Špuntová sluchátka 1000 - 1500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sjone 27. 6. 2010 22:40

Hezký den

Rád bych se s Vámi poradil o výběru nových sluchátek. Všiml jsem si, že máte ve FAQ připravený mustr, tak bych si ho dovolil pro přehlednost a neopomenutí nějakých detailů použít. Berte prosím na vědomí, že jsem v tomto směru absolutní laik, a proto se obracím na Vás pro radu, abych se vyhnul nevhodné investici.


Cena:
1000 - 1500 Kč (raději bych se pohyboval u té nižší hranice, ale pokud by se vyplatilo si připlatit, smířím se s tím)

Konstrukce:
Špuntová přenosná sluchátka

Zdroj:
Se sluchátky si budu pořizovat zároveň MP3 přehrávač Sansa Fuze (na doporučení od kolegů z fora. Dle referencí kvalitní a nezkreslený zvukový projev). Budu na něm přehrávat hudbu ve formatu mp3 (prostě, co kde potkám...)

Žánr:
Tady je to trošku složité, protože mám poměrně široký záběr. Metal, rock, klasická hudba, chill-out, alternativní elektronická hudba a občas i mluvené slovo (Cimrmani).

Předchůdce:
Koss The Plug, ale jsem s nimi dost nespokojen kvůli na můj vkus extrémním bassům. Metal či rock se s nimi ještě poslouchat s přivřenýma ušima dal, ale nejsem zastáncem equivalizerů a jakýkoliv jiný žánr s nimi poslouchat, pro mě byl spíš utrpením... Bassuje i to, co nemá... Prostě všechen zvuk, který z nich jde.
SH HD201 jsem si pořídil na poslech do práce z PC (8 hodin špunty v uších každý den docela bolí), a jsem z nich absolutně unešen. Asi se teď usmíváte, protože je to pro Vás extrémní low end, ale pro mě jsou vysvobozením od Kossů. U SH mi vyhovuje jejich projev. Přijde mi čistý a bassy jen tam, kde mají být, a ani nějaké náročnější zvukové sekvence nezkreslují. (soudím jen dle toho, s čím jsem se setkal)

Úchylky:
Spousta, ale ani jedna z nich nesouvisí s výběrem sluchátek.

Tipy:
SH CX 300 II - na základě zkušeností se značkou SH.

Očekávání:
Čistý detailnější zvuk bez zkreslení i v náročnější pasážích. Bassy jen tam, kde skutečně mají být. Ovšem vše s přihlédnutím na možnosti zdroje a formátu hudebních souborů.


Předem děkuji za Váš čas a budu vděčný za každou radu a názor.
Sjöne...
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 27. 6. 2010 23:36

Takze po precitani poziadaviek to vidim jasne na RE0 :-) musel by si si mierne priplatit, no oplatilo by sa ti :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 28. 6. 2010 09:11

Děkuji, akorát se mi nepodařilo odhalit, co se skrývá pod "REO". Snažil jsem se identifikovat na headphones.cz, který model a jakého výrobce jsi měl na mysli, ale nebyl jsem úspěšný. :(
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 6. 2010 09:19

Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 6. 2010 09:29

pardon, nevedel som ze si tu neni zbehly:-) tak dvorix napravil :-) myslim ze moc nieje o com vyhovuju presne na tvoj styl
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 28. 6. 2010 09:34

Výborně, díky za vysvětlení. Oba linky si večer pečlivě prostuduji.
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Nicek 28. 6. 2010 11:59

nejsem nějaký profík, ale jays-s-jays také nejsou špatné... co myslíte? :oops: :-D
akorát ještě počítej, že u REO i jaysů budeš muset čas od času zainvestovat -> mají výměnné filtry... tak cca ob 2 měsíce je budeš muset vyměnit- zkušenost kámoše ;-)
Mobil: Samsung GT- S8500 Wave
Sluchátka:Bose TriPort IE2, Koss PortaPro, Soundmagic PL-11
Přehrávače hudby: Samsung Wave, Apple Ipod shuffle
Nicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neel12 28. 6. 2010 12:22

Vedle Head-Direct RE0 se také podívej na SoundMagic PL50.
Jays-s-jays budou mít spíše basovější profil.
http://www.last.fm/user/neel12
Neel12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 28. 6. 2010 12:31

Já mám RE0, dostal jsem k nim 5 párů náhradních filtrů, a zatím jsem spotřeboval jeden. Mám je asi půl roku. Jde jen o to, jak čisté máš uši...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 6. 2010 12:32

Head-directy re0 kopou trochu jinou ligu než S-jays nebo Soundmagicy Pl50.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 6. 2010 12:41

pripajam sa k binovi.... pl50 mozu byt fajn no tak trochu korby ...RE0 jednoznacne:-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 28. 6. 2010 13:01

Na jays jsem se koukal. Pokud jsem jejich značení dobře porozumněl, tak S-Jays by měly víc bassovat, takže pro mé potřeby by spíš vyhovovali D-Jays, ale ty jsou cenově už moc vysoko.

Zkusím se tedy mrknout i na ty PL50, ale co si mám představit pod "pl50 mozu byt fajn no tak trochu korby"?

Btw. s filtry u sluchátek jsem se ještě nesetkal, zkusím si o tom zjistit víc, ale laicky řečeno předpokládám, že to bude filtr zabraňující zanášením vnitřku sluchátek.
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 6. 2010 13:18

no ze su o nieco vacsie a tazsie ke ako RE0
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 28. 6. 2010 17:59

Zjistil jsem, že RE0 se k nám nedovážejí a nechci je kupovat ze zahraničí.

Pár hodin jsem si tu pročítal recenze a příspěvky. Zaujali mě AKG K 324 P, Denon AH-C351 a Jay-j-Jays. AKG a Denony jsem po přečtení pár názorů a recenzí vyloučil.

Takže se rozhoduji mezi CX300 II a Jay-j-Jays. Kvalitou asi budou velmi podobné, že? Příslušenství vychází lépe pro Jays. Dokážete je nějak charakterizovat po zvukové stránce?
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Nicek 28. 6. 2010 18:34

je to jen můj názor, ale jays jsou na to lépe zvukově a nebasují tolik... ale není to objektivní... pak pro někoho výhoda a rpo někoho nevýhoda je, že jaysy mají výměnné filtry, což já nemám rád, protože je co 2 měsíce musím vyměňovat... proto jsem radši pro sluchátka s kovovou mřížkou, které strčím na pár minut do lihu a jsou čisté(samozřejmě jen tu mřížku, jinak si zničíš sluchátka... musí se to umět) a kup, jestli bys chtěl ušetřit sennheiser CX300... jsou na tom stejně zvukově jako II. II mají akorát navíc pouzdro a pozměněn design... tady to máš... a za vcelku dobrou cenu ;-) http://www.sluchatka.net/7-sennheiser-c ... -vyprodej/
ale jestli ti nebude vadit dát cca 300-400 Kč(podle toho, jaký seš špindíra 8-P ) za náhradní filtry... jestli ti tohle nevadí a chceš méně basů(oproti CX300) tak jaysy( můj amatérský názor :-) :-D )
BTW: AKGéčka jsou chválená se mi zdá... někteří z tohoto fóra je označují za téměř nerozbitné ;-)
Mobil: Samsung GT- S8500 Wave
Sluchátka:Bose TriPort IE2, Koss PortaPro, Soundmagic PL-11
Přehrávače hudby: Samsung Wave, Apple Ipod shuffle
Nicek
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků