Poruchovost dnešních LCD televizí

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 4. 2010 11:25

Předpokládám, že jste zohlednil počet prodaných kusů - "prodám 100 Samsungů - 10 se vrátí na reklamaci; prodám 20 Sony - 1 se vrátí na reklamaci"
K tomu Philipsu - 5.řada (32PFL5604H) je OK?
Mohl byste zhruba odhadnout, kolik Samsungů, Philipsů se vrátí ze 100 prodaných? Stačilo by mně, jestli je to 5 procent, nebo 50 procent - vůbec nemám tušení, díky
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod altec 10. 4. 2010 12:24

samozrejme to tazko zrovnat aby to bolo presne ale napriklad najviac predavame zn. panasonic a napriek tomu je minimum reklamaci - za rok 2009 sme mali asi 3 pokazene plazmy (vadna citacka SD kariet nic vazne) a asi 10 lcd.. u philipsu najporuchovejsia rada 34xx. v konecnom dosledku je to hlavne o stasti poznam ludi co maju sencor lcd a stale uz 3rok v pohode funguje ..
altec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 4. 2010 12:33

Svojho casu, ked som hladal vhodnu TV pre mna bol Panasonic tiez v uzsom vybere. Zial nerobili v tom case 40' LCD, len plazmy. Keby mam volit Samsung VS Panasonic v tej istej cenovej kategorii (+/- autobus), siel by som do Panasonic.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 4. 2010 13:22

Když jich prodáte 1000 a 10 se vrátí, tak to není tak špatný. A těch Samsungů se vrátí víc, i když jich prodáte míň?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 12. 4. 2010 06:00

Zbožňuju ty věrohodné údaje o poruchovosti. Tak jen moje zkušenosti, v oblasti elektra se pohybuji šestým rokem.
Ad poruchovost 26" Sharpů - vedeme je od doby co jsou Sharpy oficiálně zastoupeny na CZ trhu. Jedinou vadou na kráse konkrétně 26" modelů byl fakt, že do nic z počátku nebyla čeština. Po dostupnosti češtiny objel všechny prodejny servisák z hlavního servisu Sharpu (Novotný Elektronik Praha) a češtinu tam nahrál. Ani jednu televizi jsme nemuseli nikam posílat - nebo si jí Sharp nestahoval kvůli nějakému obecnému problému. Tak je mi záhadou kdo je někam posílal... a hlavně kam, když sem Sharpy vozí z překladiště v Hamburku....
Ad Samsung a jeho vypínání. Tento softwarový problém měla z počátku loňská řada plazem BX50 (450,550,650). Řešilo se to updatem softwaru. Byl to problém první várky. Nové modely C450, 550, atd. které jsou už na trhu tímto netrpí - navíc umí přes USB video, což "B" řada neuměla. Nyní tento problém neregistuji ani u LED TV Samsung, ani u LCD, ani u plazem.
Vyjádřit procentuelní poruchovost je z pohledu prodejce prakticky nemožné. Sharp a LG si jezdí servisovat věci přímo domů k zákazníkovi (TV 37" a víc). Pokud jde o kusy vede LG a Samsung - jenže důvod je jednoduchý, Korejci mají min. 2/3 trhu a tak kusově vedou. Kolik je to procent vám ale nikdo neřekne. tyhle informace má jen výrobce.
Co se týše kvality servisu, tak to musíte brát město od města, protože servisáci jsou taky jen lidi a prostě někdo je lepší, někdo příjemnější a tak dále. Obecně bych v tom neviděl problém, na šmejd vyrobenej v pátek při konci směny narazíte u každé značky. Pak vás asi zajímá jak se výrobce o vás postará - oprava doma LG, Sharp, svoz zdarma do servisu - Samsung, prodloužená záruka - Sharp, atd. atd.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod altec 12. 4. 2010 08:08

nove modely samsung oznacenie C sa predavaju kolko ze uz vies odhadnut ze su neni poruchove? 2 tyzdne? kolko si ich predal? az jeden ? :-) o tom ako sa podarili tie modely sa mozme bavit tak o rok a nie teraz. na teraz sa vieme bavit o vlanajsich modeloch a tie neboli prave najstastnejsie.
altec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 4. 2010 08:50

dejvidek píše:Zbožňuju ty věrohodné údaje o poruchovosti. Tak jen moje zkušenosti, v oblasti elektra se pohybuji šestým rokem.
Ad poruchovost 26" Sharpů - vedeme je od doby co jsou Sharpy oficiálně zastoupeny na CZ trhu. Jedinou vadou na kráse konkrétně 26" modelů byl fakt, že do nic z počátku nebyla čeština.

Najprv si prečitaj pozorne to čo som napisal, a potom reaguj. Pisal som o konkretnej serii 26" modelu LC26SB25E. To, že si o tom ty nič nepočul neznamena, že to nie je zaručena informacia. Alebo si vševediaci a vieš niečo viac ako samotny Sharp? Ten model sťahovali do servisov kvôli riziku elektrickeho šoku. Odkaz zo stranky Slovenskej obchodnej inšpekcie: http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a
Tema tu na fore: viewtopic.php?f=1703&t=1060632

dejvidek píše:Tak je mi záhadou kdo je někam posílal... a hlavně kam, když sem Sharpy vozí z překladiště v Hamburku....


A fakt nerozumiem, čo ma spoločne servisovanie televizorov s tym, odkiaľ ich doviezli.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 12. 4. 2010 12:19

Myslim ze tahle zkusenost nema chybu

http://domazlicky.denik.cz/zpravy_regio ... -3a55.html
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 13. 4. 2010 05:52

Ryan Giggs: Jak říkám, ani model LC26SB25E nebyl nějak hromadně stahován. Možná šlo o várku na Slovensko.
ad Sharp: To kam je neodvezli sem chtěl jen naznačit že jen tak není kam, že z důvodu neexistence skladu na území ČR se jejich "vada" řešila jinak - servis objel celou ČR.
2altec: Neříkám že jsou zcela neporuchové, nicméně prvotní mouchy se objevily ihned po dodání televizí, ne až za několik týdnů / měsíců. Jednalo se o již zmiňované vypínání / zapínání a špatně fungující dotykové ovládání na rámu televize. Béčkové modely jsou již v pohodě, nepovedená byla jen první várka, resp. Samsung poznal podle S/N které jsou vadné a které již ne. Asi nová směna :lol:
2FrantaL: Jak já říkám, Samsung je dobrej do té doby, než se něco vysype a přesto mám od nich malou LCD televizi
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 4. 2010 08:45

dejvidek píše:ad Sharp: To kam je neodvezli sem chtěl jen naznačit že jen tak není kam, že z důvodu neexistence skladu na území ČR se jejich "vada" řešila jinak - servis objel celou ČR.
V každom meste maju zazmluvneny nejaky externy servis, takže to neriešia len servisaci priamo zo Sharpu. Stiahnutie vyrobku z trhu ešte automaticky neznamena že ho musia aj fyzicky premiestniť zo skladov jednotlivych predajni na jedno konkretne miesto. Tu opravu (ak je to možne) mohli kľudne vykonať aj v predajniach. Inak nevidim problem v percentualnom vyjadreni oprav aj v pripade opravy u zakaznika. Každy vyjazd a oprava sa predsa tiež zaznamenava.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel_007 14. 4. 2010 09:13

A jestli se muzu zeptat pritomnych servisaku. Reklamoval vam tam nekdo Samsunga le46b750 s problemem, ze to v noci vydava nejake divne zvuky podobne zkratu? Trochu to vypada jako by se ta tv chtela sama zapnout, ale nedojde k tomu. Jenom zvuky jako kdyby preskakovaly jiskry mezi kontaktama. Tv jinak funguje normalne, akorat ty zvuky me v noci nekdy vzbudi :). Docela funny error, kdyz me tv nechce nechat vyspat, ale nechci s tim trapasit nekde na oficialnim help desku.
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 14. 4. 2010 09:47

Jak dlouho ji máš ? Pokud není v záruce doporučuji vytáhnout ze zdi a nechat zkontrolovat, lepší dát pár korun za opravu zdroje než shánět desku logiky ( vlastně 75% elektroniky je na té desce u 90% LCD, 5%LCD mají vše na jedné desce)
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 14. 4. 2010 14:39

Mě taky cvakne občas relé v TV když je ve standby.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karel_007 15. 4. 2010 07:35

To PAVEL.2: Mam ji asi 4 mesice, ale delala to od zacatku.
To Emokid: Me to taky pripada jako neco s rele, ale jako kdyby se rychle zpinalo a vypinalo.

Na netu jsem nenasel podobne stiznosti u takto noveho modelu. Cetli jsem akorat neco o nejakych ***** kondenzatorech u nejakych starych modelu ve zdroji, kde majitel napsal i male how-to k vymene tech soucastek. Nicmene ja jsem jeste v zaruce, jen prave nevim jestli nebudu v servisu pro smich, kdyz budu popisovat, ze me televize nenecha vyspat, ale dela to jenom nekdy :)
karel_007
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 15. 4. 2010 08:21

Tak zkuz prolést menu TV zjistit zda nemáš zapnutou aktualizaci SW mohlo by se to snažit zapnout a procházet kanály a hledat nový SW to se dělá většinou v noci.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků