Dac/Amp pomoc

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Maciiiik 27. 9. 2010 12:58

Zdravím, potřebuji poradit co koupit za DAC/AMP na sluchátka. Uvažuji, že koupím něco z tohoto seznamu.

Audinst HUD mx1 180$
Zero DAC 180$ s poštou
Audio GD Fun 350$ + pošta
Carat Ruby2 340$ + pošta
AMB gamma 2 280$ + pošta + AMP (ale jaký)

Jestli máte jiné typy prosím napište (Fobar jsem zavrhl když každý psal že za ty peníze nestojí). Hlavně mi jde o kvalitu zvuku. A to jestli se oplatí si v této cenové kategorii připlatit.
Například který z nich bude hrát nejlíp. Audinst bude hrát stěně jako carat ruby2?

Jinak poslouchat budu normální pc s hudbou v práci. Přes USB a sluchátka nic moc čili Koss porta pro. Jinak upgrade sluchátek určitě ale až jindy (chci buď AKG K601 nebo K701)
Max cenový strop 350$
Dík za rady
Maciiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 27. 9. 2010 13:01

To Zero by šlo s OPA627 i s poštou ještě o asi $10 levněji. Ještě bych, být Tebou, zařadil do výběru Audio-GD Sparrow.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maciiiik 27. 9. 2010 13:28

To jsem nenapsal ale myslel jsem to tak že Zero DAC s OPA627 +USB.
Maciiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 27. 9. 2010 15:00

Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bunuel 27. 9. 2010 15:08

Maciiiik píše:Audinst HUD mx1 180$
Zero DAC 180$ s poštou
Audio GD Fun 350$ + pošta
Carat Ruby2 340$ + pošta
AMB gamma 2 280$ + pošta

Jen upozornění - při nákupu mimo EU a překročení 150 eur počítej s doplatkem cla a dph, takže celková cena vzroste zhruba o třetinu.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 9. 2010 15:21

Tak nemyslím že někdo porovnal všechny tyhle věci vedle sebe, takže se nedočkáš nějakého výroku: Vem tohle, je to z nich nejlepší.


Audio GD jsou opravdu kvalitně dělané věci, navíc maj i skvělý přístup k zákazníkům.
Ruby je neozkoušenej(tedy nevím o žádné recenzi, kde by byl s něčím pořádným porovnán), nikdo ti asi neřekne jestli za to stojí.

Gamma by měl být skvělý Dac, jestli ti ho někdo postaví, určitě to bude lepší volba než zbytek. Amp se dá domyslet jakýkoliv, třeba lovely cube amp ( http://www.alicemagicbox.com/lasercolle ... ycube.html ) by měl mít super poměr cena x výkon.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 9. 2010 15:22

Gammu predava uzivatel Wizik.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kuba4 27. 9. 2010 16:11

Vykašli se na to, píchni KPP přímo do sluchátkového výstupu. Až budeš mít lepší sluchátka, potom vyřešíš další blbosti.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maciiiik 29. 9. 2010 10:01

Hmm čili si myslíte taky že nemá smysl do toho vrážet pokud nemám kvalitní sluchátka?

To je právě to že mně by nejvíce vyhovoval ruby2 a slyšel jsem ho na výstavě a líbil se mi ale chtěl jsem vědět jestli za ty peníze stojí.

Nejsem moc zručný ale myslím že bych dokázal udělat ten DA převodník. Bude tam v kvalitě až takový rozdíl, že se oplatí s tím dělat?

A chápu že nikdo neslyšel všechny. Ale určitě někdo slyšel alespoň dva a pak napíše něco jako ten je lepší než ten druhý.

M.
Maciiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 29. 9. 2010 10:05

K Porta Pro to stopro nemá smysl jak zmínil Kuba4. Ke K601/701 naopak 100% nutnost. Tož tak :-) Nejlepší tipuji to nejdražší (jak jinak), teda Gamma Dac + nějakej amp. Audinst a Zero tu skutečně jeden uživatel slyšel a je tu někde na fóru krátký porovnání.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosarik 29. 9. 2010 20:43

Souhlasím s Kocim, že to k Portám nemá smysl. Zero i Audinst mám doma, oboje hraje slušně, Audinst hraje možná o něco líp, ale oba mají slabší sluchzes než DAC a Audinst "umí" jen USB, ale to Ti asi stačí? Jako DAC bych si ale asi dnes vybral taky Gammu nebo Audio-GD Fun v provedení B (je podstatně levnější než verze A) s doplatkem 15 USD za WM 8741! Ale bacha na to clo a DPH, dost se to prodražuje... :-)

Teď jsem si přečetl Tvůj příspěvek znovu a musím konstatovat, že pokud to chceš jen do práce jako kulisu, tak to jsou všechno asi vyhozené peníze... Předpokládám, že většina z nás na fóru preferuje soustředěný poslech, což si v pracovním procesu nedovedu moc představit, (buď dělám nebo poslouchám), proto zmiňuji tu kulisu, ale pokud mermomocí něco chceš a stačí Ti USB, tak vezmi Audinst - koupíš ho i u nás, takže máš 2 roky záruku a nemusíš přemýšlet ani o dopravě! Cena cca 3.800,- Kč.
kosarik
Junior

Odeslat příspěvekod Maciiiik 30. 9. 2010 09:34

Hmm sice to mám jenom jako kulisu, ale taky mám někdy čas a i v práci si pouštím hudbu k poslechu a štve mě kvalita výstupu z PC. Doma mam externí zvukovku (nic moc jen SB Audigy ZS notebook), tam to jde, ale tady jsem pokaždé ... zklamaný. A doma bych asi sluchátka nevyužil.
Ale jinak děkuji za vaše postřehy a asi fakt ještě počkám a pak udělám kvalitní da gamma 2 ale ne do práce jen domů.
Dik.
Maciiiik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků