Jak zachránit sluchátka - popraskaný kabel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David P. 2. 11. 2010 21:37

Na ven používám sluchátka Bose In-Ear. Už je mám nějaký pátek, a tak začal odcházet kabel. Vrchní obal kabelu popraskal, a to už natolik, že v mezerách vidím obnažené vodiče. Samotná sluchátka jsou nepoškozena, perfektně hrají a jsem s nimi maximálně spokojen. A protože nesnesu plugy, nechci jiná. Děsí mě proto představa, že bych měl koupí nových vyhodit tři tisíce v podstatě jen za popraskaný kabel. Nedá se s tím něco dělat? Představoval bych si odbornou výměnu kabelu, ale sluchátka už nejsou v záruce a navíc jsou pořízena v zahraničí, takže za prodejcem jít nemůžu. Existuje u nás, ideálně v Brně, nějaký servis, nebo třeba jen zkušený sluchátkový kutil, který by to udělal?
David P.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deepthr04t 2. 11. 2010 22:10

Řešil jsem podobný problém, naštěstí jen u mnohem levnějších sluchátek u kterých by mě ještě větší poškození tolik nemrzelo.

O žádné firmě nebo člověku co to dělá nevím, ale pokud jste jen trochu zručný doporučuji http://forum.koss-porta-pro.cz/viewtopic.php?t=539 (i když předpokládám že jste při googlení na tento topic už zřejmě narazil).

// Několik firem provádí pozáruční servis sluchátek, včetně výměny kabelu. Nevím ale jak to bude s cenou - isluchatka.cz
deepthr04t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skvedo 2. 11. 2010 22:33

Přepájet by to neměl být problém, to bych i pomohl, ale sehnat ten kabel.

Taky bych chtěl "oživit" nějaké pecky. V mém případě chcu jen ještě využít (na kolo do lesa...) nějaké staré pecky, co byly u přehrávače a je mi líto je vyhazovat, když by ještě našly uplatnění (nebudu riskovat, že se vysekám a zničím nějaké lepší a dražší sluchátka když chci jen aby mi něco hrálo).

Nevíte někdo kde by se dal vhodný kabel koupit v Brně nebo na Hodonínsku klidně i na metráž.
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lrotrekl 2. 11. 2010 23:04

No tak pokud chceš něco levnějšího na kol, tak bych asi vůbec nepřemýšlel a koupil nový....

Asi bych měl člověka co dokáže spravit kde co.......Ale když Vám dám kontakt, tak už mě nikdy nic neopraví..... Naposledy mě upravoval SW v této tabuli, takže si poradí se vším.... Víc neporadím....

-- 2. 11. 2010 23:06 --

http://web.telecom.cz/abbsoubrno/tabule.htm
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damianus 2. 11. 2010 23:08

izolačka :twisted:

teď vážně jsem zvědav zda něco takového najdete :-) jako servis
Damianus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lrotrekl 2. 11. 2010 23:11

leda nejakyho bastlica... Viz muj predchozi kontakt...
Po asi milionu let změna značky - po Italovi mám Žabožrouta vyrobenýho ve Španělsku převlečenýho za Japonce. Globalizace vpirjód. :D
lrotrekl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 2. 11. 2010 23:25

a zaglejovat to glejovou pistolou by to neslo?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David P. 2. 11. 2010 23:51

Pro lepší představu přikládám dvě fotky. Kabel je takto popraskaný v podstatě po celé délce od rozdělení po samotná sluchátka. někde více, někde méně. Izolačku jsem zkoušel, ale moc to neřeší. Kabel je pak moc tuhý a tam kde izolačka končí o to víc namáhaný.
Přílohy
Kabel1.jpg
Kabel.jpg
David P.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Damianus 3. 11. 2010 00:16

Damianus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 3. 11. 2010 13:43

V tomhle stavu se musí vyměnit celý kabel. Úspěch tedy odvysí od toho, jestli se ti podaří sluchátka rozdělat tak, aby šla ještě dát dohromady.
Jinak na BOSE je tady Basys.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 21. 1. 2016 03:36

zalep vteřinákem
Poltergeist
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BeatsAudio 21. 1. 2016 11:00

5 let...
BeatsAudio
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků