[recenze] Sennheiser HD 555

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thePrayer 25. 4. 2010 17:08

Nevím totiž kam až to bude praskat. Takže asi ta izolačka by to měla udržet pohromadě. Na reklamaci se mi to posílat nechce. Měsíc bez sluchátek to fakt ne. Zvlášť teď před maturitou. To až bude končit záruční doba, tak o tom budu přemýšlet.
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 4. 2010 18:09

Izolačka nechá stopy - a v zákoně i v reklamačních řádech je malým písmem noticka, že porouchanou věc nesmíš po zjištění závady dále používat, abys závadu nezhoršoval - jinak přijdeš o záruku. Příklad - popraskané boty dále nenosit, aby nepraskaly dále. Myslím že toto je identický případ, plast praská jako následek určitého silového namáhání při nošení na hlavě, ne při odložení na stůl nebo do šuplete. Takže to zkus - můžeš se dočkat toho, že jednoduše nevyreklamuješ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pavlis42 25. 4. 2010 18:46

EKKAR píše:Izolačka nechá stopy - a v zákoně i v reklamačních řádech je malým písmem noticka, že porouchanou věc nesmíš po zjištění závady dále používat, abys závadu nezhoršoval - jinak přijdeš o záruku. Příklad - popraskané boty dále nenosit, aby nepraskaly dále. Myslím že toto je identický případ, plast praská jako následek určitého silového namáhání při nošení na hlavě, ne při odložení na stůl nebo do šuplete. Takže to zkus - můžeš se dočkat toho, že jednoduše nevyreklamuješ.


imho tohle tezko dokazat, takze bych se nebal. Samozrejme pokud nekomu nevadi reklamace tak samo hned, ale kdykoli v zakone lhute tohle musi bejt uznatelne. Hlavne je ze pidi prasklinka zvuk nedela :D
pavlis42
Junior

Odeslat příspěvekod thePrayer 25. 4. 2010 18:54

pavlis: Ta trhlinka zhoršuje basy o 0,3% a unikají zde frekvence okolo 40Khz :( Ale dá se to přežít. :)
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neel12 8. 5. 2010 11:02

Dobrý den,
zajímalo by mě, od kterého roku se Sennheiser HD 555 začal výrábět v číně a jak od sebe rozlišit evropský a čínský kus.
Děkuji
http://www.last.fm/user/neel12
Neel12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 8. 5. 2010 11:16

Evropsky kus vyráběny v Irsku měl myslím impendanci 120 ohmu.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 5. 2010 13:26

Tyhle kusy z Irska se prakticky nedaj sehnat, i na bazarech jsou všechno věci už z Číny. V době kdy se vyráběly v Irsku stály o poznání víc než dnes takže to nebyl takový bestseller.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neel12 9. 5. 2010 00:39

A problémy s prasknutým hlavovým mostem se tedy vyskytují u všech (většiny) „čínských“ 50ti Ohmových sluchátek?
http://www.last.fm/user/neel12
Neel12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 9. 5. 2010 11:03

Spíš tak u pěti párů možná(nevim přesně)? Ale zase to tu jsou nejrozšířenější sluchátka.

Ale kvůli takovéhle prkotine bych jejich nákup nezatracoval, pořád to je za svou cenu super nákup.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Volum3 15. 12. 2010 23:09

ktera moznost bude nejlepsi zvukem k HD 555?(nahrada integrovane zvukovky)na kytaru nehraju a repra me staci od logitechu :D
Cakewalk UA-1G 2650 kč
nuforce uDAC2-HP 2450kč
nuforce uDAC2 3150 kč
Asus Xonar DX/XD 1 505 kč
Volum3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Broslowski 15. 12. 2010 23:34

nuforce uDAC2 3150 kč aj ked aj Cakewalk UA-1G 2650 kč nieje na zahodenie. Ten cakewalk ma ale sialene poddimenzovany sluchadlovy zosilovac :-(
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vostro1000 9. 4. 2011 14:16

Prosím o radu. Mám sluchátka HD 555 s tím, že jsem odlepil ty molitánky z mušlí. Zvuk je výrazně lepší (detailnější). Muziku poslouchám na obyčejném PC s externí zvukovkou M-Audio Fast track PRO. Chci se zeptat, zda by připojení nějakého sluchátkového zesilovače zvuk ještě vytůnilo nebo zda je moje sestava dostačující a víc z toho už nevymáčknu. Díky. Případně bych byl rád za radu jaký zesilovč k těmto sluchátkům pořídit. Předem dík za rady.
Vostro1000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -273,15C 9. 4. 2011 16:21

to si pis ze to pomuze.
mam e-mu0202 a uz to je jina liga... doporucuji tady udac v2. Koukni po nem a kup ho - neprohloupis...
foobar2000 > E-MU 0202 > Sennheiser HD 555(mod)
Onkyo TX-SR 505 > furutech u2T > Solfegio loudspeakers - Alliante prime
-273,15C
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 9. 4. 2011 17:48

udac ma slaby sluchatkac, nevravim ze hd 555 nevybudi ale vysledny zvuk je nuda bez dynamiky
headbox od pro-ject sa da zohnat lacno

ale skor by som hd 555 predal a zobral k 242 hd a udac v2
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vostro1000 9. 4. 2011 21:40

Mě spíš zajímalo, estli ta moje zvukovka se sluchátkovým zesilovačem toto zvládne taky. Nechtěl bych mít 2 krabičky na stole kor kdyby náhodou měli plnit téměř stejnou funkci. V tom případě bych to bral jako zbytečnou investici. Dám sem odkaz na tu mojí kartu a když se podíváte na ty hodnoty dole tak mi přijdou obdobný jako u tě karet co mi doporučujete. Nejsem teda žádnej znalec elektro, chtěl bych skutečně jenom radu, abych nekupoval další krabičku na stůl, když už jednu mám.
http://www.muzikmanie.cz/p/m-audio-fast-track-pro-4247
Vostro1000
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků