[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cagin 25. 6. 2010 08:38

Tak toto bych ja osobně nesnesl.Nedělaji ani jays ani re0.A doufam že Audiotechnica Ck 10 to taky dělat nebude :)))
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 25. 6. 2010 23:08

RE0 to dělají u menšího dvojzávojového a nejmenšího obyčejného černého špuntu. Tyto špunty totiž, na rozdíl od těch dalších třech jiných párů, nemají skoro žádné zesílení ("hrdlo") v místě, kde drží na sluchátkách. A já je při nasazování musím dávat jakoby trošku nakřivo, což způsobilo, že mi pravidelně zůstávaly v uchu (ty dvojzávojové).
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 26. 6. 2010 09:59

Stalo sa mi to už pomerne veľakrát :). Pinzeta to rieši :D. Raz som ale musel mať ten nástavec zaseknutý v uchu tri hodiny a dosť to bolelo :D
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 26. 6. 2010 22:06

jo no,už jsem si dal pinzetku do kapsičky na sluchátka protože když se tohle stane ve vlaku a není to čím výtáhnout je to dost nepříjemné,jednou jsem to musel vytahovat kružítkem
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nodiggity 6. 8. 2010 13:41

Taky mi zůstávají občas v uchu. Objednal jsem 3 nové páry a je to lepší, asi dochází k "únavě" materiálu. Kombinaci Phonak a Clip mám, ale zkoušet Phonaky bez filtrů raději nebudu. Uši si sice čistím poctivě a na špuntech mi po vytažení nic nezůstává, ale stát se může cokoliv. Stačí malý zastrčený kus mazu a bude průser...
BTW na to kružítko teda fakt bacha :).
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALEXANDR521 7. 8. 2010 14:37

Ehm...kvapně se blíží moje narozeniny a rozhodl jsem se, že bych rád přešel zase na jiné (lepší) sluchátka. V současné době mám D-Jays, hudbu poslouchám buď na iPhone 3GS nebo na pc s integrovanou zvukovou kartou (základovou desku mám Asus P5LD2 SE). Většina mé hudební sbírky je v MP3 s VBR (192-320kb/s), pár alb mám ale i v 128kb/s. Žánrově se v podstatě neomezuji, rád si poslechnu undergroundový black metal, alternative rock, jazz, trip-hop, ambient, breakcore i trochu popu (ostatně viz last.fm).
Chtěl bych se zeptat, jestli je dobrý nápad přecházet z D-Jays na Phonaky (jak moc je zvuk jiný) a jestli má smysl pořizovat taková sluchátka když poslouchám na tom, na čem poslouchám.
Také bych se chtěl zeptat majitelů jak jsou na tom Phonaky s pevností kabelu. D-Jays jsem kvůli němu už 2x reklamoval, pokaždé se mi zlomil v místě spojení kablíků od sluchátek a u jacku. Hodně mi vadilo, že kabel byl hodně tvrdý, po poslední reklamaci už mi ale přišel kus s hezky měkkým. Proto pokukuji také po Sennheiser CX 6 (případně i IE 7, ale už u těch je na mě cena dost vysoká, o IE 8 raději ani neuvažuji), které prý mají kabel skvěle zpracovaný, ale hádám, že zvukově na tom nebudou tak dobře jako Phonak. Pokud má možnost někdo porovnat, rád bych věděl i jak izolují oproti Jays.
Předem díky za radu.
Apple iPhone 3GS 16GB + Sennheiser IE 8
atrumeos.blogspot.com
last.fm/user/ALEXANDR521
ALEXANDR521
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 7. 8. 2010 15:51

tak na fóru se objevilo pár lidí, co mají problémy i s kabelem od IE8 zrovna... :) Nikdy není nic jistého.
k iPhone je myslím Phonak dobrá volba, CX6 nejsou tak dobré. Izolace oproti S-Jays lepší, podobná s q-Jays... ale je to čistě subjektivní.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nodiggity 12. 8. 2010 15:41

ALEXANDR521 píše:Také bych se chtěl zeptat majitelů jak jsou na tom Phonaky s pevností kabelu.


Kabel je bez problémů. Už dlouho nepoužívám ani vodiče za ucho, kablík má "paměťový efekt" a po určité době nošení si část tažená za ušima "pamatuje" ohnutí, k dokonalosti stačí pak jen přitáhnout spojku na kablíku nahoru k bradě. Ani s pevností u konektoru bych neviděl žádný problém, sice bohužel není zalomený, ale je kratší, než je obvyklé a po 9 měsících používání zatím žádné známky jakéhokoliv problému.
out - clip 8gb + phonak audéo pfe
in - foobar2000 (asio) -> xonar essence st -> sennheiser 595
in a/v - media portal -> xonar essence st (coax) -> denon avr 1604 -> magnat quantum (503 front, 511 center, 501 surround, betasub 20A)
nodiggity
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 14. 8. 2010 20:51

Kábel je naozaj kvalitný, mám ich 17 mesiacov a bez náznaku poškodenia :). Kombinácia s iPhone je fajn, bohužiaľ čo sa týka porovnania s D-jays, nemôžem pomôcť, keďže som ich nepočul,(podľa ceny tam ale posun bude :))
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALEXANDR521 16. 8. 2010 19:47

Díky za odpovědi...tak jsem byl už na 100% rozhodnutý pro Phonaky, když se mi (s pár ústupky) naskytla teoretická možnost pořídit si ty Sennheiser IE 8, o kterých jsem tak neuvažoval. Jako výhodu vidím mnohem lepší pouzdro (spíš malá výhoda) + výměnný kabel, v mi známých obchodech jsem ho ale nenašel samostatně ke koupení. Moje otázka tedy je...jsou opravdu o skoro 2500 kč lepší než Phonak(vzhledem k mému zdroji)? :hm
Apple iPhone 3GS 16GB + Sennheiser IE 8
atrumeos.blogspot.com
last.fm/user/ALEXANDR521
ALEXANDR521
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 8. 2010 19:52

Tady máš ty kabely: krátký a dlouhý.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 16. 8. 2010 20:09

ALEXANDR521 píše:Moje otázka tedy je...jsou opravdu o skoro 2500 kč lepší než Phonak(vzhledem k mému zdroji)? :hm

To je asi subjektívne pre každého. Ak niekomu dokonale sadne charakter IE8 tak mu to za tie peniaze asi stojí. Ak ale niekomu vyhovujú PFE, ktovie aký posun dosiahne. Môj(v žiadnom prípade nie smerodatný) názor je že ti ponúknu určite super zvuk, ale asi nie o 2500 korún lepší.
V audiu tiež platí "Law of diminishing returns", neviem ako sa to preloží :D.
edit: ak si ale kúpiš IE8, môžeš to brať ako finálny krok a nebude ťa hlodať že si mohol kúpiť niečo lepšie, maximálne niečo znejúce inak, ale nie lepšie :) Tiež som po kúpe PFE zvažoval kúpu Shure SE530, ale odolal som :)
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 16. 8. 2010 21:36

Ja len upozorním že tá krabička k IE8 nie je dobrá, je pekná ale to je tak všetko. Dobrá je akurát tak na dlhodobejšie uskladnenie, poprípade na prepravu keď ideš na dovolenku a tak (proste dlhsia jednorazová preprava). Ak by si ich tam skladoval častejšie tak zničíš kábel za chvílku, neni tam miesto na jack a tak sa tam dáva dosť zle.
Ale v každom prípade ti poviem že je lepšie kúpiť to najlepšie čo môžem, a potom nerozmýšľať či som nemohol kúpiť niečo lepšie, ako kúpiť niečo horšie a rozmýšľať. Kúpil som IE8 a nemal som k ním nič, teraz už mám pomerne slušnú zostavičku. Nič ma akútne nenúti vylepšiť, už si môžem pomaly šporiť na poriadny High-End, nejaké kvalitné customy/velké sluchátka (este neviem), potom dobrý DAC, časom aj lepší amp (mini 3 je uplne skvele).
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 8. 2010 22:15

Za sebe můžu říct, že bych se sakramentsky rozhodoval, jestli připlácet za IE8. (komfort, charakter, perfektní zvuk vs. okolní hluk)... oboje jsem slyšel a prostě Phonaky jsou opravdu dobré. IE8 jsou zábavnější a přesnější, ale rozhodnutí je nakonec stejně jen na tobě :)
Má cenu koupit Phonaky and etc. a pak už jít leda do customů. To myslím ve chvíli, pokud máš doma relativně dobrou sestavu, kde si ten "pravý" zvuk užiješ.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cagin 17. 8. 2010 10:42

Dovolil bych si zde přidat i re0 ,ktere jsou sice ne pro všechny sedici zejmena charakterem.Ovšem podle mne již patři do te špičky.V recenzich často vychvaleny zejmena vyšky ,ktere udajně jsou podle jednoho recenzenta lepši než u triplu.A dale podle posouzeni dek u in earu a jejich podle toho třiděni take velmi vysoko hraji na poměry in earu bez deky.(Ano slyšel jsem jmenovane in ear a stale jsou pro mne re0 v některych pisnich lepši diky jejich podani).
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků