Délka + výběr kabelu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod unreg1 12. 10. 2010 18:37

zdravím, potřeboval bych poradit:

Budeme se bavit o reproduktorech Mission M32i a zesilovači NAD C326 BEE

1) Vím, že by se to nemělo dělat, ale musím zesilovač a stereo bedny umístit tak, že k jednomu reproduktoru potřebuji pouze metr kabeláže a k druhém 2,5 metru. Jak hodně by vadilo, že budou nestejně dlouhé?

2) Má smysl u této "low end" kombinace dělat Biwiring? Repro terminály mají...

3) Kvalita tohoto kabelu?
http://www.studioline.cz/?sec=item_deta ... 40&id=9857
Dostatečná, nedostatečná? popř. co byste doporučili...

Děkuji mnohokrát
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 12. 10. 2010 18:57

1) Daj tam rovnako dlhy kabel (nesetri) a ten, co potrebujes kratsi jednoducho schovaj pod nabytok
2) Ak ti nevadi, ze kupis 2nasobnu dlzku kabla, nic tym nepokazis. Vzdy mozes porovnat s obycajnym zapojenim - pr inajhorsom ti ostane navyse trochu kabla - nic sa nedeje. Osobne by som ale BiWi vyuzil.
3) Dal by som osvedcenych 4mmq. Prierez 2,5mmq sa mi osobne zda malo - budes "filtrovat" kablom. Ja mam osobne vo vyhlade Oehlbach 2 x 4mmq ( http://www.oehlbach.com/products/home_h ... t_parent=6 )
z tadeto http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod unreg1 12. 10. 2010 19:25

Chápu, že 4mm je lepší, než 2,5mm a že biWi je lepší a kabely od oehlbachu lepší, nicméně já musím hledět i na peníze, takže vyplatí se to všechno vzhledem k ceně?
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2010 19:28

Klidně to udělej tak, jak píše Odar - a hlavně, ten zbytečný kabel nestáčej do kroužku, ale nechej ho volně nastrkaný za nábytek do skládačky. Opravdu je lepší, když budou obě vedení stejně dlouhá.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 12. 10. 2010 19:47

Ked najdes lacnejsi 4mmq, kludne daj iny. Osobne by som dal radsej 4mmq obycajne zapojenie, ako BiWi 2,5mmq. Je mi jasne, ze je to cele o prachoch. To si uz musis rozhodnut ty sam. Tiez mam moznost BiWi a stale som sa k tomu nedokopal :(
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod unreg1 12. 10. 2010 19:52

Do kroužku to asi nebude nutné, v tom případě bych ho ale musel naskládat na sebe a ohnout ho, v tom by byl problém?

A proč nesmí být do kroužku?

Můžu ještě poprosit o nějaký typ na kabel, který se hodí k mé sestavě? Díky
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 12. 10. 2010 19:59

Co tento? http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=2122 Ohybat ho mozes, len ho nezlom ;)
Do kruhu nie, pretoze to ma nejake elektrotechnicke dopady, ktore ti ja nevysvetlim, lebo na tieto vecicky je tu odbornik EKKAR. Zrejme to bude suvisiet s rusenim, alebo cimsi podobnym.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2010 21:09

Stočení do kolečka = v podstatě cívka, která může mít vliv svou indukčností na přenos. Proto se to tak nedělá - i když by se zdálo, že v kabelu "je jedna žíla tam a druhá zpátky", takže vzniklá indukčnost se kompenzuje. Ale zvyklosti jsou zvyklosti, mnohdy i ty "jsou slyšet"... :-D
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ujoslav 12. 10. 2010 22:13

Tie neznačkové káble do 100 Kč/m sú všetko len obyčajné medené dvojlinky. Nikto mi nenakecá, že nie. Myslím, že stačí ak si kúpiš toto http://www.ges.cz/-scy-2x40mm2-ges06900219.html a vyjdeš s peniazmi aj za bi-wiring.
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 10. 2010 08:25

Při délce kabelu 1-2,5 metru se neprojeví rozdílná délka ke každému reproboxu.Pokud někdo tvrdí opak, rád ho přivítám u sebe doma a můžeme to vyzkoušet.Rozdíl mezi 2,5 a 4mm2 v průřezu by se teoreticky mohl projevit na basech, ale daleko větší rozdíl ve zvuku udělá umístění reprosoustav v místnosti.Ekkar to myslí dobře, ale pokud nesmotáš patnáct metrů repro kabelu do kroužku, tak to u těch krátkých přívodů nebude mít žádný vliv.A co se týká biwiringu je potřeba ho vyzkoušet, jestli uslyšíš rozdíl, nebo ne.Tady ti žádný dobrý rady nepomůžou.Za sebe říkám, kašli na biwiring.Teorii jsme tu už probírali, ale praxe je trochu jiná.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod unreg1 13. 10. 2010 14:49

Ok, BiWi a kabel si nějak už pořeším, díky, ale jsem tedy na rozpacích s tou délkou.

jeden tvrdí, že to nebude poznat a jiný zas že ano, bohužel nemám možnost jak to vyzkoušet...

I kdyby to teoreticky vadilo, jak se to bude projevovat?
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 13. 10. 2010 14:52

Jeden kanal bude hrat "inak", ako druhy. Mozno menej / viac basov / vysok. Tazko povedat. Otazne je, ci to na tej zostave postrehnes. Vsetko je to len v rovine teorie - konkretne ti nik na to neodpovie, len ked to vyskusas sam.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod unreg1 13. 10. 2010 14:57

ok, zatím díky za rady...
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 10. 2010 15:01

Tak touhle odpovědí sis Odare vysloužil povinou návštěvu u mě doma.Nějak si to naplánuj kdy přijedeš, já si vezmu dovolenou a prubnem to.Pokud budeš chtít být v Praze víc dnů, ubytování ti zajistím.
Už se těším jak budeme testovat...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod unreg1 13. 10. 2010 15:17

Šeďoure, zkoušel jsi to už osobně, nebo se tak pouze domníváš?
unreg1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků