Nahradí 3-pásmovky s hlubokým rozsahem subwoofer?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2008 14:50

Marek Pavelec píše:Takže když Denon PMA-500AE cinch na sub nemá, budou "hrát" nejnižší hlasy i bedny? Dá se tomu nějak zamezit - aby regály na vyšší hlasitost nepraskaly?

Dá se tomu zamezit - ale musel bys vstupní signál nejdřív prohnat aktivním subwooferem, který si z obou kanálů "vybere" jen to své (spektrum pod cca 200Hz), to sloučí, zesílí a samostatně vyzáří a zbytek pustí dál do výkonového zesu pro ty regálovky. Filtrovat to až za výkonovým zesem je pitomost - ty subbasy mají nezanedbatelný výkon, který bys musel odfiltrovat a převést do subáče. Výkonový zesilovač bys stejně nemohl zesílit nad mez, při níž ve špičkách právě těch subbasů začíná pociťovat hlad po vyhlazovací kapacitě - prostě jde do limitace.
Takže - když subáč k už nainstalované sadě zes + regálovky, pak jedině takový, který se předřadí a má samostatný zes, anebo vyměnit celou sestavu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Noell 25. 8. 2008 01:24

player: pridanim basu bude vic basu :), k zadnymu prebuzeni by dojit nemelo, mozna pri extremnim zesileni. jenom nevim o nikom kdo by si koupil regalovky, ktery i tak zrovna basama neoplyvaji a jeste jim je ubiral, ale kazdy na to jdeme asi jinak.
Noell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aspon 25. 8. 2008 11:17

pořád ale platí: víc basů = větší výchylka membrány = větší zkreslení = horší zvuk
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 25. 8. 2008 18:46

Noell : Apson to napsal za me, takze uz jen k tomu druhemu.Byl i dotaz, jestli by mohly regaly hrat vic nahlas, kdyz by basy hral subwoofer a na to se ma reakce vztahovala.Nacez jsem dokonce tusim 2x psal, ze pokud ubereme regalovakam basy, bude reprodukce pochopitelne nevyvazena.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 8. 2008 13:13

Když už se tu zmínili Wharfedale Diamond 9, myslíte si, že má smysl si připlatit a jít do Wharfedale Evo2 ? Nějak mi na ně chybí jakákoliv recenze, a protože jsou stejně velké, jen dražší, tak to ve mě vzbuzuje naděje, že nemůžou být horší. Slyšel jste je někdo?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 28. 8. 2008 13:48

Slyšel jsem Evo2 10, ale neměl jsem možnost přímého srovnání s řadou Diamond. Lepší samozřejmě budou, ale ten cenový rozdíl (17.500 Evo2 10 vs. 10.600 Diamond 9.3) neodpovídá jen rozdílu ve zvuku, ale i ve vnějším vzhledu.
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 8. 2008 14:48

Díky moc za názor. Žádné varování z tvého příspěvku necítím, tak do nich půjdu. Kdyby jste měl přeci jen někdo něco proti, tak budu rád za názor, jinak zítra objednávám.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 28. 8. 2008 15:01

Není lepší si je na živo poslechnout? Než slepě objednat?
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 28. 8. 2008 15:04

Souhlasím s Kubou4, určitě bych si je předtím někde poslechl/porovnal s konkurencí.
Zkušenosti s Wharfedale ad. jsou na http://www.hifipartner.cz/Cenik.aspx?ca ... uery=regal
Recenze na Evo II jsou na http://www.elektrospalicek.cz/detail.php?id=2235

Ovo: Co máš za zesík a jakou posloucháš hudbu?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aspon 28. 8. 2008 15:14

Přesně tak, bez poslechu bych určitě neobjednával. Přece jen to není zrovna malá investice (možná jak pro koho :D ).
Toyota Avensis TS 1.8 (2017)
Michelin Primacy 3 / Nokian WR D4 (215/55/R17)
Aspon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 8. 2008 15:52

Kuba4: No, určitě je to tak. Fakt, že se ptám tady, svědčí o tom, že do toho nechci jít úplně naslepo. Poslechem by to také nebylo špatné, ale za pár minut v cizím prostředí to opravdu nepoznám, to víc věřím někomu, kdo je má.

vanDave: díky, ten špalíček tam aspoň má stránku komerční recenze, jen samá chvála, ale aspoň mím lepší pocit. Budit to budu z letitého receiveru Technics (prosím nekomentovat, zesik jsem prorozváděl).

Aspon: Máš pravdu, cena se zdá vysoká. Ceny českých distributorů jsou celkově nějak mimo, chválabohu jsme už v EU a to pro mě znamená, že pár evo2-20 i s dopravou je za 340 GBP.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 10. 9. 2010 05:43

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod armaman 10. 9. 2010 07:09

Ovo píše:Kuba4: No, určitě je to tak. Fakt, že se ptám tady, svědčí o tom, že do toho nechci jít úplně naslepo. Poslechem by to také nebylo špatné, ale za pár minut v cizím prostředí to opravdu nepoznám, to víc věřím někomu, kdo je má


:arrow: Plne suhlasim s Kubo4.
:pozor A to co si napisal ty je cisty blud. Ako vies ,ze ten co ti daco napise o tom ci onom produkte pocuva presne ako ty? :hm
Ja tu tiez citam co je dobre a co nie no tento tyzden som bol svedkom toho ked som zistil ,ze vela ludi tu chvali daco co ja osobne za chvalu nepovazujem.
Pred par tyzdnami som pocuval u mnou zatracovaneho Dubana Dynaudio Excite X12
Bol som uneseny pretoze doteraz to bolo to najlepsie co som pocul a hlavne to co "sedi" mne. Prednes uhladeny kludny vsetko tak ako ma bit nic nie je skryte nic neprecnieva jednoducho "HUDBA".
Tento tyzden dva dni dozadu so v tej istej predajni pocul Bowers & Wilkins 685. A mozem povedat len jedno slovo "fuj" Vysky sikave priestor o h...e.

Takze bud teraz povies ,ze ja som C..j pretoze s dacim z toho co som napisal nesuhlasis ,alebo sa zoberies a pojdes kupit to co som popisoval ako prve pretoze ja uz s tym mam skusenost aj ked len mizivu ale mam.
Viem namietnes ,ale su ludia co ich maju doma a pocuvaju ich uz mesiace. Ano mas pravdu. No len z casti ,pretoze ak ma daco oslovi tak to ma byt hned a nie po case ked cakam na to "ze si to sadne" to je uz neskoro.
Preto ver sebe a nie inym. Zazijes o to mensie sklamanie.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod p1025 10. 9. 2010 07:11

Odar pekný príspevok do toľko v poslednej dobe preberanej téme. :tleskani
Už nehľadám, počúvam.
p1025
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 10. 9. 2010 07:18

p1025 --> Uprimne povedane, dlho som uvazoval o regaloch okolo 1500 EUR + sub. Ale od viacerych nezavislych ludi, ktori uz naozaj cosi poculi mi bolo vyslovene odporucene, nech vezmem stlpy, ktore uz aj cosi zahraju. Navyse, ked si to spocitas:
1500 regal + stojany + sub minimalne 1000 a si na 2500 - 2800 EURach, kde musis cosi ladit, nemusis sa trafit a mas to na stojanoch, u ktorych stale moze byt problem so stabilitou bedni kvoli ich poskodeniu (moznost padu pri upratovani, deti). Navyse smerovost subu je tiez na zamyslenie. Jeden nemenovany clen fora mi narovinu napisal, ze ak chcem moju zostavu "zabit", nech si tie regaly so subom kupim :D
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků