Špuntová sluchátka 1000 - 1500 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Neel12 29. 6. 2010 12:32

CX 300 mají výrazný basový charakter. Jays-s-jays na tom možná budou lépe, ale nemyslím si, že o moc.
(Kdybych byl já rozhodnutý pro IEM tak se rozhoduji mezi RE0, PL50 a pak až Phonak Audeo)
http://www.last.fm/user/neel12
Neel12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 1. 7. 2010 19:59

s-JAYS jsou taky slušně basové.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 3. 7. 2010 17:25

Tak nakonec jsem se rozhodl pro AKG K 324 P. Dle charakteru zvuku by měly splňovat to, co hledám.

Nicméně než objednám, tak bych měl ještě poslední dotaz. Pokud si pořídím kvalitnější špunty, jistě mi začnou být velmi brzy moje sluchátka v práci (HD 201) nedostatečná. Špunty nemohu mít v uších většinu pracovní doby, protože mi z toho pak hodně bolí uši. Proto jsem si říkal, jestli by se nenašly sluchátka, která by se dala použít jak na běžné nošení, tak do práce. Objevil jsem tato...

http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... 700-bk.htm
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... th-ew9.htm

Jde mi tedy spíše o ten levnější model. Nosím brýle a tak se trošku obávám o uchycení, aby se mi to nějak za těma ušima nepralo. Navíc konstrukčně nejsou uzavřené... sice je to asi lepší pro uši a kolegové v práci nejsou nijak nepříjemní ohledně nevyžádané hudbě, ale i tak bych je nerad rušil. Máte s nimi někdo zkušenosti? Případně s konstrukčně podobnými sluchátky? Recenzí není mnoho a žádnou v čj jsem neobjevil.

Děkuji
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 7. 2010 17:54

1) Musí to být Clip-ony?
2) Přečti si komentáře právě u toho levnějšího modelu.
3) Podívej se u značky Audio-Technica na ATH-ES55 a hlavně ATH-ES7. U AKG pak na K450.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 3. 7. 2010 18:16

1) Teoreticky... hledám totiž jedny sluchátka, která bych mohl nosit jak ven, tak na delší poslech při práci. Ze špuntů mi při delším poslechu bolí uši a klasická domácí sluchátka nejsou moc fajn na ven (nejsou skladná a mimo jiné i estetická)
2) Ano, jsem si vědom toho, že bych v tomto případě něco připlatil zbytečně za design
3) ES7 a K450 se zdají být slušná, ale pro bod 1 nevhodná

Je to spíš jen taková teoretická otázka, jestli se vyplatí pořizovat dvoje sluchátka nebo jestli je tu nějaké možnost jedněch pro oboje použití.
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod ineee9 3. 7. 2010 20:16

K450 su aj na doma vpohode celkom komfortne aj ked nie je to uplne najlepsie, s domacimi sa to samozrejme porovnavat neda. Na vonku je izolacia priemerna ale postacuje na bus a ulicu uplne len ked je teplo usi sa potia, podla mna celkom vhode a tie ATH ES7 vyzeraju dost slusne, len som cital na headphones.cz ze maju velky pritlak na usi tak na doma budu asi menej vhodne(nie je moj nazor)
Ipod Nano 5G+AKG K450
Fotak OLYMPUS E-420, po lete snad upgrade :)
ineee9
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 3. 7. 2010 20:40

Vždyť K450 a ES7 nejsou zase tak velká, jsou to přenosná sluchátka určená na ven.

Pokud ti vadí na delší poslech špunty a klasická ne přenášení nechceš, tak to vypadá na dvoje sluchátka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 3. 7. 2010 21:13

jj, díky... to jsem v podstatě potřeboval slyšet, abych přestal vymejšlet kraviny :)
Zatím si vezmu ty špunty K324P a pak k nim později některé z uzavřených klasických sluchátek.

Díky
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 4. 7. 2010 05:22

mě ze špuntů taky z počátku bolívalo v uchu..
pár zimních víkendů u PC s IE8, třeba 2x 16h! :-D A o sluchátkách v uchu dneska ani nevim, chce to cvik, nic víc.. lidský tělo je strašně submisivní zařízení, prostě se přizpůsobuje tvým i mnohdy nevhodným návykům

pokud si ty akg koupíš černé (chrome), je to fajn kup ))
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 4. 7. 2010 07:38

Já ti nevím. Plugy jsem měl v práci půl roku nějakých 6 až 8 hodin denně a právě až po čase mě začaly nějak divně bolet uši, tak jsem si radši koupil obyčejné HD201. Přišlo mi zbytečné riskovat nějaké zdravotní problémy...

Myslíš ta K450?
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 4. 7. 2010 08:05

jasně no, když je to dlouho, tak to každopádně tlačí, ale jak říkám, nějak jsem si na to asi zvykl.

Mylel jsem akg k324p za které tak rád lobuji :D
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sjone 4. 7. 2010 09:33

Budu muset vzít bílé, protože jsem je ani neobjevil v prodeji v jiné barvě.
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Sjone 15. 7. 2010 12:13

Sluchátka už mi dovezli, nakonec jsem si vzal AKG K 324 P i K 450. Špunty do města a skládačku do práce.

K 324 P jsou přesně to, co jsem chtěl. Nezklamaly a rozhodně jsem si o hodně polepšil oproti předchozím Plugům. Vyrovnanější, nezkreslují a basují jen tam, kde by měly... myslím, že jsem dostal přesně takovou kvalitu, za kterou jsem zaplatil. Nemohou se ani srovnávat s nějakými high end, ale v týhle ceně to byl hodně dobrý kup. Koupil bych znovu, kdybych se měl zas rozhodovat.

K 450 mají minimálně o dvě třídy lepší zvuk než výše zmíněné pecky. Jsou spíš limitované zdrojem (tím jsem ovšem limitován i já)... Z mp3 přehrávače (Sandisk Fuze - dle všech ohlasů by měl mít hodně slušný a nijak nezkreslený zvuk) byl rozdíl mezi k324p v podstatě poměrně malý a byl jsem tím trošku zklamán, protože mi ten rozdíl rozhodně nepřišel hoden cenovému rozdílu. Stejné sklady (320 mp3 i +700flac)... imho se mi potvrdil názor, že nemá smysl do takovéhleho osobního přehrávače cpát flac, z osobního přehrávače je to to samé jako 320 mp3. Tak jsem zkusil oboje sluchátka připojit do pc (bohužel jen itegrovaná karta). Pustil Flac. k324p hrály lépe než mp3 přehrávače, ale přišlo mi, že se tak nějak zahlcují (omlouvám se, neumí to odborně popsat) a nedokážou od sebe ten zvuk tak pěkně detailně oddělit. Když jsem nasadil k450 tak jsem začal pociťovat takové to lehké chvění v zátylku a pak husí kůže po celém těle... popsal bych to asi jako můj první eargasmus... samozřejmě, že z integrované zvukové karty se linul do pozadí i ten klasický nehezký šum a tak vůbec, ale to už nesouvisí se sluchátky... to co s k324p splývalo, bylo zahuhlané nebo tak nějak nekorektní v K450 bylo krásně čitelné, detailní a bez zaváhání. Navíc ten prostor... Ale abych jen nechválil... Zpracování je takové dost... plastové. Stříbrné části na obrázcích jsou jen přetřené plasty, čekal jsem plech (asi jsem naivní). V balení je jeden cca 50 cm kabel a jeden cca 100 cm (prostě ta klasická délka od ucha do kapsy :). Pro ten krátký nevidím moc využítí, spíš bych ocenil místo něj třeba dvoumetrový, aby mi dosáhl pohodlně k posteli od pc. Trochu jsem válčil i s usazením na hlavě, protože jsou to má první sluchátka téhle konstrukce a mušle nepojmou celé ucho, ale jen se na něj položí, což je podlé mého méně stabilnější než kdyby tomu bylo opačně. Nadruhou stranu se to kompenzuje silnějším přítlakem, takže teď už jsem si ideální pozici na hlavě našel a sedí mi. Po více jak čtyřech hodinách poslechu mi začaly ale tlačit na uších (nosím i brýle), takže na nějaký celodenní poslech bych volil raději jiná sluchátka... Trošku tu vyvstává otázka, k čemu jsou tedy dobrá, když mp3 přehrávač pro ně není dostatečný zvukový zdroj a na domácí hraní na nějaké té konzumentské úrovni nejsou dostatečně pohodlná... Pro mé využití v práci jsou ovšem ideální (občas mp3 přehrávač, občas hudba z pc). Poslouchám tak osm hodin denně, sundavám tak jednou za hodinu na nějakou tu menší cigaretovou pauzičku nebo když musím něco osobně zařídit. Navíc jsou zdravotně výhodnější než špunty, takže z mého pohledu spokojenost... A znovu bych si koupil i tyto. Teď mi pálí už jen ten zdroj doma :)

Všem děkuji za názory a pomoc při mém rozhodování. Snad se tyhle laické poznatky někomu hodí.
Sjöne
Sjone
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 15. 7. 2010 16:10

Sjone píše:K 324 P jsou přesně to, co jsem chtěl. Nezklamaly a rozhodně jsem si o hodně polepšil oproti předchozím Plugům. Vyrovnanější, nezkreslují a basují jen tam, kde by měly... myslím, že jsem dostal přesně takovou kvalitu, za kterou jsem zaplatil. Nemohou se ani srovnávat s nějakými high end, ale v týhle ceně to byl hodně dobrý kup. Koupil bych znovu, kdybych se měl zas rozhodovat.

Jsem rád že jsi spokojený, taky tohle říkám, navíc když jsem je sám doporučoval... ale pokud je řeč o zvuku, třeba by jsi si je znova nevybral, kdyby jsi si na střídačku zkusil jiná v této cen. kategorii... jenže to už prostě musíš porovnávat a vybrat který přednes ti sedí víc...
Každopádně toto je dle mě dobrý a rozumný kup. Přeju ať jsi nadále spokojený a ať dobře slouží stejně jako mě. :-]

K těm flacům atd, akg324p se rozehrávají, z počátku mi přišla docela podobná zvukově jako koss portapro, po čase tam byl ale rozdíl snad až propastný :!: pak dle mého názoru, na flacy hlavně nemáš sluchátka (ruku na srdce, nějakých 1500kč, je v této oblasti pořád nejspodnější hranice, co do zvuku.). Osobně jsem si tento fakt taky nepřipouštěl, nebo nevěřil že ten rozdíl je fakt tak zásadní... pak jsem se ale zprčil (taky díky frajerům z tohoto fora) a pořídil Osmičky.
Popravdě, brečel jsem dojetím :-S :oops: :-)) :-D 8-D
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků