Pomoc při výběru 2.0/2.1 + zesilovač

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neyo 21. 3. 2010 11:06

Dobrý den, mám dilema s výběrem audio sestavy (zesilovač + stereo reproduktory) abych osvětlil moje použití je zhruba 80% hudby(klasická hudba i moderní pop) a
20% filmy v HD.
Sestava bude sloužit jako výstup pro PC.
Můj pokoj je 4x3,9 což je dost stísněný prostor..zeď je cihlová (rodinný dům) na zemi koberec..Moje investice by neměla překročit 6 000 Kč s DPH.
Na obrázku je pohled na můj pokoj kde nalevo je okno a radiátor... z rohu pak vychází stůl (2m x 80cm). Vzhledem ke zmíněnému prostoru jsem přemýšlel o několika variantách...domácí kino (nejdříve jsem hledal sestavy 5.1 neb 7.1 ala logitech a creative) ale vzhledem k prostoru, použití na hudbu a částky nad 6 500 bych asi moc spokojený nebyl.
Druhá zdá se pro mě lepší varianta je zesilovač a 2.0 repro vzhledem k častému poslechu hudby. Repro by mělo být umístěno na stole nebo nad ním.
Mělo by tedy asi jít o regálové repro/studiové monitory. Co si o tom myslíte popřípadě jaké produkty by jste vybrali?
Přílohy
pokoj náhled.jpg
Takhle vypadá zhruba nábytek v místnosti kam půjde audio sestava (vlevo u stolu jsou dvě trubky topení - nejsou zakresleny)
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 03:21

nikdo mi nepomůže ? :(
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod karkar 23. 3. 2010 04:35

Projdi si starsi vlakna v tomto oddeleni, stejny nebo podobny dotaz je v cca 20% vlaken.
Mas 2 moznosti, bud starsi stereo zesilovac + levne nebo starsi bedny a nebo 2 aktivni bedny, monitory.
Tipy na oboje najdes v tech dalsich vlaknech.
Napr. z uvodni stranky:
Jaké Repro 2.1 pro PC
Poradťe 5.1 reproduktory k PC
Pure acoustics...!?
FilmyaHudba
Repro k Pc na hudbu
Aktivní reproduktory k PC
repro prosím o radu
Repro 2.1
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 11:20

děkuji děkuji za tyto rady, určitě si tyto vlákna projedu...

Ačkoliv bych chtěl také vědět zda-li bych si měl koupit sloupcové repro či monitory ? Kde v místnosti je umístit... nejspíš stul, ale pokud bych je měl na poličkách nad stolem vadilo by to ?... V jaké úrovni bedny mají být (úroveň hlavy, pasu) ?

5.1 nechci... jelikož jsem spíš na hudbu...

2.1 nebo 2.0 jsou lepší v této cenové relaci ?..

Rád bych se dozvěděl co je pravdy na tom, že kdybych koupil nějaký zesilovač mohl by mi naopak ještě snížit kvalitu repro..
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 23. 3. 2010 11:38

Kup si nejaky aj bazarovy zosik a nejake regalovky.Casom mozes pridat sub a budes mat super zvuk.Stlpy by sa do tak malej miestnosti moc nehodili...

Snaz sa repro postavit ku tej kratsej stene.Vysvetlim:ak mas miestnost v tvare obdlzniku tak sa repro stavia ku kratsej stene aby ten zvuk nebol taky skresleny hulakajuci...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 11:45

dodino112 píše:Kup si nejaky aj bazarovy zosik a nejake regalovky.Casom mozes pridat sub a budes mat super zvuk.Stlpy by sa do tak malej miestnosti moc nehodili...

Snaz sa repro postavit ku tej kratsej stene.Vysvetlim:ak mas miestnost v tvare obdlzniku tak sa repro stavia ku kratsej stene aby ten zvuk nebol taky skresleny hulakajuci...


bazarový - aukro může být ?...

Také zde dám nový návrh na místnost koncem tohoto dne... jelikož není aktuální..

jinak bych prosil o informaci - jaký je rozdíl mezi passive a aktive monitorama.. ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 3. 2010 12:18

Ano bazarový z aukra být může a je to nejlepší řešení. Můžeš koupit opravdu kvalitní stroje za 3000,- co přehrají dnešní AV Receivery střední nižší a střední třídy. Rozdíl mezi aktivníma a pasivníma je, že aktivní maj už zesík zabudovaný v sobě. Není teda nutný ho kupovat.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 23. 3. 2010 13:13

Ale lepsie riesenie v tomto pripade bude nie aktivne monitory ale zosik a repro zvlast.Naozaj do 3000 sa da kupit slusny zosik a bude to urcite kvalitnejsie ako AM...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 15:35

tak už mám jasno co chci pasivní monitory... a k tomu jakysik zesilovač tedka vybrat bedny a zesilovač dohromady do 6 000 kč a budu spokojeny...

zatím mam takové návrhy -

http://elektro.bazos.cz/inzerat/5553290 ... F590ES.php
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5616867/KEF-Q1.php
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 3. 2010 15:44

Zesík sis vybral perfekt a bedny do tý ceny nahodim: Behringer B2031P
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 15:46

Kocmeister píše:Zesík sis vybral perfekt a bedny do tý ceny nahodim: Behringer B2031P


zesik vybíral dodino112 :)

jinak poměr cena / výkon je zesilovač dobrý jop ?.. :)

http://www.muziker.cz/default.aspx?Behr ... _id;100304
vypadají a nejspíš i kvalitativně budou na dobré urovni jak řika kocmeister
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 23. 3. 2010 17:21

Kocmeister :arrow: nie zla volba co si mu ponukol repro.Ale radsej ak ma moznost nech vezme tie KEFy.Urcite po case dokupi sub (su to predsa len regalovky) a tam tie kefy urcite zahraju kvalitnejsie.Prispieva tomu aj zaobleny tvar ozvucnice a myslim ze by si sadli aj s tim zosikom.Ten je inac dost v pohode a bude mat urcite velmi pekny cisty zvuk ku comu mu prispeju zase Mos Fet obvody.Ja si myslim ze tam tie dve vecicky by bola dobra kombinacia... :hm :hm :hm
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 20:06

dobra tedy jsem skoro rozhodnut.. jen bych se chtěl ještě optat zda-li by nebylo lepší koupit nějaké novější kefy ?... to bych se asi ale nedostal na cenu, kterou požaduji že ?
neyo
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 23. 3. 2010 20:13

Nove su drahe.Ja som dal za iQ10 300 libier.Skus tam tie a ak budu v dobrom stave tak nic nepokazis a budes ich mat hned rozohrate... :lol: :lol: :lol:

A ak mas trosku viac penazi tak nieco taketo ku tomu a mas bomba zvuk...
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5613184 ... WOOFER.php
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neyo 23. 3. 2010 21:19

zajimalo by mě ještě jedno jestli ten elektro bazos je spolehlivý ?...
neyo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků