A/V receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majko6664 29. 4. 2010 19:57

Ahojte. Prečo sa vlastne oplatí käpiť A/V receiver. Prečo mám DVD napojiť do A/V receivera a až potom do TV, keď to môžem rovno napojiť do TV. To isté so zvukom. Dik.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 4. 2010 20:19

Vacsinou je hlavny dovod to, ze DVD nema dekodery na zvuk, tak posles digitalne signal do AVR, ktory ma dekodery, ten to spracuje a posle dalej. Su ale aj DVD / BD prehravace, ktore maju dekodery v sebe a maju analogovy vystup na zvuk. Tu staci analogovy signal poslat do zosilovaca / zosilovacov a nemusis mat AVR.

Dalej AVR spravidla obsahuje aj tuner. Ale na to si sa nepytal.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majko6664 29. 4. 2010 21:55

Aha jasne. A ma aj celkom slusny zosik, ze?
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 29. 4. 2010 22:06

Stereo zosik bez vsetkeho toho okolo v cenovej kategorii 10 - 15 000 prehra s prstom v nose AVR za 40 000.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Majko6664 8. 5. 2010 15:40

A prečo cez to niekto počúva hudbu? Veď už len taká Xonar STX by hrala lepšie.
Asus Xonar DX/N81 -> UE Triple.Fi 10 Pro
Majko6664
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2010 15:48

Na to nech ti odpovedia ti, co na AVR seriozne hudbu pocuvaju.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod theedge 8. 5. 2010 17:46

Nevim no .. mam dojem ze je IN prehanet a tvrdit ze pokud nemas ciste stereo-hifi sestavu tak se an tom hudba vubec neda poslouchat :-)
Mam AVR a k nemu 2.0 regalovky (viz podpis) a hudbu pres to naprosto seriozne posloucham :-) Slysel jsem svoje bedny na dvou podle hifistu slusnych stereo-zesilovacich (NAD 326 a Cambridge Audio 640) ale ze bych se z toho zvuku potentockoval tak to rozhodne ne. Proste jsem se musel soustredit na to abych poznal ze zvuk je o neco prokreslenejsi a prostorovejsi. Ano rozdil ve zvuku je, ale rozhodne neni tak dramaticky jak se snazi vetsina zdejsich radcu tvrdit. Prijde mi to jako by mi nekdo tvrdil ze na jezdeni musis mit minimalne Superba, Oktavka ze uz je spatny a neda se v tom jezdit.

Naopak velike plus AVR je prave v tom all-in-one reseni. V dnesni digitalni dobe se mi zda haluz ze nove stereo-zezilovace uz nemaji automaticky zabudovany DAC co je u AVR samozrejmost. Poustet ze slusne zvukovky signal do zesu analogove je nesmysl (zvlast na vetsi vzdalenost - utlum, ruseni ...)
Stejne tak u AVR ocenuju zabudovany tuner - proste rano vstanu a pustim si k priprave snidane radio a je pohoda. A to vsechno mam v jedne pixle a HLAVNE K TOMU MAM JEDEN JEDINY DALKOVY OVLADAC. Jsem uz alergicky na dalkove ovladace a abych mel dalkac od zesilovace a jeste k tomu dalsi dalkac k tuneru a rucne zapinal DAC ... to uz fakt ne.

EDIT: A i kdyz se snazim o cenove srovnani, tak mi to proste nejak nevychazi. K cemu mi je (jak tu nekteri píšou) ze stereo-zesilovač za 15k je zvukove jako AVR za cca 40-50k ? Ja kdyz to selským rozumem spocitam (porovnávám ceny novych komponent aby to bylo fer - AVR taky muzu koupit pouzitej za levno) -> AVR mám za cca 10k a mám to all-in-one. Stereo-zesilovac mam za 15k, k tomu DAC v cene 5 az 10k a tuner stoji nejlevnejsi 3k. Takze abych mel stejny funkce jako AVR za 10k tak musim mit komponenty za cca 28k. Kdyz jsem to poslouchal, tak se mi nezdalo ze by ten AVR hral 3x hur ( a to ma navic jeste ony video funkce o kterych jsem tu ani nepsal)...

Proste bud mas X krabic a k nim X dalkovych ovladacu a jsi hi-fista a nebo mas AVR a jsi looser a hudbu na tom "nemuzes" poslouchat ;-) Trochu to prehanim, ale kdyz slysim nektere tu na foru tak mi to tak připadá.
Naposledy upravil theedge dne 9. 5. 2010 09:42, celkově upraveno 4
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 8. 5. 2010 18:20

theedge píše:nebo mas AVR a jsi looser a hudbu na tom "nemuzes" poslouchat ;-)
Myslim, ze prehanas :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dodino112 8. 5. 2010 19:02

theedge :arrow: uplny suhlas.Pocuval som v hifi elektre BaW repro najskor na avr a potom na NADe a ziadny rozdiel.Myslim ze kvalita hudby je priamo umerna ku kvalite repro.Pravdaze netvrdim ze stereo zosiky nemaju co to do seba,ale je to skor prehnany flam ze avr sa nemoze kvalitov zrovnavat zosikom...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mic.rophone 19. 5. 2010 18:45

Tak taky záleží na prioritách. (Já vidím třeba obecně auto jako jen zbytečné náklady, natož ty za milion.) Pokud v tom člověk to zlepšení neslyší, tak nemá cenu přemýšlet nad koupí. To se tu ostatně píše často
Mic.rophone
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 5. 2010 22:25

Odar píše:Na to nech ti odpovedia ti, co na AVR seriozne hudbu pocuvaju.
Me hraje AVR krasne, ale nejsem zadny audiofil, sluchatka mam nejaky socky seinhaiser px200 a z repracku me to hraje lepe. (aktualne mam repro stale ty elac).

Teda mam to vedene z AVR lineouty do samostatneho zesiku (taky 5ch), ale to prece vliv mit nemuze.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 20. 5. 2010 06:38

Tak jako majitel obou,musím říct že v dynamice a hlavně čistotě projevu je stereo zesík jinde,pokud porovnáváš stejnou cenovou hladinu.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 5. 2010 06:43

slayers --> Konecne to niekto zaklincoval :P
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod theedge 20. 5. 2010 21:46

slayers píše:Tak jako majitel obou,musím říct že v dynamice a hlavně čistotě projevu je stereo zesík jinde,pokud porovnáváš stejnou cenovou hladinu.


Vsak ani nikdo netvrdi ze ne ... jen uz me tu nebavi cist "namachrovane" reci ze na AVR se hudba neda poslouchat. I ja jsem napsal ze rozdil mezi stero-zes. a AVR ve zvuku je, ale neni tak velky jak to tu nekteri zvelicuji.
Kazde ma svoje pro a proti -> zesak o trosku lip hraje a AVR ma univerzalni reseni pro domaci multimedialni centrum s tunerem a DAC v jednom na jednom dalk. ovladaci.
Jak pises ty - setereo-zes. za stejnou cenu jako AVR hraje cisteji, ale zase abych se vybavou dostal na uroven AVR ( a to beru jen tuner a DAC), tak jsem na dvojnasobne cene ... takze je to neco za neco.
1) Foobar2000 + WASAP event (Win 10) -> Audio GD NFB 15.32 -> Shure SRH840.
2) X-Fi Titanium HD (Foobar 2000 + ASIO) -> Toslink 10m -> Onkyo TX-8050 + Wharfedale Diamond 9.2 -> TV: Panasonic TH-42PX80
theedge
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 21. 5. 2010 07:39

Ono najjednoduchsie je povedat "nech si kazdy pocuva nacom chce" v podstate sme i tak vsetci hluchi pretoze to co pocuje jeden nepocuje druhy. Tato polemika tu stale je a bude, z toho co som si tu precital sa v podstate da suhlasit s kazdym pokial nie je dakto zarity purista. Su zostavy kde stereo prehra AVR a dake to stereo nema absolutne sancu. Ak by to chcel clovek splnit do bodky tak by potreboval na kazdy zaner inu aparaturu atd. atd. Takze plati to zo zaciatku .kazdy pocuva to na co ma a co mu vyhovuje a s cim je vnutorne vyrovnany. :)
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků