Zvuková karta na nahrávanie

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 12. 4. 2010 12:35

Těžko říct jestli to je dobré řešení, pokud ale už máš keyboard controller který ma jenom USB tak se bez počítače neobejdeš a vždycky to půjde přes procesor. Pak záleží na SW jak rychle dokáže zareagovat na stisk klávesy. Zvuková karta Fast Track má USB opět jenom pro připojení do počítače, sama o sobě neobsahuje žádný generátor zvuku - je to jenom převodník, veškeré zvuky nástrojů opět vytváří procesor v počítači. (MK II znamená jenom že to je druhá vývojová generace)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 12. 4. 2010 13:44

Nemuzu obecne rict ktera karta je lepsi, jelikoz je neznam. Sam jsem si poridil na podobne ucely Edirola UA-25EX. Nicmene, podle specifikaci se mi zda ze E-MU0202 nema moznost fantomoveho napajeni, coz snad ten Fast Track umi. Toto je dobre mit kvuli pripojeni kondenzatorovych mikrofonu.
Ale jak pise Marts, nastaveni pocitace a ovladacu bude pro praci a nahravani naprosto klicove.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 12. 4. 2010 20:45

to marts, to karkar : SW spolu so zvukovou kartou sa postarajú o to, stisk klávesy a jeho následné zvukové vyjadrenie cez reproduktory PC nasledovalo za sebou tak rýchlo, že ani nepostrehneme, že je tam nejaká doba odozvy... má s tým niečo aj procesor PC ? či ide len o samotnú zvukovku - len tá sa stará o to, aby prakticky nebol žiadny počuteľný časový interval medzi stlačením klávesy a vydaním zvuku ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 12. 4. 2010 20:58

nejvíc asi závisí na programu pro generování zvuku - kolega z práce si pořídil USB zvukovou kartu k elektrické kytaře přičemž efekty byly vytvářeny procesorem v PC - zpoždění po úderu do strun bylo výrazně slyšet.
Na druhou stranu ale určitě musí existovat programy které mají toto spoždění minimalizované.
našel jsem třeba inTone od Audiffex - zde v demo verzi: http://www.audiffex.com/EN/intone/279/d ... &type=demo
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 12. 4. 2010 23:28

Postoval jsem ti cim je zpusobene spozdeni po uhozu klavesy, rovnez jsem postoval reseni, musis pouzit ovladace WDM nebo ASIO (pokud je karta podporuje) a snizit buffer karty na minimum.
viz :
A: This delay, known as latency, is directly dependent on your sound card, the type of driver it uses, and the size of the audio buffer set for the sound card.

Nicmene cim mensi buffer tim vice zatezujes procesor, tzn je potreba mit slusnejsi pocitac. Jinak s tim procesor nesouvisi.

Co se tyce martovy poznamky, v software, ktery komunikuje s klavesami nastavis vystup za pouziti tech ASIO nebo WDM ovladacu. Pak bude pristupovat primo na hardware zvukovky a latence bude minimalni.
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků