Jak kvalitní kabel na propojení NTB - Stereo

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 6. 2010 20:30

Zdar chlapi,

nemám tak kvalitní výbavu jak je tady u vás standartem, mám jen normální notebook a repreáky Redstar RS-215. O:-)
Má cenu kupovat nějaký kvalitnější dražší kábl, nebo notebook nemá tak dobrý výstup že je by to bylo zbytečné a stačí uplně obyčejný kábl např. http://www.ezk.cz/e-shop/obalka.php?id=13889

A zadruhé, repreáky mám na stole a notebook budu mit třeba na posteli, čili třeba 3metry, jak to pořešit.. U repreáků mít krátkou "rozdvojku" CINCH - Jack a pak tu 3m prodlužku Jack-Jack, nebo rovnou jeden dlouhý kábl 2xCINCH - Jack do notebooku?

dík :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 21. 6. 2010 20:39

Skor by som to riesil tou rozdvojkou a predlzovackou. osobne pouzivam na bezne prepojenie "rozdvojku" od Profigold. Je to kabel dostatocnej konstrukcie uz aj na "lepsie" vyuzitie. To co si nalinkoval ty je len bezny kabel kde nie je dostatocne tienenie. V podstatte to ani tienenie nema je to vlastne splet linearne vedenych "kablikov.

Obrázek

Toto som mal na mysli
Naposledy upravil armaman dne 21. 6. 2010 20:45, celkově upraveno 1
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 21. 6. 2010 20:42

V podstatě je to jedno, u takovéto sestavy to kvalitu reprodukce neohrozí. Sám používám 3m Jack-Jack prodlužku jednou ke sluchátkám a jindy k mikrofonu ke kameře a kvalitu zvuku to neovlivňuje.
Takže obyčejný kábl úplně stačí (jenom tady u těch super levných si dej pozor na to aby to mělo dobrý kontakt).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 22. 6. 2010 21:17

Takže říkáte obyčejný stačí.. A koupit rovnou dlouhý přímý kábl na jedné straně jack a na druhé rozdvojení Cinch do repreáků...

Nejsou někde na prodej i nějaké né jako moc kvalitnější ale aspon trochu bytelnější kábly co vydrží trochu víc a nestojí moc peněz? Ty jak dával Armaman stojí kolik?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 22. 6. 2010 21:46

ten nejobyčejnější prodlužovací kabel v délce 2,5m; provedení jack kolík-jack zásuvka začíná na 30,- Kč.
Víc než 200,- Kč bych za ten kabel nedával.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 22. 6. 2010 21:50

Je to PGA 3403 dal som zan 15 eur a nelutujem.So "snurkami" som mal vzdy problem s rusenim.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JendaLinda 25. 6. 2010 12:10

Já by to řešil tím napojením přes jack prodlužku a jack-cinch rozbočku. Nebudeš pak muset motat dlouhý kabel, když bude notebook blízko repráků, ale jednoduše ho odpojíš. Co se týče kvality kabelu, není nutné kupovat kabel za stovky korun. Ještě jsem se nesetkal s problémem rušení audio signálu kvůli špatnému stínění kabelu. U těch nejlevnější kabelů je problém hlavně v jejich mizerné mechanické odolnosti, můžou se snadno zlomit/přerušit, a mívají chatrné konektory. Chce to najít kompromis.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 26. 6. 2010 20:37

stačí obyč od vietnamců za 39
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků