Jak vybrat LCD 46" LED podsvícení ... ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petr.5 12. 5. 2010 21:58

kobli - oko je nejcitlivější na zelenou, je lepší přesah gamutu v zelené a žluté, než naopak. Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD program ze satelitu rozmazaný jako prase a v rozích místo černého pozadí bílé fleky, no prostě běs. Podsvětlení bylo na 10 z 10-ti, jinak to nemělo jiskru. Zkoušel jsem si s obrazem v set-up menu trochu hrát, ale ať jsem vybral jakékoliv nastavení, stejně to nebylo ono. U toho Sharpa LE820 se mi líbí jemné korekce RGB, pro tmavé i světlé tóny zvlášť, takže po kalibraci to musí být absolutní pecka.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 12. 5. 2010 23:32

petr.5 píše: Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD program ze satelitu rozmazaný jako prase a v rozích místo černého pozadí bílé fleky, no prostě běs. Podsvětlení bylo na 10 z 10-ti, jinak to nemělo jiskru. Zkoušel jsem si s obrazem v set-up menu trochu hrát, ale ať jsem vybral jakékoliv nastavení, stejně to nebylo ono.


A vem si jaké bylo nadšení tenkrát z nové TV LCD a dnes po zkušenostech a znalostech je ta nedokonalost 10x víc vidět než když to bylo nové.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 13. 5. 2010 07:52

Nadšení jak u koho :-) Já mám Sony KV-E2541D + Kathrein UFS910 a obraz jako víno. Cvičně koukám po obchodech a známých, co mě z placek zaujme a zatím když to sečtu a podtrhnu, tak se mi líbila v domácích podmínkách jen Loewe Individual, to bylo na první pohled lepší než můj Sony, nádherné a přirozené barvy, ostrý obrázek i pohyby, jeden předloňský model plazmy Panasonic (ty letošní Panasoniky už ne) a loňské nejvyšší modely Filipsa (letošní jsem neviděl). V OK elektro mě minulý týden zaujal Samsung C6000, ale to bylo na HD smyčce a ostatní televize okolo včetně Sharpu LE705 a Sony NX500 byly nekoukatelné, tak mi to přišlo, že to mají schválně nastaveno, aby vynikl Sam. U LG jen samá zklamání, hlavně dopočítávání z SD jim nejde a tak nějak těm korejcům podvědomě nevěřím.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2010 08:16

petr.5 píše:Zrovna jsem viděl u kamaráda jeho ročního Sama, lidi byli oranžovorůžoví, SD

Toto je problem všetkych Samsungov, "prepisknute" farby (snaď s vynimkou B650/B750) a nejhoršie je to u ich LED modelov. To je najväčši des.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 13. 5. 2010 08:55

Přesně tak edgeLED mají nejhorší podání tváří a i šedé pozadí je většinou mírně do modra (to právě ovlivní ostatní podání barev , jen scéna kde je 80% modré vypadá super , proto je vetšina menu a reklam točena tímto stylem) je zajimavé že u některých 2009 modelů cca od 50000,- na HD reklamním signálu se to statí a obraz je brutálně kontrastní super barevný a i z úhlu se na to dá dívat, pro klasický použití za rozumný peníze jsem viděl jen jednu LED LCD s local diming a to 42/46LH9000 tu bych si dal domu jinak bohužel bych vybral klasiku LCD nebo PDP.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kobli 13. 5. 2010 09:36

Hmm díky moc za názory. Celkem děsivé, že můžu dát 40.tis za TV, kde se budu modlit, aby po dvou letech byl obraz pořád koukatelný ...
Myslím, ale že jít v dnešní bodě do klasichých LCD je možná krok zpět. Minimálně již z důvodu spotřeby.
Chtělo by to někde narazit na toho Sharpa 820/810, ale naše zastoupení je ještě ani nemá na webu. :-l

T.
kobli
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.5 15. 5. 2010 09:57

petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2010 10:25

Ta cena je des. Za toľko už je Toshiba 46SV685 (full led s local dimmingom).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.5 15. 5. 2010 10:39

To by chtělo porovnat vedle sebe. 0,01 cd/m2 (local dimming on) je pěkné, ale u jasných detailů to bude dělat "auru". Local dimming má svoje přednosti i chyby.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2010 11:26

Až na to, že tato Toshiba halo efektom veľmi netrpi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palocx 25. 9. 2010 14:48

to je jednoduche
pokud Ti jde o kvalitu a budes ji sledovat i v seru tak jedine plazmu
;-]
www.nakupujeme.blogspot.com/2010/07/tv- ... lasma.html
palocx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků