Displayport to HDMI

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod seqwence 27. 8. 2008 21:15

Dobrý den,

momentálně řeším výběr notebooku. Vyhlídl jsem si Lenovo ThinkPad R500.
Notebook mám v plánu připojovat s LCD TV. Ale bohužel (nebo taky naštěstí) má R500 jen Displayport. Existuje nějaká redukce, která převede Displayport na HDMI? Nebo si mám raději počkat a koupit TV s Displayportem (spíše bych ale redukci).... ? Co si o tom myslíte?

Děkuji.
seqwence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 8. 2008 10:20

Redukce existuje, typnul bych si, že jí možná dostaneš i přímo s notebookem.

O technologii více třeba zde:

http://notebook.cz/clanky/technologie/2 ... isplayport
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sleepy 22. 10. 2008 08:16

Ahoj,
Ja o takejto redukcii zatial nepocul. Mohol by mi niekto poslat link na e-shop?
Sleepy
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod purbaby 1. 1. 2010 23:01

Ahoj, taky bych rád tuhle redukci. Mám Dell Latitude 6500 a má taky pouze Displayport a potřeboval bych ho napojit na LCD TV. Ta má "pouze" nejmodernější HDMI, ale redukce by měla snad nějaká existovat a doufám, že pak po zapojení kabelu HDMI do redukce na jedné straně a do televize na druhé straně, tak vše poběží, jak má. Kdybyste někdo měl další nové zkušenosti, napište sem prosím! ;-)DÍKY!
purbaby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod marts 2. 1. 2010 12:06

teď je ještě otázka jestli tenhle notebook umí posílat HDMI signály přes DisplayPort konektor, DP standard to připouští, ty uvedené kabely jsou podle ceny jenom pasivní redukce, snad to pojede

//EDIT: tak vidím že DELL nabizí v podstatě to samé, takže by to ten notebook měl umět
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod purbaby 2. 1. 2010 13:30

Tak to se nejdřív raději pozeptám v kamenném obchodě, než abych to objednal po netu a pak mi to nešlo! A když to propojím, tak pak se to hned objeví na televizi ten obraz nebo se něco nastavuje v notebooku a v TV? Děkuju!
purbaby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 2. 1. 2010 13:43

na TV by nemělo být potřeba nic nastavovat, jenom přepnout na příslušný HDMI vstup.
Asi si tu redukci taky koupím, v práci mám DELL Precision M4400 a s ním by to taky mělo fungovat. Nicméně je možné že na notebooku bude potřeba něco přestavit.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod purbaby 8. 1. 2010 16:22

No to právě musím někde pořádně zjistit, abych nekoupil něco, co mi bude k ničemu ... a díky! ;-)
purbaby
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K.a.r.e.l. 1. 2. 2010 11:22

A teď někdo poraďte mě, já mám přesně opačný problém, mám monitor s DP ale nemám zdroj, posílám signál z HDMI, problém vězí v tom že mám k tomuto účelu nettop, kde grafiku nevyměním, a xbox 360 kde je ten samý problém. Redukce a kabely fungují jenom ve směru DP (zdroj) HDMI (cíl). Takže otázka zní: existuje na trhu něco co dělá to, že HDMI (zdroj) pošle signál "ono" to přeloží pro DP (cil) na monitoru? Já po tom pátrám marně už celý den. Monitor má samozřejmě víc vstupů, ale chtěl bych využít právě DisplayPort.
K.a.r.e.l.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 1. 2. 2010 14:09

obávám se že konvertor směrem z HDMI do DP neexistuje - musela by to být krabice která vezme HDMI signál, převede ho na data, odstraní ochrany a zakóduje do formátu DP.
Možná je to způsobeno tím že HDMI tu bylo dříve než DP a tedy že se samozřejmě nevědělo jak DP data posílat.
DP, jako mladší, už mohlo obsáhnout i HDMI formát a tím pádem je "konvertor" DP->HDMI v podstatě jenom propojení dvou konektorů.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 1. 2. 2010 15:08

Previest HDMI data do paketoveho tvaru nie je az taky zasadny problem, dokonca by nebol problem chrlit na trh aj relativne lacne jednoucelove mikrokontrolery.

Zasadnym problemom, preco to v dohladnej dobe nikto asi nebude chciet vyrabat je totiz HDCP, a to nie z hladiska technickeho, ale licencneho. Taky konvertor-adapter bez HDCP by bol pre podstatnu vacsinu spotrebitelov neprijatelny, kedze skrz tento adapter by sa nedalo pre hravat BD na monitoroch s DisplayPort vstupom. Pre adapter by sa potom museli platit hned dva druhy licencie na HDCP - licencia za porty a licencia za implementaciu sifrovania (kedze by sa jednalo o cip, ktory by musel toto sifrovanie zo vstupu na vystup vykonavat). Tieto licencie by asi taketo adaptery zrejme predrazili a nikto by ich moc nekupoval. Takze zatial asi smola. :(
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M@C 6. 4. 2010 18:40

Tak jak to nakonec dopadlo s tim signalem DisplayPort > HDMI?
Mam Latitude D6400 s DP a novou plazmu s HDMI. A muj stavajici "multimedialni prehravac" neumi .mkv, takze bych si to sem tam poustel treba z notasu...
Funguje tedy ta redukce tak, jak predpokladam? :-) Je treba nejake specialni nastaveni?
Diky
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 9. 4. 2010 15:17

Ty jo tady to je mrtve... Asi se budu muset zeptat na Garazi, tam vi vsechno :-p
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků