Vyber A/V receiveru do cca 1500 €

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Krayzie 9. 3. 2010 08:15

Zdravim, momentalne vlastnim A/V receiver Yamaha RX-757 a pre chybajuce HDMI som sa rozhodol, ze by bolo nacase ho vymenit za nieco medernejsie. Poziadavky su relativne jednoduche:
- HDMI
- moznost vypnutia EQ, resp. rezim STRAIGHT alebo PURE DIRECT fungujuci pri LPCM 5.1 cez HDMI
- velkym plusom by bola podpora WMA lossless pri streamovani cez DLNA z WMP12 (funkcia PlayTo)
- cierna farba a pekny design, ktory sa co najviac hodi k OrigenAE S16T

Na znacke mi nejako extra nezalezi. Zatial mam osobne skusenosti s viacerymi receivrami zn. Yamaha a Onkyo. A z tychto dvoch mi jednoznacne viac sedi zvuk Yamahy (nehovoriac o vyhrevnych telesach zn. Onkyo).

Co sa repro tyka, momentalne mam 7.1 Magnat Quantum (2x 503, 4x 502, 1x 513 a beta sub 25), ale pravdepodobne ostanem pri 5.1, kedze 2 repraky necham k staremu receiveru. Buducu moznost obmeny repro tiez nevylucujem, ale to budem riesit neskor.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 9. 3. 2010 13:51

Caves.Myslim ze teraz mozno nebudem pisat iba sam za seba ale co vlastne sledujes timto tvojim prispevkom???Nic si sa nevyjadril ze chces radu alebo co iba si napisal co mas a co chces.A ak ti islo o nejaku radu inych tak to myslis fakt vazne???Ved asi do toho nebudes lavy ked uz nejake hracky doma mas a presne vies co chces...Nechapem...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 3. 2010 09:46

Ospravedlnujem sa, ak moj prispevok vyznel inac, ale vsetko co chcem je rada, resp. nejake typy na receiver, ktory by splnal moje poziadavky.

Plan je taky, ze receiver bude pripojeny k HTPC cez HDMI a k TV tiez cez HDMI (ziadne ine zariadenie zatial neplanujem). Z tohto pramenia nasledovne zakladne poziadavky:
- receiver musi vediet prehrat LPCM 5.1(7.1) bez akychkolvek dalsich "vylepseni", t.j. v mode PURE DIRECT alebo STRAIGHT
- receiver musi umoznit pass-through videa cez HDMI aj ked je v stand-by
- momentalne mam HD ready TV (zatial nevidim ziadny dovod na full HD) a preto potrebujem aby receiver nemal problemy s video signalom v nestandardnom rozliseni 1360x768 a nedotknuty ho poslal na TV

Z praktickeho vyuzitia by bolo velkym plusom DLNA a podpora WMA lossless (tento format pouzivam hlavne pre nativnu podporu vo Windows). Okrem HTPC mam doma este pracovny NB a priatelka ma svoj vlastny NB a idealne by bolo, keby som mohol hudbu streamovat do receivera odkialkolvek chcem. Momentalne mi totiz musi pri prehravani hudby vzdy bezat HTPC a tento element by som pri hudbe rad vylucil (HTPC by bolo iba na filmy a hry).

Povodny vyber (bez DLNA) padol na DENON AVR-2310 a YAMAHA RX-1900, lenze Yamaha podla ludi na avforums nepodporuje HDMI pass-through v stand by. Vie mi niekto potvrdit alebo vyvratit, ci ta YAMAHA podporuje HDMI pass-through v standby? Ako je na tom DENON ohladom zahrievania?

Pokial som do poziadaviek zaradil aj DLNA, tak som nasiel v podstate iba ONKYO TX-NR807. Lenze ONKYO je synonymom pre vyhrevne teleso (vlastne skusenosti s niektorymi modelmi a vseobecne znamy fakt) a to by som vazne nechcel (jedine ze by ma niekto utvrdil, ze ONKYO TX-NR807 sa tak nezahrieva. Poskulujem este po YAMAHA RX-3900, ale zatial som nikde nenasiel (ani v manuale), ci podporuje WMA lossless.

Tak este raz Vas prosim, viete nieco poradit?
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 10. 3. 2010 10:43

Onkyo NR807 bude kupovat klokain viewtopic.php?f=1711&t=1104544

Yamaha 3900 HDMI THROUGH nemá, ale má je Yamaha RX-V2065 (viz návod).

S koupí AVrec bych počkal na duben/květen - přijdou nové modely.

Ad WMA lossless - nejde na PC nastavit dekódování do PCM?

Designově by se k tomu Origen asi hodil Marantz http://www.audioexpert.cz/av-prijimace- ... ort=_price
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 3. 2010 11:16

Vdaka za odpoved. S nakupom nemam problem pockat a pravdepodobne tak aj urobim.

Ad WMA lossless, nie je to poziadavka, bola by to len pridana hodnota (nativna podpora vo Windows bez potreby instalovania dodatocneho SW), ale vyzera to tak, ze sa vratim k foobar2000 a s UPnP/DLNA pluginom by nebol problem streamovat v LPCM.

Ad Marantz, designovo OK, len na AVForums som nasiel dost prispevkov, v ktorych zamietali Marantz pre "velku" nespolahlivost/kazovost, ale neviem co je na tom pravdy.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod velodyne1 12. 3. 2010 00:49

Ja len tolko ze Denony sa nezahriavaju, co som cital a mam aj ja sice 5.1 a veru netopi.
Skus pozriet avr ci nesplna tvoje poziadavky: ROTEL RX1550, ROTEL RX1560. Nadherne audiofil stroje bez autokalibracie.
Alebo nejake ARCAM, HARMAN.
Marantz nechapem preco a co sa tam kazi.
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 12. 3. 2010 10:48

Skus ceknut toto ci sa ti to paci.To je uz naozaj trieda medzi avr a ma to vsetko.Tusim uz iba mikrovlnka a touster tomu chybaju.Ja nad nim tiez rozmyslam... :lol:
http://www.avland.co.uk/aasp/pioneer/09 ... sclx72.asp
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 3. 2010 11:06

U toho Pionýra prej 7x180w. Přitom trafo je 330w. To znamená maximálně 7x47 Wattů výkonu. A to jen v případě že by jela jenom audio část jinak o poznání míň. :D :-! To jsou dneska samý podvodníci. Ať žije stereo.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 12. 3. 2010 11:17

Hej trepu tam na tie vykony riadne cisla.Ja sa na to ale nezameriavam skor na funkcie,vyuzitelnost.Ale ked uz polemizujeme o cislach vykonu,su to blbosti ale rozhodne bude silnejsi od nizsich tried = kvalitnejsi plnsi objemnejsi alebo aky len chces zvuk... :lol: :lol: :lol:
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 12. 3. 2010 11:39

A neviete niekto ci by mali prist nove modely avr od pioneeru pre rok 2010???
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 12. 3. 2010 13:37

Kocmeister píše:U toho Pionýra prej 7x180w. Přitom trafo je 330w. To znamená maximálně 7x47 Wattů výkonu. A to jen v případě že by jela jenom audio část jinak o poznání míň. :D :-! To jsou dneska samý podvodníci. Ať žije stereo.
Prilejem do kotla: moja Yamaha RX-V463, 5x105W (=525W), max. prikon 420W - niekto tu klame :D Keby som mal VTEDY tolko rozumu, co teraz . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 12. 3. 2010 13:40

Když už tohle řešíme... Pro zajímavost jenom zmínim, mám stereo koncový zesilovač od Rotelu z počátku 80. let. Výkon 2x75watt do 4Ohm a trafo 500W! Co dodat. Konzumní stroje jsou v dnešní době na mimořádně špatné úrovni. V týhle oblasti nejhorší doba v historii snad. Hlavně, že to má 50x HDMI, DTS Mástr a kdesi cosi. Pardon, jsem z toho prostě rozčilenej.
Naposledy upravil Kocmeister dne 12. 3. 2010 13:45, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 12. 3. 2010 13:44

No to su prave tie "svalnate" zosiky, ktore bez problemov rozhybu akekolvek repraky bez toho, aby clovek tocil potak nechutne doprava . . .
Odar
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků