[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 9. 2010 06:06

Ahojte. Má niekto z Vás sivé filtre, a nepoužíva ich ? Vymenil by som za dva páry čiernych filtrov... z ktorých som použil jeden pár raz (lebo to na mňa príliš basuje), sivé sa mi už opotrebovali... Vymenili by sme si v listoch... :-)
Druhá otázka : Phonaky sa dodávajú s troma silikónovými nadstavcami rôznych veľkostí a jednými penovými nadstavcami. Najlepšie mi do uší pasujú stredné silikónové... Ale vtedy, keď ležím. Keď sa postavím, tak akoby sa "spučil zvuk"... Moje ušné kanáliky sú špecifické... vyhovujú im len stredné silikóny (od Phonaku, iné som ešte neskúšal), ale viac vtedy keď ležím tvárou ku stropu (vtedy moje uši vyvíjajú iný tlak na silikóny), ako keď stojím. Keď stojím, akoby sa stlmil zvuk, akoby moje ušné kanáliky "stlačili" silikóny, a tým trochu deformujú zvuk - hlavne znižujú jeho priestorovosť...Malé nadstavce sú pre moje zvukovody už malé...Takže otázka : dajú sa napríklad na headphones.cz kúpiť silikónové nadstavce nie od Phonaku, ale od inej firmy, ktoré by veľkosťou boli niekde medzi malými a strednými, no bližšie k stredným, a zároveň sa dali "nastoknúť" na Phonaky ?
Ďakujem za odpoveď(e).
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlheinz 6. 9. 2010 08:59

A necpeš si je zbytečně hluboko? Ta sluchátka jsou dělaná na "mělké" zasunutí, zvuk to podle mě nijak neovlivní. Třeba taky můžeš zkusit vycpat silikony pěnou z dodávaných Comply, já to tak používám a přijde mi to pohodlnější s o něco lepší izolací. O jiných silikonech pasujících na Phonaky nevím, asi to nebude nic lehkého najít, protože Phonak má ty silikony ušité přesně na míru.
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod PilgrimCZ 24. 9. 2010 22:35

Zdravim,
diky recenzi a Vasim nazorum jsem poridil Phonak PFE 112 a rad se podelim o prvni zkusenosti.

Zacnu duvodem koupe: byl jsem plne spokojenej s q-jays, ale moji neopatrnosti se mi neco dostalo pod jeden filtr a ani koupel v lihu apod uz je nezachranila. Nakonec jsem ten zeleny pevny fitr vyndal a ziskal tak ze sluchatka hlasitejsi zvuk - bohuzel na ukor kvality. Fitr tam ma samozrejme opodstatneni a ted zni velice levne a "dute" s hodne sykavkama. Nebylo tedy zbyti a hledal jsem v podobne relaci nahradu.

Phonaky posloucham druhy den a tady je tedy prvni subjektivni srovnani s q-jays:
ZVUK
- opravdu znatelny rozdil ve zvuku v pouzitych fitrech. Nakonec jsem tam nechal cerne, ale mozna se jeste vratim k sedym
- zvuk i s sedymi f. subjektivne vice basovejsi vs q-jays
- nevim, jak to popsat, ale q-jays mi prisly vice "dynamictejsi" ale s PFE jsem taky spokojenej. Jsou ciste a nastroje se ve zvuku neslevaji. Dobre reaguji na EQ od prehravace (pouzivam Cowon U3)

POHODLI
- minimalne stejne, spise vetsi pohodli v usich vs q-jays
- absolutne zadny mikrofonovy efekt na kabelu, to mi u q-jays trochu vadilo

Diky za dobry tip.
P
PilgrimCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 25. 9. 2010 09:51

Ahojte
Tak aj ja som sa stal obetou tejto temy a phonaky sa stali mojou modlou,ale o ktorej som len pocul!! az do stvrtka ked mi došly :-) konkretne pfe112
Prvy dojem po rozbaleni ze wow ake su malicke,z obrazkov som mal dojem ze budu vascie :-)
tak som si ich nasadil so sedimy filtrami,ale sa mi to akosi nepozdavalo,tak som dal cierne filtre a hned to bolo lepsie,ale to je slabe slovo!! su super,krasny zvuk :love: proste su mojou modlou aj v realite :-) a su oproti inym uzasne rychle!!!
Pohodlie je super,najlepsie z in ear co som kedy mal,kabel tiez super.
Obcas by som bral aj troska silnejisie basy,ale snad to spravia zelene filtre,ktore predajca (hifisluchadla.sk) prislubil ze da do ponuky,ale ze nieje to az take jednoduche :hm
A hlavne co ma obcas mrzi je sykavost,a chvilami dost slusna!!to som ozaj necakal,totiz som sa o nej nikde nedocital.ale tak nieje to az tak caste tak im to odpustam :love:

Zaver : super sluchadla za da sa povedat ze slusnu cenu.nevahajte,pripadne dosetrite a berte phonaky!! fakt sa oplatia!!
tiez som sa motal v nizkych triedach,k321,k324,s jays,v jays,k 450,stale predaval a kupoval nove,a zbytocne stracal na nich kopu € ]:-< mal som rovno skocit do phonakov a bolo by usetrene!!
dik za pomoc ;-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 25. 9. 2010 15:28

Hm. Tak jo no.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 27. 9. 2010 17:02

Čo sa týka sykavosti, máš ich dobre usadené v uchu? Alebo je to nahrávkou...
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 27. 9. 2010 18:20

no v uchu ich mam dobre,totiz uz som poskusal zopar "nastaveni" :D
a v podstate to moze byt aj nahravkou lebo sa to ukazuje ozaj len malokedy,mozno to bol moj unahleny zaver!!! este musim potestovat ;-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 12. 10. 2010 08:09

Majú niekde na Slovensku šedé (sivé) filtre (pre mňa podstatne vyrovnanejšie ako čierne) ? Alebo musím objednávať z headphones.cz ? ... Ďakujem za odpoveď (googlil som, ale nenašiel som...).
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 12. 10. 2010 11:00

skus napisat do firmy hifisluchadla.sk : )
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 22. 10. 2010 18:12

Dnes som skusal pocuvat phonaky s penovymi nadstavcami a:pohodlie podobne ak nie aj vacsie nez zo silikonmi,ale hlavne co chcem je ze aspon u mna je to ze tie penove nadstavce strasne degraduju ich zvuk.povedal by som ze az dakde na uroven spuntov za 50eur.je to divne tie peny ked to tak kazi zvuk,mohli to dako doriesit alebo co!
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod portapro 22. 10. 2010 20:14

Na to jsem taky přišel,že ty pěny hrají ještě hůř jak moje porty a mě do ucha ani nesedly,mám malý ucho,sedí mi pouze malý silikony a strašně ty svině pořád padají,to člověk nemlže nechat plandat na tričku,hned je bez špuntu
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod perdoch 24. 10. 2010 11:48

Hosi,zevraj existuju aj zelene filtre,nevie nahodou na co sluzia tieto :-]
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 24. 10. 2010 11:56

Víc zastřou zvuk a přidají ještě víc basů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samuraj6 3. 11. 2010 07:55

Tak som sa aj ja stal stastnym majitelom PFE 112. Predtym som mal Senny PX100 a chvilku som mal pozicene aj bosy triple. Phonaky su jednoducho uzasne. Pocuval som ich sice len par hodin ale je to nieco uzasne. Krasne bodajuce vysky, pekne basy (aj so sivymi filtrami kt pouzivam), lahucke a sedia perfektne. Dakujem Binovi za super radu.
samuraj6
Junior

Odeslat příspěvekod perdoch 3. 11. 2010 11:34

takze od vcera uz ich mam aj ja:PFE 112,pocuval som ich zhruba tri hodky,ale musim povedat,ze fakt zatial pohodka,vsade ked idem peso,ked nesoferujem,tak pocuvam hudbu,cez sluchatka,tak som rad,ze som si dobre vybral,dik za typ,dik hosi :lol: .
Tv Sharp LC 40 LE705EV,Repro H/K HKTS 60,reciever Denon AVR 1611,BP LG BD 390
perdoch
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků