EVOLVE Phoenix DX610

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lupen33 23. 5. 2010 10:15

Tak jsem zakoupil tento přístroj a celkem jsem se zklamal. První věc co mi vadí je, že neumí přehrávat DVD a současně nahrávat na USB z DVB-T :shock: Dále mi dost vadí silné lupnutí v repro při přepnutí z DVD na DVB-T. To snad mohli vychytat. Dále jsem zjistil, že i když je Phoenix ve stenby režimu USB disk se točí vesele dál :shock: jako by nic. Z toho plyne, že je třeba disk vysouvat z USB. Při každém zapnutí (máte-li trvale připojeno USB zařízení) trvá poměrně dlouho, než si přehrávač toto zařízení identifikuje a v této době nemůžete vlastně nic ovládat. Poměrně pomalu reaguje na DO, třeba u přepínání programů DVB-T. BYlo by toho ještě hafol co by se dalo vytknout, ale většina věcí bude spíše věcí osobního pohledu. Třeba poměrně dlouhé načítání disků v mechanice DVD. To by si člověk mohl dáchnout ;-)Doufám, že se časem objeví nový firmware, který alespoň něco vychytá. Jinak bych rád početl i zkušenosti jiných uživatelů, třeba dělám něco blbě :-) nebo jsem asi moc náročný.
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod Lupen33 23. 5. 2010 17:26

Tak abych EVOLVA nepoškodil, tak jsem zjistil, že USB disk se cca do 10minut po uvedení do standby režimu vypne. Takže beru zpět výše uvedenou dezinformaci.
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod CZBOB 15. 7. 2010 18:25

Zdravím Tě, i já jsem minulý týden koupil tot DVB-T kombo. Vzhledem k tomu, že jsem měl před tím kombo GoGen, nečekla jsem zázraky. S Tvými postřehy tedy mohu souhlasit, potřebuje to vychytat ale obávám se, že firmwaru se jen tak nedočkáme. Evolve moc updatů nevydává. Prostě poskládají jen výrobek a šup s ním na trh.
CPU:Intel Core 2 Duo E8400 (45nm Wolfdale) oc 3,8GHz
ASUS P5K Pro Gb LAN iP35
Paměť:6 GB DDR2 1066MHz CL7 Kingston
HDD:2x500GB Seagate B-ES 32MB SATAII,
SAMSUNG HD103SJ
GK:Gigabyte GTX460 1GB DDR5 GV-N460OC-1GI
LCD:HP2408h
CZBOB
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZBOB 18. 7. 2010 10:24

Mám další poznatek... Včera jsem si zkoušel nahrát na USB Red Barona a výsledek je ten, že Phoenix nahrávání vždy dělí do bloků o max. délce 1GB. Výsledkem jsou tedy 4 soubory. Přikládám parametry nahrávky.

Formát : MPEG-2 Transport
Formát/Family : MPEG-2
Velikost souboru : 1016 MiB
Hrací čas : 41mn 56s
Bit rate : 3388 Kbps

Video #0
Codec : MPEG-2 Video
Profil kodeku : Main@Main
Nastavení kodeku/Mat : Custom
Hrací čas : 41mn 56s
Bit rate : 15 Mbps
Bit rate mode : CBR
Šířka : 720pixely
Výška : 576pixely
Poměr stran : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Chroma : 4:2:0
Interlacement : Top Field First
Bits/(Pixel*Frame) : 1.447

Audio #0
Codec : MPEG-1 Audio layer 2
Hrací čas : 41mn 56s
Bit rate : 192 Kbps
Bit rate mode : CBR
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48 KHz
Rozlišení : 16 bits
Video0 delay : -345ms
CPU:Intel Core 2 Duo E8400 (45nm Wolfdale) oc 3,8GHz
ASUS P5K Pro Gb LAN iP35
Paměť:6 GB DDR2 1066MHz CL7 Kingston
HDD:2x500GB Seagate B-ES 32MB SATAII,
SAMSUNG HD103SJ
GK:Gigabyte GTX460 1GB DDR5 GV-N460OC-1GI
LCD:HP2408h
CZBOB
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepasch 19. 7. 2010 21:13

Musí to sekat na 1GB bloky, protože je disk asi formátovaný na FAT32. Ale celý film to snad přehraje v bez problémů, nebo ne? Já si ho chci koupit, tak se jen ptám. Poměr cena x výkon se mi zdá slušný. A ještě mě jde o to, jak moc má kvalitní tuner. Předem díky za vaší odpověď.
pepasch
Junior

Odeslat příspěvekod gotzinger 20. 7. 2010 19:52

Pár mých postřehů z hodiny používání.

1) Dálkové ovládání většinou reaguje dvakrát, což naštve, kvalita nic moc.

2) Harddisk musí být naformátován na FAT32. Disk bez oblasti ani s NTFS se nechytl.

3) Funguju s 160GB 2,5" HDD SATA na USB bez dodatečného napájení, disk je napájen pouze z USB. Disk jsem musel nejdřív naformátovat na FAT32, vzhledem k velikosti jsem použil EASEUS Partition Master, protože Windows XP mi nabízely pouze NTFS. Zkusil jsem připojit i noname flešku 2GB, také jela v pohodě.

4) DVD načítá rychle a čte v pohodě Verbatimky DVD-R 16x pálené 6x, během načítání zobrazuje procenta zaplňování bufferu (nebo procenta do začátku přehrávání, bůh ví), aspoň je vidět, že se při roztočení DVD něco děje. Zkoušel jsem zatím jenom DivX na klasickém DVD to asi nebude.

5) Při přepnutí z DVD na DVB-T (nebo naopak) lupne zvuk.

6) Zvuk se nedá nikde (mimo Digital, PCM, RAW v DVD režimu) nastavit, umí pouze měnit hlasitost, vyvážení žádné. Přitom hraje dost potichu, při nějakém přehrávání nahrávky se ještě ztlumí a zvuk naskočí hlasitěji, až když se pohybuju někde v menu. Doufám, že spraví firmwarem.

7) Programování nahrávání jednoduché, při začátku nahrávání (se zapnutým režimem pauzy) po mně něco chtěl, ani jsem nevěděl co, ale na nic jsem nešahal a začalo nahrávat.

8) Při přehrávání nahrávky a nahrávání nahoře vlevo běží čas nahrávky (při přehrávání větší), zatím nevím, jak to vypnout, aby to nezabíralo kus obrazovky.
gotzinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lupen33 8. 8. 2010 20:22

Čas nahrávky (myslíš asi procenta z nahrávky vypneš tlačítkem "info". Já nyní ke vší spokojenosti používám extérní disk WD My Book Essential 500GB. Je-li USB zařízení připojeno trvale, dost otravuje při zapnutí inicializace, trvá dlouho a přehrávač se nedá v tuto chvíli ovládat. Sem tam se mi stane, že nenaběhne zvuk. Stačí vypnou a zapnout. Jinak nahrávání v pohodě, zapne se i ze stanby režimu (mě překvapilo ;-)
Lupen33
Junior

Odeslat příspěvekod Lupen33 23. 8. 2010 08:06

Akorát mě mrzí, že nemohu přijít jak zobrazit nahrávky v mém WD My Book Essential 500GB podle abecedy. Zobrazují se mi ve stromu dle data nahrání :-( Může někdo poradit?
Lupen33
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků