma na zdejších stránkách není k zahození, lepší nějakého urážení. M.D.



dávám za pravdu , že stačí jen pár dobrých programů , a každý má svoje a je jedno na jaký družici ale u mne jedině v češtině ostatní nemají pro mne cenu .
Ale nesouhlasím s váma ze dne 15 9. 3. 2010 19:36 i kdyby to bylo hezký a bral bych to s počtem HDTV programů na družicích .
22855
Junior

Odeslat příspěvekod Marcelino 14. 4. 2010 23:00

hmm, no ja mam celkom jasny zamer do MS v hokeji kupit novu PDP - zatiaľ 42" HDready
no najmenšia vzdialenosť z akej sa na ňu budem pozerať je necelých 1,5m (od prac.stola) a najväčšia cca 3-3,5m (kreslo, gauč)
tych 42" mi vychadza ako rozumny kompromis, aj keď napr. foto z fotaka cez AV vystup na tom vyzera z 1,5m naozaj príšerne - tu by mozno fullHD pomohlo...

...nuž a vhľadom k tomu, že mám iba SD kameru Canon, sat.prijímač tiež SD, disky prehrávam len DVD a aj z netu filmy pustam iba SD, kedze bohuzial nemam internet cez optiku, tak fullHD by som využil asi naozaj len na tie fotky :hm

...inak paradoxne u svokrovcov 37" PDP vyzera akurat, u rodičov 42" PDP tiež OK ale keď som bol v Datarte tak sa mi 42" zdalo nepoužitelne male a najviac sa mi pačili 46" alebo rovno 50" :D a to som od nich stal naozaj len cca 3,5m :hm
Marcelino
Junior

Odeslat příspěvekod tesla15 2. 5. 2010 20:26

Vážený, mám dojem, že chcete spíš pochválit Vaše rozhodnutí než opravdovou radu. V porovnání stejného typu plazmy VEDLE sebe lišící se pouze uhlopříčkou je 42" rozměr méně ostrý 50". Mám vyzkoušeno, ona malá plazma KVALITNÍ nejde vyrobit. Dále se zde téměř nikdo nezabývá barvami. Některé ( většinou levnější typy ) nejdou doseřizovat. Nechte si barvy stáhnout a pozorujte zda je obraz opravdu černobílý. Potom nastupují barvy, zde jako neznalý pravděpodobně budete mít nějaké problémy. 40% mužů snížen barvocit převážně mezi ČERVENOU a ZELENOU. Nakonec pozorujte pleťovou barvu ( ze studia nejlépe u žen ). Čelo by nemělo být ploché. Zdůrazňuji, pozorovací vzdálenost je cca 2x uhlopříčka, tudíž 50" na 2,5 až 3m. Ještě doporučuji dát si změřit zrak na pozorovací vzálenost. Je to opravdu důležité, i za totálu existovaly televizní brýle, tehdy jsme seděli všichni až u TVP. Při dnešní kvalitě HDV vysílání musíte vidět každý kamínek. Ještě připomenu, jíž v 70 letech začínala kina 21:9 a v tomto formátu bude čím dál víc programů. Při tomto srovnání VÝŠKY je dřívější uhl. 84 cm rovna 50" . To je doporučena minimální velikost pro dnešní vysílání. Doposud TV byla pouhou informací, nyní nástup dom. kin, koncertů, přírody, sportu atd. Přeji šťastný nákup.(((( Dodávám, nejlepší řešení MONITOR a " krmení obstarat zvlášť. Nejlépe REEL, lze při pokročení techniky výměnou modulu zajistit opět naskočení do rozjetého vlaku.))).
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wladas13 26. 5. 2010 09:25

moj nazor na pozorovaci uhol je tiez 2m pri 50"
samozrejme to neznamena aby to tak kazdy pozeral...niekto jednoducho nerad sedi v kine pekne v strede a ide radsej vyssie
to ze treba gulat ocami (nie krkom,niesom sova) vobec nevadi a je to jednoducho features...ako v kine

ked ale niekto pozera fullhd film na 50" z 3m a viac tak zbytocne vyhodil peniaze za fullhd a mal kupit len hd ready 50"
lebo chapem ze niekomu nevyhovuje pozerat tv stale ako v kine

@Marcelino
ale AV vstup je analogovy a ten ma len SD kvalitu cize to bude stale otrasne
ako analogove vysielanie na LCD....fuj
Panasonic TX-P50G30E; Popcorn Hour A-200
NAS/server: Celeron G530, ASUS P8H67-M LE, Corsair DDR3 1x2048MB, WD 1,5TB (WD15EARS), WD 2TB (WD20EARS), WD 3TB (WD30EZRX)
Be Quiet! L7-300W, CoolerMaster Elite 342
wladas13
Junior

Odeslat příspěvekod lape 28. 5. 2010 09:17

Přidám svoji subjektivní zkušenost se sledovací vzdáleností.V Říjnu jsem koupil plazmu Panasonic 37".Když jsem to přivezl domů,tak se mě to zdálo ukrutně velké a dal jsem to na stolku až úplně ke zdi.Sledoval jsem to to z cca 2,8m a pořád se mě to zdálo velké.Dnes po 7mi měsících už mám TV posunutou do místnosti co nejvíc to jde,až mám strach,že z toho stolku přepadne :) ,sleduju to tak z 1,8 - 2,2m podle toho jak si posunu křeslo a pomalu si začínám pohrávat s myšlenkou,že bych to prodal a koupil aspoň 42"-46",protože už se mě ta 37" zdá malá.A to na tom sleduju jen SD sat,pak většinou DivX,občas nějaké DVD,HD filmy mám jen 3 :) Jinak je to v celkem malé místnosti 3x3,5m.A X let jsem čučel na CRT 51cm.A tak mě napadá,jestli nejsem jen trochu rozežraný :) :)
Jo a to jsem původně jel pevně rozhodnut koupit 32"LCD.Ještě,že se mnou byl kámoš a přesvědčil mě,že ta 32" je už hodně malá.I když popravdě mu to ani moc práce nedalo :)
A tady jsem pak našel ještě něco ohledně sledovací vzdálenosti http://www.tivis.cz/clanky/vybrat-plazmovou-televizi/ je to tam hned v prvním odtavci.Prý to má být 4x velikost úhlopříčky :) Takže prostě podle přání každého soudruha
Naposledy upravil lape dne 28. 5. 2010 10:20, celkově upraveno 3
lape
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 28. 5. 2010 09:39

lape píše:A tak mě napadá,jestli nejsem jen trochu rozežraný :) :)
Nie si. Ak ak si, tak nie si sam :D :potichu
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod lumix22 19. 9. 2010 14:50

Je lepší koupit o řád větší úhl. než o řád menší a pak nadávat, že je to malé a co že jsem to koupil za malucha. U té větší budeš jen trochu víc lítat očima po obrazovce, nic víc. ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků