wharfedale 9.3 vs. xavian primissima

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 3. 2010 07:43

johanx píše:
pavlis42 píše:slysel jste nekdo ty Primissimy v kombinaci s CA napr 640A v2? zajimalo by me jak spolu sedi, vsude se pise jen o spojeni s NAD apd.

Já od středy testuju nové Primissimy na CA 840A V2 + CA 840C a jako hlavní bedny bych je nechtěl ani když budou rozehrané. A to se ještě načekám, protože vždy po chvilce poslouchání přepínám zpátky na Swansy. Ale abych jim moc nekřivdil, musím uznat že hrají příkladně neutrálně,bez sykavek, nikde nic nevyčuhuje,( i proto mi připadají nudné ) basů je dostatek a něž dokupovat sub, raději bych volil třípásma, klidně bazarové. Teď když poslouchám Xavy, připadá mi jako by muzikanti hrály na dětské nástroje, tak co jste všichni paf z regálovek? Když zpustí Swansy, to je teprv orgasmus. Tečka!

No mozno si prissimy nerozumeju s CA tak ako s Nadom. Kde sa pozriem Prissimy su hodnotene ako velmi dobre regalovky, hoc cena nepoukazuje na zvkukovu kvalitu ktora je porovnavana s reprakmi do 30 000.

připadá mi jako by muzikanti hrály na dětské nástroje

Mozes napisat ako hlasno si pocuval tie Prissimy. Ci to bola izbova komorna hlasitost a tak.... No a ci tie Prissimy su nove alebo stare rozohrane. Dik.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalid2 7. 3. 2010 18:03

xalda78 píše:to je sebemrskačstvo pánové dneska jsem si poslechl ty xaviany a whardedale 10.2 a fakt nevím ty xaviany nádhernej prostor všechno krásně slyšet. U těch wharfedalů mi to přišlo takové zastřené ještě pujdu v pondělí nebo úterý.


Wharfy boli uz rozohrane?? Im to trva o dost dlhsie ako inym znackam.. :(
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xalda78 7. 3. 2010 18:16

zeptám se ppujdu zítra nebo v út. ale jinak radte a radte ale ty xavy asi nebudou to pravé na ten rock což.
xalda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johanx 7. 3. 2010 18:21

Moje Primissimy jsou nové funglovky, mám je od středy tohoto týdne. Udávaných min.200h jako doba pro zahoření bude nekonečná, jsem totiž dost netrpělivý :) I teď když datluji tak mi hrají za zády. A houkat umí pěkně i bez basreflexu. Jinak vyrovnaný přednes spolu s neutrálníma CA a vychází mi profesorský a zatím pořád zahalený sound. Repro kabel je dodaný bonusový Norstone CL 400, 2x4 mm délka asi 2x2m. Hlasitost byla samozřejmě taky testnutá. Při moji maximální pokojové cca 75 dB vše v pohodě. Žádné vřeštění/zkreslení. I když na tom má svojí zásluhu taky síťový filtr Supra a zatlumení místnosti. Asi zůstanou doma, jako týmová dvojka. Byl to vlastně původní záměr. Ale už zpátky přepínám na Swan's a spoza bedny se na mně Norah tlemí :)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 3. 2010 18:25

No dobre a si spokojny s Prissmamy? Zatial to tak nevyzera. Preco si ich kupoval. Celkovo ako na teba posobia. ako som pisal vsade chvalia do povaly za tu cenu.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 7. 3. 2010 18:59

No právě že všude samá chvála do nebes tak mi to nedalo. Po prvním zapojení nastalo zklamání, jak jsem byl v očekávání samých superlatívů. Jenže já mám zažitý zvuk velkého objemu, detailních výšek, kde je tolik podrobnosí až je to někdy kontraproduktívní a odvádí pozornost od samotné skladby. A najednou slyším pidizvuk malinko zastřený. Ale vyrovnaný frekvenčně, a tam je právě jejich velké plus. Nad poměrem ceny a výkonu není třeba uvažovat, je výborný.
Moje slova však neber jako od nějakého odborníka. Ve studiu na soustředěném poslechu jsem byl naposled když jsem vybíral svoje nynější bedny ( 2005 ) a na výstavě naposled v Bratislavě snad před 10-ti l.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 3. 2010 19:16

Ok, Ok. Len je dobre si precitat aj pohlad z tej inej strany. Uvazuje nad kupou regalovie a cim viac citam tym viac sa utvrdzujem ze priami posluch ma asi neobide. Uvazujem nad Wharfedale Pacific EVO 2 10 a zrazu tu chvala tam chvala.... No pocuvat budem na nizkej hlasitosti aby som nevyrusoval a byvam v panelaku. Zvuk by nemal byt analyticky ale zabavny s priestorom a taky dospely ak sa to da nejak tak nazvat. Vyberat budem nieco do 20 000 alebo cca 650e.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalid2 8. 3. 2010 12:14

palinoch - ja mam Wharfedale Signature 10, zvukovo veeelmi podobne EVO2-10 (trosku inak nastavene). V porovnani s Diamondami 9.3 basuju menej, ale priestor je lepsi. Z akeho zosilovaca/receiveru ich budes napajat?
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 8. 3. 2010 15:52

To este len planujem. Zosik NAD alebo CA alebo HK. Budem musiet pocestovat do Kosic ale ci tam nieco najdem neviem. Pridam jeden komentar.
Wharfedale 10.2 jsem měl možnost slyšet minulý týden, bohužel bez možnosti srovnání s 9.3. Za tu cenu moc dobré, že jsou za necelých 10t. bych neřekl, pokud někdo nemůže jít výš, doporučuji. Xaviany za tyhle peníze zaostávají, škoda.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xalda78 8. 3. 2010 18:35

Tak doma budou wharfy 10.2 rozehrané neměl, hrál jsem je první. Ahrajou fakt gut. No a jestli se to po rozehrání zlepší tak bomba. Xavy mio přišly po delšín poslechu jako v koupelně. Takže asi tak.
xalda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 8. 3. 2010 18:44

xalda78 píše:Tak doma budou wharfy 10.2 rozehrané neměl, hrál jsem je první. Ahrajou fakt gut. No a jestli se to po rozehrání zlepší tak bomba. Xavy mio přišly po delšín poslechu jako v koupelně. Takže asi tak.

Gratulujem a zosik na akom boli pustane wharfy?
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 3. 2010 19:10

Dobra volba...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xalda78 8. 3. 2010 19:17

Filtr pure av a zesík NAD asi 355bee plus cd NAD oboje repro na něm pouze jsem si přepínal.
Ale budou doma až ve středu.
xalda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 3. 2010 19:25

Pocul si v nich aj nejaky priestor ked si ich skusal?Aky maju zvuk?Ja som pocul iba stlpy z tejto rady konkretne 10.6 ale to bol zazitok...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xalda78 8. 3. 2010 21:28

no na to že hrály poprvé tak ten zvuk super pevný bas žádný hučení a to i hooodně nahlas . Tarja z Nightwish no ten sametovej hlas, miluju jí ještě víc. U2 ONE taky bomba. Prostor bych řek docela tam byl. No a Fergie tak to byla fakt lahoda. Ale upozorňuji že hrály poprvé tak fakt nevím co bude potom až se rozehrajou.
xalda78
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků