[Recenze] Behringer B2031p

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thePrayer 28. 8. 2010 16:37

Tak i mne se poštěstilo oprostění od pochybných degeniusů a vstoupil jsem do pořádnýho sterea.
Na fóru jsou názory na tyto repra a tak se je pokusím nějak dát dohromady do této recenze, která by mohla pomoci ostatním kteří váhají nad levnějším stereem a mohla posloužit i k další rozsáhlé diskuze.

Technické info
• Studiové monitory – pasivní
• Výkon: 150 W ( Stačí však i nižší výkon,já mám 2 x 70 W a bez problému)
• Impedance: 4 Ohmy
• Basový reproduktor: 8,75` s polypropylenovou membránou (pěkně tvrdá)
• Výškový reproduktor: 1` tweeter chráněný kovovou mřížkou
• Crossover: pasivní 2 kHz
• Frekvenční rozsah: 55 Hz – 21 kHz (zdá se mi, že zvládnou jít i níže)
• Max SPL: 89 dB 1 W / 1m
• Magnetické stínění dovoluje umístění reproboxů vedle počítačových monitorů a TV obrazovek
• Konektory: svorky / banánky
• Rozměry: 401 x 257 x 267 mm
• Hmotnost: 11,5 kg / kus

Cena je různá, v českých shopech stojí 4 tisíce ale čekáte na ně dva měsíce, v německu v thomann.de stojí 181eur včetně poštovného. Zasílá společnost UPS, garantovaná doba doručení do 4 pracovních dnů.

Zpracování
Dřevěné tělo s předním kovovým plátováním ve kterém jsou dva měniče, jeden výškový a středobasový. Zadní strana má tabulku se sériovým číslem a samozřejmě terminál na připojení kabelů od zesilovače. Bedny vypadají bytelně a jsou větší než vypadají na fotkách. Jsou natřeny černým lakem.
Obrázek
Obrázek

Zvukový projev
(popisuju tak jak to slyším, ovšem z práce mám trochu pochroumaný sluch, počítám že se to tak do 2 týdnů spraví a potom sem do topicu napíšu jakoby druhou část recenze, jen ke zvuku)

Nerozehrané nové monitory jsem připojil k bazarovému stereo zesilovači Pioneer A-403R 6mm dvojlinkou.

To, co následovalo po puštění hudby jsem ještě neslyšel. Čekal jsem zvuk směřující od dvou bodů ( typické pro monitory je totiž směrovost, musíte sedět PŘESNĚ na vrcholu trojúhelníku) pak přebasovanost bum/cink. A překvapil mne neuvěřitelný prostor, celý pokoj se proměnil v hudební sál. Poté jsem se při puštění filmu lekl, protože jsem slyšel něco z levýho zadního rohu. Nekoné se žádné přebasování, bas je pevný, rázný, přesný..a taky stíhá rychlý basy. (Občas to ze začátku zahučelo - což zmizelo po zapnutí direct na zesilovači) Neuvěřitelný detail v hudbě i separace nástrojů - dřív jsem poslouchal i na geniusech.. nechápu jak jsem mohl. rozdělení nástrojů jak na sluchátkách. No a samozřejmě je projev mohutný a posazený směrem k nižším středům díky velkému basáku (tak to mam rád, žádné přebasování, detailní středy a přesný bas, nižší "těžiště" hudby. Skvělé na ambient, elektro industrial, EBM a power/industrial/heavy metal) NA výškách tolik nelpím ale činely jsou vynikající. Žádné řezání do uší ani nepříjemný piskot.

Potřebujete ale zesilovač. Což je ale příjemná starost, v každém městě je nějaký bazar, stačí oběhnout a určitě ještě ten den jdete domů a v podpaží nějaké staré dělo typu Rotel, Denon, Akai, Techniks, Pioneer, Kenwood atd atd :)

Přijde mi, že popisuju repro za desetitisíce. Jenže oni stojí kolem 4000-4500. Co říct nakonec? KUPUJTE, DOKUD JEŠTĚ VŮBEC NĚKDE JSOU!!!!! :D

Možná přeháním, ale jako takhle překvapen jsem ještě nikdy nebyl. I přes Kocmeisterovo postřehy jsem čekal horší zvuk. Za ty peníze, supr kup.


Majitelé, napiště, jak jste spokojení atd :) Jinak by mne taky zajímalo srovnání s klasickýma regálovkama na stejnym zesilovači a dacu.

Myslím, že máme absolutního výherce poměru cena/výkon.
Obrázek
Obrázek (než seženu nějakej vzhledově normální stojan:D bedna je vycpaná betonem)
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 28. 8. 2010 17:52

thePrayer píše:Bedny vypadají bytelně a jsou větší než vypadají na fotkách.

to iste aj ja ked som rozbaľoval metasy ....prekvapili ma ,ale teraz mi pridu normalne

pekne pekne som zvedavy čo ty na to ked ich rozohraš
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Triplespace 28. 8. 2010 19:32

To je ten problem su neskutocne velke na studiove reproduktory.
CPU: INTEL CORE 2 Duo E6600 2.4 @3.5+Freezer MB: Gigabyte P35-DS3R RAM: DDR2 2X1gb A-DATA Extrem edition
vitesta 800mhz HDD: Samsung 500GB + WD Caviar Black 640GB VGA: MSI 8800GT OC DVDRW+/-:LG Zdroj: Corsair TX650W Monitor: HP Pavilion 22"
Triplespace
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 28. 8. 2010 19:40

Osobne to vobec nevnimam ako problem ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod thePrayer 28. 8. 2010 23:03

Triplespace: Jsou b2030p s 6tipalcovym střeďákem, ale u nich by byl asi potřeba sub. Tyhle macky ho nepotřebujou, aspoň dle mého mínění.
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 28. 8. 2010 23:44

Triplespace : to je vyhoda ;-)
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 29. 8. 2010 17:49

Čim dál tim víc se zlepšuje basovej projev a separace nástrojů, zvuk je víc orchestriálně-rozprostřen, nevím jak to jinak popsat :D
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 29. 8. 2010 21:30

Tak po pociatocnom nadseni este nerozohranych bedniach, teraz trochu poopravim.
U mna:
Bas: z pociatocneho pomerne slusneho basu teraz bas velmi silny, az moc na moj vkus, o nejakej presnosti moc nemoze byt rec - z toho vyplyva urcita pomalost.
Stredy: bez zmeny, pritomne ale niekedy pri vacsom pocte nastrojov akoby zapadli do uzadia oproti ostatnym pasmam.
Vysky: zpociatku velmi prijemne, nerusiace, v priebehu rozohratia sa zdaju mierne vyraznejsie ( agresivnejsie je mozno lepsie slovo )
Priestor: najvacsi kamen urazu, zvuk ide zo stredu, zlava,zprava ale nic medzi tym. Toto sa tazko vyjadruje.
Separacia: z povodneho vyborne, teraz poviem ze dobre.

Zhrniem to asi tak ze to za tu cenu nieje najhorsie.
Sluchatka v rovnakej cene ich ale s prehladom prehraju.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 8. 2010 21:51

Tak nedá mi to nezaregovat. Lumio, nevím z jakého důvodu jsis koupil zesilovač od Behringeru a ne nějaký kvalitní bazarový hifi zesilovač. To bude jeden z kamenů úrazu. Ten zesilovač má výkon, ale s kvalitou to těžko bude mít něco společnýho. Předpokládám, že by šel zvuk s něčím jako má Prayer dále. Druhá věc, co máš za zdroj zvuku?

Za mě. Když přihlédnu k ceně repro, tak je zvuk neuvěřitelný. Je zcela jsné, že takto kvalitně udělanou bednu za tyhle peníze nejde v EU vůbec vyrobit. V tomhle případě děkuju, že ty Číňany máme :-) Pokud by na tom měl být nápis nějaké "hifi" značky, byla by za podobný zvuk zcela určitě pěkná přirážka.

Druhá věc je, že to v žádnym případě není něco extra mezigalakticky skvělýho jak to občas z diskuzí vypadá. Opravdu ne. Jsou spousty mnohem, mnohem lepších repro. Ale... ne za 4500,- ! A jsme zase u toho ;-)

Bas je všechno, jen ne pomalý. Problém máš asi v zesilovači Lumio. Je naopak docela tvrdý. Strašně záleží na párování s ostatními komponenty. Při ceně repro každý bude volit i cenově rovnocené komponenty, takže jedině bazar. Mám zesilovač co je studenej čumák, takže mám pěkný výšky a vyšší středy (v rámci možností), ale naopak bych přidal něco basu. Pak jsou lidi co jim to s jiným zesilovačem basuje jak o život, ale zbytek pásem se jim zdá zastřený.

Přes jejich velmi nízkou cenu je strašně moc na nich poznat kvalita zdroje. Vůbec nejvíc jsem z nich byl překvapen když jsem je krátce zkoušel s Casea Cepheus. Takové hluboké a důrazné basy + prostor a různé nové, jak to jen říct, ambienty co z toho lezly. To jsem čubrněl. Jenže na světě není blázen, který by k těm repro používal zdroj s 5x vyšší cenou než stojí samy o sobě. To je nereálný. Teď k tomu používám jen zvukovku Edirol UA-1EX. Cena 2300,- No pěknej pád dolů v kvalitě a rozlišení. Ale pořád slyšitelně lepší než připojení k integrovaný zvukovce, ano i to jsem zkoušel (vše bylo měkký a basů zdánlivě víc, špatný prostor asi jako popisuje Lumio).
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 29. 8. 2010 21:59

Tak-tak chce to lepsi zdroj aj zosik. Ked som ich pocul na Hertzovom dacu tak priestor bol uplne o inom.

thePrayer - Ako vnimas priestor ty? Je na e-mu pekne vyplneny alebo len ako hovori Lumio?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 29. 8. 2010 22:01

Tak ale Essence ja povazujem urcite za lepsiu nez integrovanu, na dt-ckach ma skvely zvuk, to uz skor beriem ze to moze byt zosilovac. Inak prepojene ich mam cez 4x1.5mm kabel.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 8. 2010 22:33

1,5mm? Zkus 4mm. Pravděpodobně změnu uslyšíš.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 29. 8. 2010 22:41

Myslel som 4 zilovy po 1.5mm. Aj ked na 3m asi nehra rolu ci mas 3mm alebo 1mm.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 29. 8. 2010 22:47

asi odveci ,ale chcel by som ich postaviť hned vedľa Heco Metas 300 :)
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 30. 8. 2010 00:19

heca ich daju dolu, ale mozno by to nebol az taky velky rozdiel
slipknot27
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků