Rada s výběrem full size sluchátek nad 10000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod avio 30. 6. 2010 12:30

Ahoj, vlastním cca půl roku sluchátka UE Triple.fi a zvukovku Essence ST. Nechávám je teď na ven, protože přes léto je stejně vláčím furt sebou a na doma si chci tedy koupit full size sluchátka a zároveň zvukově postoupit zase o kousek dál.

Nabízí se třeba:

Audio-Technica ATH-AD1000
Audio-Technica ATH-W5000
beyerdynamic T1
nebo jiné?

AKG 701 bych chtěl též přeskočit. Senny HD 800 už jsou zase mimo cenově. Vybírám pouze z českých obchodů.

Ještě dodám, že bych uvítal změnu charakteru zvuku oproti triplům – zezačátku jsem byl nadšen, ale teď mě s nimi hudba přestala doma bavit, furt tam čekám něco, co nepřichází, to jen ve zkratce.

Díky za rady
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod TurboLama 30. 6. 2010 13:25

Jak můžou být HD800 cenově mimo když máš ve výběru T1? Proč chceš přeskočit K701? Ty sluchátka se chystáš poslouchat na zvukovce?
TurboLama
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 13:44

Tiez ma zarazilo, ze si HD 800 z vyberu vyciarkol, ale mas tam T1tky. Chcelo by to vediet, na com to planujes pocuvat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod avio 30. 6. 2010 15:35

Na T1 bych se musel hodně přemlouvat, jsou už za limitem, ale kdyby byly výrazně lepší jak zbytek souputníků asi bych ještě drobné vyškrabal. Nejde mi o to zaplatit co nejvíce, spíše opravdu zvukově předčit in-eary.

Potřebuju nový sluchátka, protože jedny mi nestačí, do dalších komponent "zvukového řetězce" zatím investovat tedy nechci.

AKG 701 chci přeskočit, abych si za půl roku nechtěl koupit další ještě lepší. Podle žebříčku od Kub4 jsou sice na špici, ale chybí tam všechny dražší modely, tak nevím jak až moc jsou dobré. Doteď jsem se zabýval jen in-ear, v nich se orientuju ale ve full size nikoliv.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 15:37

"Zial" K701 su momentalne za svoju cenu asi najlepsie riesenie pomer cena / vykon / kvalita. Ale treba k nim (ale to ku kazdym) odpovedajucu aparaturu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pingu2221 30. 6. 2010 16:29

Myslím, že tady na fóru byla řečena věta, že kvalita sluchátek posouvá reprodukci blíže ke zdroji, nebo tak nějak to bylo. Podle mého je skoro zbytečné si kupovat něco dražšího, než jsou K701, když máš "jen" xonar. Musel bys mít asi i lepší zdroj, když už evidentně nejsi omezen penězi, což je nejčastěji limitující faktor, co si budeme povídat..:-D Ale je to jen můj názor, nikomu ho nevnucuju..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 16:42

Este mozno jazdene elektrostaty. Ale to by asi musel byt extra dobry kauf. Ale zas tam narazis na to iste - chce to poriadny zvysok retazca.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 6. 2010 16:50

Nedávno jsem viděl v jednom Pražským bazaru na prodej elektrostaty KOSS 950 za pouhých 10tisíc.Ve své době to byla legenda (konec 90let). :idea:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 30. 6. 2010 17:29

Díky za příspěvky. Zatím tedy nic konkrétního, tak nahodim háček. Nejvíce se mi líbí Audio-Technica ATH-AD1000, slušná cena, slušné hodnocení od Kuba4, pěkný vzhled. Takže mě zajímají vaše názory na srovnání s UE Triple.fi a AKG 701. Jsou zvukově AT lepší? Opravdu bych rád koupil slušný základ na doma - lepší než mám teď, tedy triply, zbytek se dá koupit časem, ale kupovat časem soustavu i s opět novými sluchátky se mi asi nechce ;o).
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 6. 2010 17:33

Doporučuji sluchátka GRADO GS 1000. K nim pochopitelně elektrickou pračku přívodní sítě!!! Pokud si ji pořídíš, kvalita poslechu je kolosálně výraznější!
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 30. 6. 2010 17:33

avio píše:UE Triple.fi a AKG 701
Ak ti to pomoze, mal som UE SuperFi 5 Pro (asi tyzden :D ). Boli to prve IEM sluchadla, ktore zahrali priestor. Zial, mne nevyhovovali, preto sa dlho u mna neohriali. K701 ma urcite lepsi priestor (dane konstrukciou), pre mna osobne krajsie a udejnejsie basy. Obe pripojene na Styleaudio Carat Topaz (len ako DAC) + Dispre II v4 FINAL od p. Macuru. Zdroj samozrejme lossless FLAC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod avio 30. 6. 2010 18:44

KOSŤA KOSTIČ píše:Doporučuji sluchátka GRADO GS 1000. K nim pochopitelně elektrickou pračku přívodní sítě!!! Pokud si ji pořídíš, kvalita poslechu je kolosálně výraznější!


Toto už je mimo můj záběr.
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 30. 6. 2010 19:38

a) V prvom rade by som si stanovil cenový strop, ktorý si ochotný na tento upgrade minúť. Nie je vylúčené, že budeš potrebovať zainvestovať aj do reťazca...

b) Kubove testy by som bral s rezervou. Nie že by boli zlé, ale predsa len, treba prihliadať na fakt, že ide len o názor jedného človeka... neodporúčam to preto brať ako nejakú modlu, alebo nebodaj jeden z hlavných faktorov pri kúpe...

Konieckoncov, v tejto kategórii by som určite bez osobného posluchu nekupoval... ani jeden tu menovaný model nerobí hanbu svojej cenovke... každý má svoj charakter zvuku a s ním aj svojich zástancov, takže finálne rozhodnutie budeš ajtak musieť (na základe vlastných uší) urobiť sám... my Ti môžeme dať len tipy... a k tipom : pridal by som do zoznamu ešte Denony D7000...
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avio 30. 6. 2010 19:54

Jak už jsem psal, chci opravdu jen pohodlná velká sluchátka na doma, která budou hrát lépe než UE-Triple.fi (třeba aspoň teoreticky) o nic víc nejde. Nechci si zbytečně kupovat sluchátka horší než budu mít venku na iPhonu, to bych byl blázen.

Určitě toho chlapíka neberu jako modlu, ale ono to je těžké, české recenze nejsou, já si to anglicky přelouskám, ale není to ono...

Když jsem vybíral in-eary myslím Koc mi napsal, proč si nekoupíš AKG 701 budou úplně "odskočené" od triplů. Pokud tedy budou Audio-Technica ATH-AD1000 cca stejné jako AKG 701 mohla by to být ta "správná" volba or?
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 30. 6. 2010 20:20

No nevim, jestli jsem to dobře pochopil, ale podle headphones.cz je reprodukce a-t dost odlišná od té od AKG, tak nevím...asi bráno ve všeobecné rovině.
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků