Repro k Yamaha HTR 3063 B

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hokič 23. 9. 2010 00:17

Ahoj,

pořídil jsem si AV reciever Yamaha HTR-3063 http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/yamaha-htr-3063-b. Prosím o radu, jaké vhodné repro by se k němu dalo pořídit. Fórum jsem si pročetl, mám hrubou představu, že regálové repro vs. sloupové se může trochu lišit, nicméně cenově a produktově je to vše tak rozprostřené, že z toho těžko lze udělat obecný závěr pro konkrétní situaci.

výchozí podmínky:

    - místnost zhruba 25m2, čtvercová
    - obývák / pracovna v jednom
    - zesilovač mám propojený s PC, Tv, DVD, plánuju dodat gramofonové šasi
    - 80% použití je kulisa při práci, čtení, zbytek sem tam film nebo poslech
    - styl hudby: prakticky vše, co může rozumný člověk poslouchat, od klasiky přes Leadbellyho, Led Zeppelin, Anthrax až po Massive Attack nebo Sigur Rós
    - jde mi o nějaké univerzální řešení, které nespolkne příliš peněz
    - stropem je pro mě částka 8.000 Kč, jakkoliv si umím představit, že za více peněz více muziky

představy dle všelijakého brouzdání:

    - 2.0, možná někdo poradí navíc basový reproduktor...?
    - vzhledově bych raději sloupové, líbí se mi víc (neumím docenit kvalitativní rozdíl ve prospěch regálů - a mohou být např. na zemi, podložce aby přitom stále nějak zněly? hlavně všelijaké stojany jsou dost hrozné)
    - přemýšlel jsem kvůli značce o http://www.mall.cz/sloupove-reprosoustavy/yamaha-ns-555
    - ale slyšel jsem třeba http://www.audioplaneta.cz/d/yamaha-ns-50-f-b/ s téměř identickým recieverem a tam mi přišel zvuk hlavně spodků dost plochý, laicky řečeno (i když hrály na plné pecky, byly tam pendrek basy a při slabším zvuku ještě horší)

To je zhruba v kostce vše, děkuji předem všem ochotným ;)
hokič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanmir 23. 9. 2010 09:39

Má to být asi jenom stereo. Yamaha si dobře sedne z Heco takže například pokud stereo tak z www.hifibazar.cz regály Heco Metas 300 za 6290,- nebo sloupky Heco Victa 700 za 8190,- či menší Heco Victa 500 za 6790,-
Na domácí kino za 8000,- nic, jedině snad Pure Acoustic :-(
vanmir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hokič 23. 9. 2010 12:59

Jde skutečně jenom o stereo. Subwoofer zmiňuji čistě pro případ, že by se to někomu k dané soustavě jevilo jako vhodné. Každopádně děkuji za první tip, navečer si to pořádně projdu. ;)
hokič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 23. 9. 2010 13:48

pozor nato ....podobnu yamahu som mal
a ani victy na ňom nehrali naplno na metasy treba oveľa lepši AVR

ale prečo AVR ak stereo ?
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hokič 23. 9. 2010 15:30

Nu, tuto otázku jsem si asi také mohl položit, ale asi před koupí. Pořídil jsem ho na doporučení známého, má ho, byl spokojen, cena takřka lidová... Řekněme, že původně jsem se domníval, že nebude moc co řešit, koupím, bude hrát. Až když jsem slyšel ty jiné Yamahy, začalo mi to hlodat.
hokič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 23. 9. 2010 15:40

pozri zosilovač za 10 000 hra ako AVR za 30 000 (pomer tak 3:1) pretože neobsahuje tuner rozne dekodery a ine sra*ky

maš dva repro nepotrebuješ žiadne nove dekodery ...predaj yamahu a kup poriadny stereozosilovač ;)
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 9. 2010 15:44

Ono je to dost samanizmus. Ak to chces riesit seriozne, treba cosi najprv nastudovat, potom idealne napocuvat a potom vyberat. Ak si len obcasny bezny pocuvac, zober, co sa ti pozdava a hotovo. Ale kammo122 ma pravdu ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bunuel 23. 9. 2010 16:05

Krok č. 1: Omlátit receiver známému o hlavu.
Krok č. 2: Receiver prodat.
Krok č. 3: Položit dotaz, jaký zesík + stereo koupit za 13 tisíc.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 23. 9. 2010 16:16

čo tak nejaky starši kusok ? trebars AKAI PIONEER SONY ESPRIT LUXMAN

http://aukro.cz/item1235685137_zesilova ... 570es.html ver tomu ,že tento kusok ti prehra minimalne ! zakladne modely CA,NAD ....
veľmi dobra cena tento zosik sa pohybuje aj okolo 7000kč
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 9. 2010 20:23

Já bych s tím mlácením AVR komukoliv o hlavu ještě chvíli počkal, minimálně do doby pořízení nějakých beden a poslechnutí si ho.
AVR se může hodit v případě využití digitálních signálových připojení a případně časem pro konfiguraci 3.0 nebo 3.1.
Tu poučku o kvalitě AVR a zesilovače v poměru 1:3 bych bral velmi velmi orientačně a rád bych viděl ty, kteří o tom takto zasvěceně mluví, ve slepém poslechovém testu.
Ke shora uvedeným tipům na slušné bedny přidám další 2:
http://www.hifipartner.cz/items/wharfed ... d-9-2.aspx
http://www.hifipartner.cz/items/jbl-es-30.aspx
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kammo122 23. 9. 2010 20:39

Denkez snad niekedy vyskušam u mňa doma Onkyo (neviem aky model stal 1000€) ocovho kamarata ktory to ma spolu s Canton LE170 vs moj akai

ja tomu verim pretože ešte ked som mal yamahu ht6130 tak ku mne priniesol kamarat akysi zosilovač ktory mal cez 30 rokov žiadny uznavany ani značku som nepoznal ...ale už ten zosik natrel tej yamahe ....to ma inšpirovalo do kupy zosika a vykašľať sa na doplnenie kina
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 23. 9. 2010 20:55

Aj moje BVaudio A300 SE to natrelo mojej byvalej Yamahe RX-V463 :D (jasne, ina cenova kategoria ;) )
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hokič 24. 9. 2010 09:21

Díky za ty dosavadní postřehy. Vezmu-li to z opačného konce a k ruce třeba poslední dvě sady reproduktorů - budu-li s tím AVR nespokojen, vyměnit ho můžu a v ruce budu mít aspoň rozumné repro. Jakkoliv asi kupovat bedny k zesilovači by byl rozumnější postup, než opačně. Jinak Odar má pravdu, běžný posluchač, navíc, jak uvádím, mi to hraje hlavně k práci a často i přes net R1, kde sotva řeším, co hraje.

Co bych nyní vytáhl - jak velký problém by s těmi regály byl, když je minimálně dočasně umístím na zem, posléze spíš na nějaký relativně nízký stolek?

PS: A protože se sem chodím jen ptát - ten, podle koho se nakonec rozhodnu, bude u mě mít drobnou pozornost, bude-li mít zájem. Dík.
hokič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 24. 9. 2010 09:25

Ked ich das na zem, to je dost zle. Jedine, ze by si pocuval poleziacky. Urcite je vhodne ich umiestnit na stolik. Stred vyskoveho menica by mal byt priblizne vo vyske usi, ked pocuvas (takze predpokladam, ked sedis). Daju sa kupit aj stojany na repro.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod slipknot27 24. 9. 2010 10:03

Odar: ee :pozor Vo vyske usi ma byt piestor medzi stredobasom a vyskacom ;-) Aby som to upresnil, vrchny kraj stredobasu.
slipknot27
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků