[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 29. 8. 2010 09:33

Zkoušel jsi znovu nahrát firmware?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlheinz 29. 8. 2010 14:01

Balda_87:

To je nějaká divočina. To s těma složkama mi přijde jako problém nastavení USB režimu, určitě bych to nastavil na MSC (v originálním firmware nastavení systému > USB režim), tohle s těma složkama mi to dělalo na začátku, když jsem ještě pořádně netušil rozdíl mezi MTP a MSC a měl jsem nastavené automatické rozpoznání.

Jakou máš verzi originálního firmwaru (zjistíš v nastavení systému > informace)? Jakou používáš verzi rockboxu (build)?
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 30. 8. 2010 17:05

Dnes nezlobil vůbec, vrtat se v tom zatím nemám čas.. Rockbox mam ten poslední z rockbox.org ale vypadá to, že to byl problém při všemožném nastavování atd.. dnes to hrálo jedna báseň :)
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otof 5. 9. 2010 19:02

ahoj...........chtěl jsem se zeptat, jak je to s clipem+ nyní.
Zajímá mě, jestli to aktualizování knihovny trvá tak dlouho i v součastnosti jak je psáno v recenzi, nebo se už clip+ prodává s novým firmwarem, který to už zrychlil??
jestli jsem odpověď na mou otázku ve vláknu přehlédnul, tak se omlouvám.
díky
Samsung YP-P2
AKG K 324 P, Senny HD 555
otof
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 5. 9. 2010 21:27

mne napr ked tam skopnem 2gb tak to trva asi 20 sek. tak u mna pohoda :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otof 6. 9. 2010 07:36

super...to jsem potřeboval vědět. Chtěl jsem si ji koupit a tohle mě v recenzi zarazilo..............teď už nic nestojí v koupi
díky
Samsung YP-P2
AKG K 324 P, Senny HD 555
otof
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 9. 2010 14:39

Po koupi Clipu+ stejně doporučuju v menu zkontrolovat, zda je v něm nejnovější verze firmwaru (dost pravděpodobně ne), a firmware upgradovat...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 18. 9. 2010 13:53

bubaak píše:- minimální hlasitost si udržuje dobré rozlišení nástrojů, ale řve!! Když na Clipu dám stupeň 1, pak na iriveru mam stupeň 6??? Ja chci poslouchat potichu!!!!!!



Aha... :--

To je dost podstatná vlastnost, respektive nedostatek.

A co zkusit dát nižší hladinu zvuku - tedy zvolit Evropu? I pak to bude na "1" moc řvát?

-------------------

Jo, a ještě jeden dotaz: nezkoušel jste někdo toho Clipa rozebrat jakou to má baterku - za by šla vyměnit za silnější?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 9. 2010 22:57

Tak včera/dnes jsem zkusil otestovat tolik diskutovanou výdrž Clipu+ s Rockboxem. Nezkoušel jsem upgradovat na novější, a rovnou to rozjel se svou stávající verzí r26638-100606. Vynuloval jsem počítadlo doby hraní, pustil hudbu, a ještě jsem nastavil opakování složky pro případ, že by dojela až do konce (velká složka s výběrem). Testovacími soubory byly mp3 kvality 128-320kbps, takový mix všeho. V době testu byly celou dobu k přehrávači připojeny sluchátka Head-Direct (Hifiman) RE0. Hlasitost byla nastavena na hodnotu "-15" s tím, že běžně poslouchám ještě o něco potišeji, cca "-18". Nebyla vložena paměťová karta.
V průběhu testu jsem několikrát kontroloval, jaký je stav baterie a odhadovaný čas přehrávání, vs. kolik už přehrávač odehrál, a kolik před tím ukazoval. Tím jsem i simuloval výběr přehrávané hudby v průběhu použivání. Podsvícení (resp. kontrast) bylo nastaveno na maximální hodnotu. Předpokládaná výdrž dle Rockboxu měla být necelých 20 hodin. To je, samozřejmě, čistá utopie. No, už vás nebudu napínat, nakonec jsem se dostal na krásných 14 hodin. Takže není důvod Rockbox kvůli výdrži nepoužívat. Zkusím to ještě s originálním firmwarem, a jsem docela zvědavý na výsledek.
Tento test zkusím zopakovat ještě "v provozu", tedy při běžném denním používání, zapínání/vypínání přehrávače, atd. Určitě vyzkouším i výdrž při přehrávání čistě jen FLACů...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 19. 9. 2010 05:01

A to všecko s kontrastem na max :O mmm
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlheinz 19. 9. 2010 12:20

Jenom podotknu, že Rockbox má pro tyhle účely v aplikacích prográmek battery bench, kerý ukládá hodnoty do logu. S FLACem by se člověk měl dostat ještě výš, RB ho z nějakého důvodu zvládá ještě lépe než MP3.

Jinak bych určitě přešel na novou verzi, nemá smysl zůstávat na takhle staré.
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod stani 19. 9. 2010 17:01

Ta baterie je opravdu slabá... :eh

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 19. 9. 2010 17:43

Tak jsem to zkoušel ještě s originálním firmwarem. Přibližně stejná hlasitost jako s RB, ta stejná složka. Výsledek: Přesně 14hodin. A to jsem si s ním v průběhu přehrávání hrál ještě míň, než při testu s Rockboxem...
Zajímavé ovšem je, že má, poměrně nová, verze oficiálního firmwaru stále moc dobře neukazuje baterii. Po 12h a 45m přehrávání Clip+ ukazoval 50% baterie, zatímco o hodinu a něco později už jen 25%. Za 15 minut, tedy asi 5 minut před vypnutím, ukazoval 3%. Takže ukazatel baterie pak dost klame. Člověk si myslí, že má 50% baterie, a tedy ještě spoustu času, a tedy že ještě nemusí nabíjet, a ona mu baterka za hodinku chcípne... No prostě Rockbox je jasná volba pro každého. ;-)

Ještě upgraduju firmware na poslední verze, teď mám V01.02.09P. (asi, jestli je to ono, Clip se teď nabíjí...) Ale nemám nijak starý FW, upgradoval jsem před prázdninami, možná ani nový nebude - jak ofiko, tak RB... A pak to vyzkouším s FLACem, a možná pak znovu RB nad těmi mp3...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 20. 9. 2010 10:09

Takže s výměnou baterie to vypadá bledě.... :-(
Zde je odpověď od firmy AVACOM:

Dobrý den,

tak Vás asi moc nepotěším....

To co je v tom MP3 přehravači je Li-pol baterie. a ta se v této velikosti dělá pouze s touto kapacitou. Pokud byste chtěl mít vyšší kapacitu, tak by se zvětšila i velikost bateri, což by se Vám už do přehravače nevešlo.

To číslo (nahoře z části zakryté - xx 3036P - viz Vaše foto) určuje velikost baterie... a baterie s tímto označením má pouze jednu kapacitu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 20. 9. 2010 13:24

A Ty jsi snad čekal něco jiného? Každopádně pořád si můžeš vyvést ven káblík, a používat paralelně třeba 3xAAA baterie, nebo tak něco :-) Při připojení k pc bys je pak odpojil, at se je Clip nesnaží nabíjet... Jen bacha na to, že si Clip+ může přes elektroniku testovat, zda je v něm originální baterie, jakou má kapacitu, atd...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků