DVD rekorder s HDD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod islander1 19. 4. 2010 13:23

Zdravim,

chcel by som Vas poprosit o nazory a skusenosti s tymto rekorderom http://www.alza.sk/samsung-dvd-sh895-25 ... 114944.htm popripade navrhnut alternativu, hlavne aby to malo DVB-T tuner, moznost sucasne nahravat a prehravat, moznost pozastavit tv program, jednoduche menu v cestine/slovencine, USB, HDMI, nieco do cca 350€
Malo by to byt na bezne domace pouzitie...

Vdaka
islander1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karkar 19. 4. 2010 14:10

Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 19. 4. 2010 18:29

to islander: veď tie vlákna čo ti Karkar doporučil si čítal -> je tam predsa Tvoje dporučenie na DVD/HDD na ktoré tu dávaš dotaz?

Základný rozdiel medzi STB DVBT s HDD a DVD/HDD je ten, že
- DVD/HDD (napríklad ten Samsung) je prístroj, ktorý digitálne vysielanie prekonvertuje, oseká, zmrší a nahrá v analogovej norme. Takže pre HDready/FullHD TV to, čo získaš na DVB-T zase stratíš týmto prístrojom. To čo ALZA píše o HD u tohto prijímača je pekná pitomosť.
- STB nahráva 1:1, výsledok dobrý dátový tok prevádzkovateľa = kvalitný obraz až po HDTV (ak niekedy na Slovensku v DVB-T vôbec bude.

Doporučenie (moje subjektívne):
1/ pokiaľ hľadáš naozaj jednoduché a drahé riešenie a nemáš žiadne požiadavky na kvalitný obraz z DVB-T vyber TV s DVB-T + HDD/DVD s DVB-T.
A môžeš fungovať presne ako u analogu. HDD/DVD bude fungovať len ako nahrávač a prehrávač. Pokiaľ však 2-hý a 3-tí DVB-T multiplex, ktoré majú štartovať v júni budú mať časom aj kódované programy bude ti to k ničomu, preotže DVD/HDD nemá slot na dekódovaciu kartu.

2/ pokiaľ hladáš normálne riešenie, kúp DVB-T STB s dvomi tunermi a so zabudovaným HDD, prípadne HDD cez USB.
Ak chceš prehrávať DVD, tak si kúp extra nejaký lacný prehrávač.

3/ Ak hľadáš naozaj dobrý obraz (aj HD) a dolby digital zvuk, jednoznačne choď do satelitnej TV.
Za cenu toho DVD/HDD máš slušný SAT prijímač aj s anténou na dve družice + kartu SkyLink a USB HDD disk na nahrávanie, ešte zostane aj na pivo.

P.S. ak by si šiel predsa len do DVD/HDD, tak Panasonic (ten som odskúšal na vlastnej koži a doporučil dvom spokojným užívateľom pred dvomi rokmi). Dotazovaný DVD/HDD je z počutia polofunkčný postrach.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod islander1 19. 4. 2010 19:15

Vdaka za odpoved...

ono to ma v podstate sluzit miesto videorekordera, ktory nedavno odisiel a kedze ma prist ten digital myslel som, ze by to mohla byt zaroven nahrada za STB. Telka zatial drzi, aj ked by ju tiez trebalo vymenit, ale niet sa kam ponahlat, takze ide zatial len o zaznam analogu a ked pride digital, tak aby sa nemusela kupovat hned nova telka resp. STB tak docasne to riesit tymto...
A ked som pozeral na Panasonic, tak DVB-T ma az trochu drahsi DMR-EX79EP.
islander1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 19. 4. 2010 20:31

Islander: DVB-T je už tu! Veď od Vianoc beží prvý multiplex.
tak to skúsme inak:
akým spôsobom prijímaš TV? Vlastnou anténou alebo káblovkou alebo spoločnou aténou v paneláku?
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod islander1 19. 4. 2010 20:51

No to viem, ale myslim u nas, v Humennom to este nie je...
My sme napojeny na televizne kablove rozvody...
islander1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 20. 4. 2010 15:08

Islander, musíš si sám uvedomiť čo vlastne chceš.
1/ samozrejme že Humenné je pokryté DVB-T (podľa tejto mapy http://www.dvbt.towercom.sk/mapy-pokryt ... vychod.jpg) presne rovnako ako Bratislava alebo iné miesta SR
Takže ak vytiahneš anténu na barák, môžeš mať digitálne vysielanie pravdepodobne už dnes večer.

2/ nikto k Tebe nepríde a nevytiahne ti kábel zo zásuvky s tým, že máš teraz chytať niečo iné. to je len a len na tebe.
Káblovka ktorú tam máš (napiš čo to je? UPC? lokálny prevádzkovateľ?) tam asi zostane. Časom možno zmení systém vysielania z analogu na digitálny a to môže byť DVB-C.
Potom ti je ten DVD/HDD úplne nanič, pretože nemá tuner pre príjem káblového digitálneho vysielania ale len pre digitálne terestriálne vysielanie

Ak teda sa chceš rozhodnúť pre niečo a nevyhodiť prachy len tak do vzduchu:
1/ rozhodni sa či chceš zostať u káblového pripojenia (zrejem po prechode na DVB-C ti ponúknu nejaký lepší alebo horší set-top-box)
2/ alebo prejsť na terestriálne vysielanie ktoré je zadarmo na anténu a bude ti fungovať aj vysnívaný HDD/DVD ale máš len obmedzený počet programov (teraz 5 a v budúcnosti možno 10)
3/ alebo práskneš do stola a kúpiš parabolu a satelit a za tie prachy bude mať nejakých 20 českých a slovenských programov bez poplatkov + ďalších zhruba 20÷30 za príplatok v prípade záujmu.

samozrejme sú aj iné možnosti - Magio cez kábel, Mágio bez kábla, DigiTV, UPC satelit a pod. ak sa chceš trápiť s viazanosťou na 24 mesiacov a drásať nervy s operátormi týchto spoločností.
DVD/HDD rekordér v každom prípade vidím za najdrahšiu a najmenej perspektívnu investíciu.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod islander1 20. 4. 2010 18:19

Tak dakujem Dagy2, nehcam si to nejako prejst hlavou a uvidime :-)
islander1
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků