m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emokid 7. 5. 2010 12:21

Hiface downmix nemá, leda passtrough, ale downmix jde udělat už v softwaru přehrávače včetně zachování bitperfect výstupu, samozřejmě s downmixem do toho LPCM 2.0.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 5. 2010 12:31

Nevim no. Album Eagles - Hotel California 24/96, 5.1 kanálů ve FLAC mi jde pustit buď když dám ve foobaru downmix na 2.0 při bit-perfect jak zmiňuje Emokid. To ovšem slyšitelně zhorší zvuk (pravděpodobně ten procesing spjatej s konverzí z 5.1 na 2.0). Nebo musim přepnout na direct stream a ten si z toho sám vezme stereo - kvalita je lepší než když dám downmix. To je jedinej případ kdy DS používám.

Pak mám jedno DVD-Audio, kde je stopa v DTS HD 5.1. To se automaticky přehraje ve stereu v programu VLC Player aniž bych cokoliv nastavoval, nějakej downmix nebo tak.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 7. 5. 2010 12:43

OK. V principe je jedno, co ten downmix spravi. Ci ovladac, alebo prehravaci soft.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hilbery 29. 5. 2010 10:34

Zdravím,
propojil jsem notebook s operačním systémem Windows Vista(32bit) s M2Tech do Cambridge audio DAC magic. Mám nainstalovaný ovladač 1.0.3.
Při pokusu o spuštění hudby přes Winamp,Foobar nebo internet prohlížeč, daný přehrávač "zatuhne" a nic nepřehrává. Kde dělám chybu?
Děkuji za radu.
hilbery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SilentDreamer 8. 6. 2010 11:35

Přemýšlím o tomto zařízení jako poslední část do mé sestavy (Lyra Digital + AKG K-701). Mám jeden dotaz (asi dost hloupej). Bude vadit když M2Tech zapojím na USB prodlužovací kabel? Může ten kabel něco ovlivnit? předem dík za odpovědi.
PC(foobar) > ESI Juli@ + Casea Proxima Centauri > Casea Lyra Digital > AKG K 701
Sandisk Sansa Clip+ 8GB (+ Micro SDHC Kingston, 32GB) > Sennheiser PX 100
SilentDreamer
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 6. 2010 11:49

Vadit to nebude. Na druhou stranu jsou lidi co tvrdí, že usb kabel má vliv na zvuk :-) a proto je prý výhoda jeho neexistence. No asi bych si s tim hlavu nelámal.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SilentDreamer 8. 6. 2010 11:56

Díky, taky jsem měl ten pocit, že to nic způsobit nemůže :)
PC(foobar) > ESI Juli@ + Casea Proxima Centauri > Casea Lyra Digital > AKG K 701
Sandisk Sansa Clip+ 8GB (+ Micro SDHC Kingston, 32GB) > Sennheiser PX 100
SilentDreamer
Junior

Odeslat příspěvekod MartinN935 9. 6. 2010 08:01

Používam usb predlžovačku a rozdiel som nepostrehol.
MartinN935
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 14. 6. 2010 19:27

Z http://http://casea.eu/
Martin:
Dobrý den, mám dotaz ohledně transportu zvuku. Momentálně mám zapojeno takto: PC spdif -> Lyra Digital -> AKG K-701. Myslíte že by zařízení m2tech hiFace zlepšilo zvuk?
admin:
Pokud se chceme bavit o rozumné kvalitě přehrávání hudby z PC přes externí DAC tak v úvahu připadá zatím pouze SPDIF propojení. Propojení přes USB je pohodlné, bohužel však značně nekvalitní. Neznám jediné kvalitní a přitom cenově dostupné USB řešení. Základem přenosu USB jsou 1kHz datové rámce, což způsobuje silný NF jitter. Tento NF jitter nedokáží běžné externí převodníky dostatečně eliminovat a dochází ke zkreslení zvuku. Investujte raději do kvalitní zvukové karty např. Prodigy HD2 nebo ESI Juli@ a nadále využívejte SPDIF propojení.

Co vy na to? :hm Ist do M2Tech, alebo radsej ESI Juli@? :hm

Pan Vrana pouziva ESI Juli@ aj v HTPC, ktore stavia na hudbu ( http://casea.eu/modifikace.php#HTPC(Hom ... l_Computer) )
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 14. 6. 2010 19:42

Jestli netrváš na externí, tak ESI Juli@. Navíc ji můžeš řídit i externími hodinami od Tomáše Tichého, pokud bys do nich zainvestoval. Spíš by mě zajímalo, jak to mám udělat, když nic jiného než USB nepřipadá v úvahu. Ten jitter už je jako nějaké zaklínadlo na přivolání peněz :-D
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 14. 6. 2010 19:46

Jo. Nasiel som cosi na slovanete. Do HTPC je vhodnejsia Juli@. Pre notebook evidentne stale zostava M2Tech. Skoda, ze nerobia cosi ako Juli@ len cisto s digitalnymi vystupmi. Analog mi je na nic. Ale co uz.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 14. 6. 2010 19:52

Tedy nevím jestli pan Vrana má zkušenosti s M2techem, ale podle lidí co mohly proovnat Esi s M2techem to vycházelo zvukově lépe pro USB trpaslíka.

A radši dám na přímé porovnání než na teoretické řeči.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 6. 2010 21:59

Tak tak, myslim, že pan Vrána m2tech nezná. Proti Juli nebo Prodigy je lepší bez debat. Potvrzuje to dost recenzí a zkušeností. Myslim i nějaký měření by se někde dali vyhrabat. Spíše se blíží prý Lynxu. Juli má však výhodu spdif IN, můžeš k tomu teda zasychronizovat třeba hodiny Tomáše Tichého jak zmiňuje správně Nolwendil.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 14. 6. 2010 23:02

Námět na vylepšení HiFace :-D Ale ono by možná stačilo ho osadit kvalitním oscilátorem (což už se asi stalo), a vyvést jeho hodinový kmitočet ven, a řídit tím ten externí DAC. Odpadl by pak problém s ručním nastavováním vzorkovací frekvence u externích hodin. A nebo by Tomáš Tichý mohl ty svoje externí hodiny obohatit o funkci USB transportu :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin..net 14. 6. 2010 23:58

Protože sem pro každou srandu,tak si tenhlecten bazmek :D nejspíš pořídim k notesu také.

Jinak koukám,kdo ví..kolik pak budou chtít za tuhlectu hračku :hm
http://www.m2tech-hiface.com.au/index.php/hiface-evo
...
Martin..net
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků