[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 8. 2010 18:18

ALEXANDR521 píše:Moje otázka tedy je...jsou opravdu o skoro 2500 kč lepší než Phonak(vzhledem k mému zdroji)? :hm

iPhone 3GS vůbec není špatný zdroj. Bývá často hodnocený líp nebo srovnatelně i s přehrávači jako iAudio 9 nebo Clip+. Nějaký přenosný zesík by oběma jistě pomohl, to potvdí kolegové. Osobně mi ale dává větší smysl investovat do vyššího modelu než do nižšího + zesilovače.
Taky je pro tebe jistě zajímavá možnost koupit Phonaky PFE 121/122 s mikrofonem a ovladacím tlačítkem pro iPhone. Tato varianta vyjde asi o pět set Kč dráž.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALEXANDR521 19. 8. 2010 10:35

Cagin: O Re0 jsem vůbec neuvožoval...dají se vůbec koupit v ČR? (ze zahraničí kupovat nechci)
The Wolverine: O verzi s mikrofonem vím, ale volám jen minimálně a tlačítka pro ovládání hudby (jako na orig. Apple sluchátkách) tam stejně nejsou.
Vyčetl jsem, že iPhone má trochu basovější zvuk a IE 8 taky. Když se někde basy objeví, mám je rád hezky výrazné ale v žádném případě na úkor ostatních pásem. Je tedy dobrý nápad tuhle kombinaci zkoušet? Nebo se poohlédnout raději jinde? Pokud je koupím, na nějaký zesilovač budu muset počkat alespoň půl roku...původně jsem byl rozhodnutý pro Phonak, které mají basů spíš méně. Sennheisery si asi stejně nechám poslat na vyzkoušení, ale co myslí zde přítomní?
((Na druhou stranu, pokud přecházím z D-Jays do téhle cenové (kvalitativní) kategorie, míst pro chyby asi příliš není (ne, že bych D-Jays považoval za špatné, v podstaťe mi vyhovují, jen mi zvuk přijde trochu "nečistý", při větším množství nástrojů se slévají dohromady).)
Apple iPhone 3GS 16GB + Sennheiser IE 8
atrumeos.blogspot.com
last.fm/user/ALEXANDR521
ALEXANDR521
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 19. 8. 2010 11:37

Zesilovač můžeš řešit až u top univerzál špuntů, vždycky pomůže u přenosného systému víc koupě lepších sluchátek než přenosného zesilovače.

Určitě ti doporučuju si poslechnout oboje, jsou jiná, ale každá mají něco do sebe. S IE8 ten kvalitativní skok bude IMHO ale větší. (pro někoho můžou být trochu velké, oproti tomu Phonaky jsou extra pohodlné)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udavida 19. 8. 2010 11:55

Nedají. Ale není to zas takovej problém si je nechat zaslat.
Kombinace IE8 a výstupu z iphonu bych se já vůbec nebál.
Nechat si poslat IE8 je hezký, ale lepší by bylo zajet si do studia a porovnat IE8 i Phonaky, klidně i na iphonu a klidně i mezi to dát zesík. Mluvím z vlastní zkušenosti, sám sem to tak udělal, je to nejlepší možný řešení. Když už bys tam byl tak můžeš vyzkoušet i q-jays, ie7, nebo nějaký modely od SHURE. Já sem měl to štěstí že sem k tomuhle všemu měl možnost k nim porovnat i UE Triple.fi který byly na špici.
Nakonec sem vybral Phonaky.
udavida
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ALEXANDR521 19. 8. 2010 12:39

Věz, že by mi neudělalo větší radost nic, než kdybych mohl všechny vyzkoušet v poslechovém studiu. Žel o žádném poblíž Orlové (Ostravy) nevím. Vím vlastně jen o studiu headphones v Brně (není možnost zkoušet IEM) a isluchatka v Praze (moc daleko, po zaplacení cesty by mi nezbylo na sluchátka). Myslel jsem to tak, že si prostě nechám poslat Senny, a pokud se budou líbit, nechám si je.
ALEXANDR521
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 19. 8. 2010 18:37

Ohladom mikrofonu na phonakoch - nesluzi len na volanie, mas tam tlacitko s ktorym vies dat play/pause,next,previous.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 19. 8. 2010 19:52

Pri porovnávaní by som odporučil porovnávať so zahorenými IE8, je dosť podstatný rozdiel zahorené/nové (ďaleko k lepšiemu). A ak si kúpiš k IE8 nejaký zosilovač tak sa to iba zlepší, basy budú v menšom množstve, úderné a nie zahuhlané (aj bez neho to je v pohode počúvateľné, s ním super).
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 19. 8. 2010 22:14

uz daku dobu pokukavam po tych phonakoch,ale este som na ne asi nedozrel :-)
a chcem sa spytat,a to,ako su na tom cca zvukovo proti akg k450,tu mi vyhovuje zvuk,aj super basy(hlavne tie odspodu :love: )ale je to trocha zastrete.tak ze ci by som si polepsil,a neprisiel dako o vela basov??
diky ;-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ALEXANDR521 19. 8. 2010 23:47

ScRyX: Já bych to ovládání používal jen na zvyšování nebo snižování hlasitosti, next a previous nikdy nepřepínám, pauznutí můžu v případě potřeby udělat vytažením sluchátek...prostě mi to za tolik peněz nestojí (kdyby to bylo o třeba 100 navíc, neřeknu nic).
ThomasKo: Jak už jsem řekl, o koupi zesilovače teď z důvodů finančních nemá smysl přemýšlet.
Ideální by bylo, kdybych si mohl nechat poslat Phonaky a Senny zároveň, ale tohle tady stejně nevyřeším...s nejvyšší pravděpodobností ale nakonec opravdu půjdu do IE 8. 8-)
Apple iPhone 3GS 16GB + Sennheiser IE 8
atrumeos.blogspot.com
last.fm/user/ALEXANDR521
ALEXANDR521
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 20. 8. 2010 01:34

Nevravím že máš riešiť zosilovač hneď, to nie. Kým nebudú mať nahratých 300hodín tak by ti aj tak moc nepomohol - zahorujú sa tak dlho. Ale keďže si povedal že časom zvažuješ, tak len hovorím že podľa mňa sa to k IE8 oplatí. Čo ťa viac láka? IE8? Pokial si kúpiš Phonaky bez toho aby si počul IE8 tak ťa to bude k nim ťahať aj potom. Ale ak by sa podarilo porovnať tak by si hned vedel či sa oplatí priplatiť alebo nie (a hlavne ktorý zvuk preferuješ).
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 24. 8. 2010 20:35

ThomasKo píše:A ak si kúpiš k IE8 nejaký zosilovač tak sa to iba zlepší, basy budú v menšom množstve,


Tohle hrozně záleží na použitém zesilovači, pokud tvůj zmenší množství basů, tak to znamená že ovlivňuje zvuk a neutrální teda moc není.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThomasKo 24. 8. 2010 22:44

Tak to teda upresním, pre jednoduchost som to napísal tak že je menšie množstvo basu. Priamo z clipu sú basy neúderené, nepresné, ale je ich na prvý pohľad viac. S Mini 3 sa zmenší množstvo basov tým, že čo bolo nedetailné a neúderné je zrazu detailné a doosť úderné. Zvuk je reálnejší, detailnejší a nezdá sa tak nabasovaný. Ale ovplyvňuje zvuk, to je pravda, oproti samotnému clipu je viac výšok.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 28. 8. 2010 22:13

ako vidim na moj prispevok (kusok vyssie) nikto neodpovedal,tak teda este raz aj z doplnenim :-]
ako vidite tie phonaky proti aj akg k 450 a aj hd 595.taky zaklad pre mna su basy,teda ako su na tom basovo proti nim?u hd 595 by som povedal ze basy su akurat dostacujuce,tak ci je to podobne aj z phonakmi??
diky :twisted:
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 8. 2010 10:48

černý filtry a asi bys měl být spokojený
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 29. 8. 2010 11:41

diky :-)
teda ked je to tak ze by mohli cierne stacit tak super :-)) pripadne su v rezerve este zelene :D
totiz na roznych sluchadlach mi vadilo najme pri hip hope to ze ostatne zvuky potlacili basy a to mi nevyhovuje,tak u tychto phonakov uz to snad bude tak ze vsetko si bude hrat svoje(ako pri hd 595) bez zasahovania do inych frekvencii :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků