Novy LCD-rozdiel medzi 42LD450 a 42LD420, a ???

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 24. 8. 2010 20:28

A co v pripade ciernych pasov pri filmoch 21:9? Je potrebne stale orezat obraz na celu plochu? Pretoze predsalen, pri LCD sa nemusim trapit nad vypalovanim, nevraviac o 200-hodinovom burn-in... Tam skratka vybalim LCD z krabice a mozem sa kochat na 100%...

Tusim, ze LCD bude asi lepsie riesenie.

Dakujem ti za ochotu ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 8. 2010 16:13

To nie je tak celkom pravda, aj LCD sa môže "vypaliť". Už som videl ne jedno. S pasmi je to v pohode, pokiaľ tam nebudu celu dobu čo bude TV pusteny. Miliony ľudi použivaju plazmu na to, čo ty a väčšina z nich s tym nema žiaden problem. Navyše u LG sa ich odtieň da nastaviť. Tvoja paranoja je absolutne zbytočna.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 25. 8. 2010 19:07

Dufam, pretoze v inom vlakne (na inom fore) riesili prave ten problem, ze v plazme (model 2008) mali po 8 mesiacoch uzvania viditelne horizontalne pasy... Ako si to myslel- po celu dobu pusteneho tv? Napr. pustim Titanic, 3 hodinovy filmik a na konci sa mozem obavat vypalenia, pokial budu cierne? Alebo si to myslel po celu dobu uzivania TV ako takeho? Viem, ze sa dost stupidne pytam, ale tiez nechcem mat po stranach nejake priblble sive pasy... ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 8. 2010 11:48

Po 3 hodinovom filme (ani po 8 hodinovom) ti pasy neostanu. Bolo to myslene v horizonte mesiacov.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 27. 8. 2010 16:05

Tak, kupil som LG 42pj350, musim uznat- obraz perfektny, prekonal moje ocakavania. Musim vsak unzat, ze vnimam jemne blikanie. Odrazy od povrchu nie su az take hrozne, zatiahnem zaluzie a je to fajn. Ale nic nie je bez problemov- hned, ako pripojim plazmu na moju gf 9600gt cez hdmi, lcd pc monitor zacne jemne blikat. Neviem v com je problem. Kabel mam 3m vivanco (nie velka kvalita, ale aspon na pohlad opleteny profi kabel), je to dlzkou kabla?
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 8. 2010 17:21

Je možne, že je to kablom ak nie je priliš kvalitny. Alebo to môže byť aj nastavenim. Chce to vylučovaciu metodu. Najprv by som skusil iny kabel.
Už si tam pustil aj nejake Full HD?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 27. 8. 2010 17:40

Kupil som tento kabel: http://www.jwood.sk/index.php?page=shop ... t&Itemid=1
nastavenia grafiky OK, akonahle vyberiem hdmi kabel z TV, blikanie prestane. To iste aj v stave, ked je TV v stand-by.

Testoval som HD, FullHD a aj klasicke divx...rozdiel medzi HD a full hd zo vzdialenosti 2m bol v rovine- hmm, toto je asi fullHD...aha, sice nie...alebo hej?....A z 3m nech mi ozaj nikto netvrdi, ze bezpecne rozozna rozdiel- obraz u oboch ostry ako britva, skratka lahoda!
Divx som cakal s horsim vysledkom...oproti LCD "nerovnosti" pekne zahladil, takze vo vysledku obraz sice vyzera makko, ale viac ako schopne...ziadne Lego technic ;-)
Zatial ta plazma splna vsetky moje ocakavania, urcite nelutujem fakt, ze som dal LCD kosom!
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 8. 2010 17:57

Môže to byť aj nejakym rušenim. Ťažko povedať. To by skôr vedel Ekkar, skus ho kontaktovať.

Inak, som rad, že si spokojny. Predsa len to nebolo marne. :) Len sa prvych par desiatok hodin snaž vyhybať statickemu obrazu a ak to je možne, a aj pasom. A snaž sa nemať obraz priliš jasny. To len pre istotu a prevenciu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 27. 8. 2010 20:55

Tak,kontrast a jas som nastavil zhruba na polovicu, aj ked sem tam sa nezdrzim a obraz pekne okorenim ;-)
Kazdopadne som ti velmi vdacny za ochotu a rady! Pivko to isti ;-]
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 28. 8. 2010 18:29

Tak, uz aj blikanie je odstranene, teraz je to vsetko super OK :D

Chyba/problem bol v tom, ze TV bol zapojeny v inej zasuvke ako PC. Hned, ako som TV zapojil do rovnakej zasuvky ako PC, blikanie prestalo. Takze teraz si uz fakt uzivam paradny obraz :twisted:
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrakoplas 16. 10. 2010 21:30

zdravim,

tiez mam na muske tento LG 42LD450, ale po precitani som skukol aj na ten vas LG 42pj350, je lacnejsi, ale zase nieje full HD, rozmyslam nad nejakou krabickou (na filmy a serialy) k televizoru a myslim, ci je lepsia ta plazma alebo ist radsej do tej LCD a mat full HD... Urcite by som pozeral nielen full HD filmy, ale aj tie HD ready. Je naozaj rozdiel az taky markantny? A nebude problem na tom full HD z obrazom, ak budu filmy len HD ready (720p)?

diky
mrakoplas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smood 16. 10. 2010 22:13

Přečti si toto vlákno od začátku a najdeš všechny odpovědi. :-l
smood
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků