Drevo?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 20. 4. 2010 15:19

Existuji bedny co jsou ze dreva a ne z MDF? Kolik tak stoji nejlevnejsi regaly 2.0 ze dreva? :)
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 4. 2010 18:20

Vzhledem k tomu, že dřevo dost hezky REZONUJE a tento jev je u reproduktorových ozvučnic nežádoucí, dovolím si předpokládat, že relativně shodná tuhost stěn bedny by vyžadovala mnohem větší tloušťku přírodního materiálu, než při použití dřevotřísky nebo MDF nebo jiná "protirezonanční opatření". Cenově by to celé bylo určitě někde úplně jinde - nemluvě o tom, že pro žluťáky je jednodušší lisovat papír z rejžový slámy do MDF, než dovážet na výrobu beden kvalitní masivní dřevo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sanycz 20. 4. 2010 19:47

evlo:Dřevo ani desing mnohdy ani cena ti kvalitu nezaručí, drž se osvědčených značek jako:Dynaudio,Cambridge Audio,Acoustic energy,Focal atd.Vyhni se komerčním značkám jako Panasonic ,Sony, Pioneer atd. bedny od těchto vyhlášených komerčních firem většinou nejsou nic moc!
Electrocompaniet 250R+Cambridge Audio 840E+EmmLabs SACD SE+Wilson Benesch Discovery
Sanycz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 4. 2010 21:17

Ale jo, ja proste nemam rad imitace ... cehokoliv no.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 4. 2010 14:28

Jestli se nemýlím, tak italský Sonus Faber vyrábí některé modely ze dřeva a kůže.Pozor, odpovídající cena.
Nebo můžeš zkusit variantu vlastní výroby boxů z masivu a osazení kvalitní sestavou repro+vyhybka.A taky jsou exotické materiály na výrobu korpusů, třeba pryskyřice nebo beton.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 23. 4. 2010 14:36

Toz to nehrozi, ja shanim neco do 4000 bazar, reagaly 2. Ale toz je pravda, ze drevo neni nutne, prezil bych treba pianoblack mdf, ta mi nevadi, na nic si nehraje. Cimz si me privedl na myslenku koupit neco a nechat nastrikat nebo potahnout tou kuzi, to by byl luxus a me by to uspokojilo :)
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 23. 4. 2010 14:49

Můj kamarád stavěl reprobedny tak, že si u profika nechal přesně nařezat MDF podle námi zhotovených plánů.Pak jsme to doma sestavili jako stavebnici.Bylo to trochu monstrózní, sloupy přez metr, integrované subwoofery.Známej mu vytmelil povrch a nastříkal černomodrým auto akrylátem.Lesklo se to jak psí kule a vypadalo to fakt luxusně.
Osadili jsme to reproduktory SEAS a vyhybky od p.Sýkory.Hrálo a vypadalo to excelentně.
Ten dvousložkovej akrylát doporučuju, vypadá skvěle, je odolnej poškrábání a je dobře dostupnej.Jen se to pod tím musí perfektně vytmelit a vybrousit.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 7. 5. 2010 13:25

Tohle se mi strasne libi http://elektro.bazos.cz/inzerat/6004260 ... ustavy.php myslite teda, ze to bude hrat tak hrozne?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 5. 2010 13:41

Ty reproměniče TVM jsou docela lowend. Používá je firma AQ na svoje levný sloupy: http://www.levneelektro.cz/katalog/elek ... 51-mahagon

Ale jak to hraje si netroufám tvrdit. Tipuju, že opravdu nic moc.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 5. 2010 12:03

Firma AQ je na prvním místě v kvalitě jimi vyráběných reprosoustav.První místo od konce.
Pokud koupíš i něco nevzhledného, ale s dobrým zvukem, vrhni se na modifikaci(předělání,repasi,rekonstrukci...)ať to nějak hezky vypadá a budeš spokojenej.Zjistit jestli to dobře hraje je samozřejmě těžký, zvlášť když to koupíš přez internet, tak já bych se držel nějakejch osvědčenejch značek.U nás na Žižkově na Koněvově je bazoš kde se dá vybrat i do 4000,- Třeba od anglickýho Mission a ještě nějaký podobný slušný značky.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bunuel 10. 5. 2010 13:21

šeďour píše:Firma AQ je na prvním místě v kvalitě jimi vyráběných reprosoustav.První místo od konce.

To nejde takhle generalizovat. Delaji levne sunty za par korun (Toba, Kentaur) i relativne poslouchatelne bedny, rozhodne nejsou prvni od konce. Mel jsem od nich Labradory a v pomeru k cene hraly prijatelne.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 5. 2010 16:29

Mám s reprobednami téhle firmy opakovanou osobní skušenost (nákup mých přátel) a bohužel právě poměr zvukové kvality k ceně byl vždy žalostný.Každá trochu slušnější konkurence by je rozmázla.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dalid2 15. 5. 2010 15:11

OT - ked drevene, tak potom tieto: http://www.hifi-voice.com/testy/tannoy- ... ry-se.html
Nekupis si Oktavku, ale tieto "bedne" a to do slova a do pismena ;)
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 5. 2010 19:43

Nebyl Lord of Cantenbury strašidlo?
Mně teda ty "bedny" dost strašidelný přijdou, ten design vypadá jak z Tajemnýho hradu v Karpatech, šílený vědec Orfanik (Rudolf Hrušínský) a hrábě Teleke z Tölökö (Michal Dočolomanský) - na jméno role Miloše Kopeckého si bohužel nevzpomenu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků