Tascam VL-A5

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 31. 10. 2010 22:17

Dnes som konečne zapojil svoje reproduktory Tascam VL-A5, zdroj je zatiaľ MP3 prehrávač Sandisk CLIP, pesničky 320kbps CBR, alebo WAV. Neviem ale čo s tým nastavovaním frekvencií, ktoré sa dajú meniť vzadu na reproduktoroch... mám dať všetko "on" ? Zatiaľ mám všetko vypnuté. O tom ako sa mi páči zvuk, sa vyjadrím o niekoľko dní. Ďakujem za rady.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 31. 10. 2010 22:49

Pro to aby se to dalo správně nastavit by zřejmě bylo nutné akusticky proměřit místnost ve které ty monitory provozuješ a to není žádná sranda. Takže bych to zatím nechal nastavené tak jak to je.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 1. 11. 2010 09:53

to marts : o.k. :-)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 2. 11. 2010 08:31

Takže z Clipu+ přes nějakou redukci rovnou do Tascamů? Hraje to dostatečně hlasitě? A je ovládání hlasitosti dost pohodlné? Mohl by jsi to, prosím, vyzkoušet třeba i z notebooku či zvukovky PC? Spousta lidí se tu ptá na slušné repráčky k PC, ale nejsem si jistý, zda má cenu jim doporučovat aktivní studiovky, když nemají předzesilovač...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 4. 11. 2010 13:08

to Nolwendil : Ovládanie hlasitosti na reproduktoroch je totálne nepohodlné (viac asi ani nemôže byť), kolečko na ovládanie hlasitosti sa ani poriadne nedá chytiť medzi prsty... Takže som to vyriešil tak, že som hlasitosť na oboch reprákoch nastavil (ručne, a samozrejme rovnako) na určitú úroveň. Ak chcem ďalej upravovať hlasitosť, tak už len buď prostredníctvom Clipu, alebo prostredníctvom PC. Sandisk Clip tieto repráky v pohode utiahne, vôbec netreba dať ich fyzickú hlasitosť (ktorá sa tak nešikovne nastavuje na zadnej strane reproduktorov) na plno. Stačí asi takých 70-75 percent, a zvyšok utiahne CLIP. Samozrejme, po pripojení na kvalitnú zvukovku (napríklad prostredníctvom Cinch vstupu zvukovky) je zvuk lepší. Napríklad moja redukcia (za 1,5 Eur, je to 2X samica CINCH a 1 samec Jack) vytvára trošku šušťanie (ale v pohode, je stále rovnaké, statickié..) no pri prehrávaní hudby už nepočuť nič, aj keď dám hudbu potichu.
Mám jeden problém... Pri zapojení NoteBooku (jedna zástrčka) a reproduktorov (2x jedna zástrčka) sa "bijú" reproduktory s Notebookom (pravdepodobne je chyba len u mňa doma v sieti...), čiže výrazne pištia a vydávajú nepríjemný zvuk, rôzne kolísavý. No v momente keď vypojím NoteBook zo zásuvky a nechám ho bežať na batériu, tak je všetko o.k. a repráky sú tichučké (sú zapojené cez Cinch na Tascam, to ale nemá nič s tým, že vydávajú nepríjemný zvuk, keď sú zapojené do siete spolu s notebookom v predlžovačke). Sranda ale je, že som skúsil zapojiť reproduktory z predlžovačky napojenej na zásuvku "A", a NoteBook som zapojil pomocou predlžovačky napojenej na zásuvku "B" (mám dve zásuvky v stene v mojej izbe, vzdialené od seba cez celú izbu). Aj tak to nepomohlo, a reproduktory vydávali nepríjemný zvuk hneď, ako som zapojil do siete na druhom konci izby aj NoteBook. Vie niekto, čím to je ? Dá sa to vyriešiť nejakou prepäťovou ochranou (predlžovačka za 16-20 Eur, ja mám za 4 Eurá...), alebo je chyba niekde inde ? V reprákoch nebude, to je jasné, chyba musí byť jedine v elektrine v mojom byte... Ale chcem to samozrejme riešiť...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 4. 11. 2010 18:51

Ovládání hlasitosti u aktivních studiovek vždy musíš dělat na zdroji, resp. na předzesilovači. Nebo jsi byl smířený s tím, že budeš kroutit potenciometrem u obou beden zvlášť?
Moje otázka směřovala spíš na to, jestli je ten předzesilovač potřeba, a nebo nenáročnému uživateli může stačit i integrovaná zvukovka PC či notebooku. Podle toho, co píšeš, tak by měla...

To druhé je dost nemilá záležitost. Dělá Ti to i když je Tascam odpojený od notebooku? Protože i podle toho zvuku, který popisuješ, mi připadá, že zemní smyčka to nebude...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 11. 2010 11:29

to Nolwendil : Je to zaujímvé.... Ak mám zapojené v zásuvke aj repráky aj NoteBook, tak repráky nepekne pískajú a šuštia (ale len keď sú zapojené do Tascam zvukovky)... Keď ich odpojím od Tascam zvukovky, tak nepískajú a nešuštia (čo je logické...), ale keď sú zapojené vo zvukovke, no súčasne NoteBook ide na betériu (čiže nie je zapojený v zásuvke), tak je všetko tak, ako má byť... Tomu fakt nerozumiem...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 5. 11. 2010 15:49

A co když budou repráky zapojené do Tascam zvukovky, ale Tascam zvukovka bude zároveň odpojená od notebooku?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 11. 2010 18:55

Nolwendil : Citujem : "A co když budou repráky zapojené do Tascam zvukovky, ale Tascam zvukovka bude zároveň odpojená od notebooku?"
Odpoveď : vtedy nič nešuští ani nepiští... Čo to znamená ? Zlý notebook ? Zlý ovládač (lebo som musel stiahnuť firmware pre Windows 7 32bit, lebo originál CD ku zvukovke je asi len na XP-čko...) ? Hmmm... do riti...
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 6. 11. 2010 11:33

co to je za notebook? nějaký podobný jev jsem zažil, ale jenom při nahrávání přes interní zvukovku - lezlo mi do vstupu rušení z napájecího zdroje notebooku - při použití externí zvukovky to zmizelo.

Co takhle čistě experimentálně zkusit připojit ty repra na výstup integrované zvukovky, jestlipak se to bude chovat stejně?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 6. 11. 2010 17:16

to marts : Skúsil som, chová sa to rovnako... NoteBook nemá Cinch samice na zapojenie Cinch samcov, tak som zapojil tie dva Cinch samce (z reproduktorov) do Jack vstupu NoteBooku na slúchadlá, pomocou redukcie. Takže ako hovorím, chová sa to rovnako, píska to, šuští to... Je to NoteBook MSI, je nový. Výkon nič moc, je lacný (cca 470€ aj s operačným systémom k tomu), ale - v tom nevidím príčinu (v cene)... Hmm...čo by to mohlo byť ? NoTebook je poruchový a nič s tým nenarobím, pokiaľ ho nevrátim, alebo... ? Lebo už bol v oprave (týždeň po používaní), HardDisk bol chybný, tak ho vymenili.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 7. 11. 2010 11:53

tak tipoval bych to na zfušovanou zdrojovou část notebooku, a zřejmě to bude docela hrozně udělané.
Ještě bych zkusil notebook se zdrojem a zvukovkou připojit k nějakému klasickému zesilovači a bednám - pro jistotu, jestli se to bude chovat stejně (anebo jestli se to bije jenom s těmito monitory).

Druhá věc - předpokládám že ty monitory i notebook mají 3 vodičový napájecí kabel, tedy s normálním eurokonektorem na konci nikoli jenom flexošnůru s dvoukolíkovou zástrčkou. Je tak?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 11. 2010 17:14

to marts : Zatiaľ Ti viem odpovedať na otázku číslo dva : áno, sú zapojené (aj repráky, aj notebook) do siete káblom, ktorý má na jednom konci zástrčku, a na druhom 3 vodičový napájací kábel. Je to nevyhovujúce ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 8. 11. 2010 11:55

No, mohl by to být kámen úrazu. Ale je to divné. Toto by mělo být v celé cestě tak 10x odděleno... Zkoušel jsi Tascam a monitory zapojit do jiného PC či notebooku?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 11. 2010 23:07

Nolwendil : Ja hlupák, skúsim to zapojiť do sestrinho NoteBooku... a dám vedieť. Ale ak to bude v NoteBooku...tak... môžem ho vrátiť ? Mám ho týždeň... Oni mi ho už raz opravili (po týždni používania)... ale ak ho bude treba vymeniť za iný TYP, pretože tento bude mať sfušované vnútro všeobecne (každý kus toho modelu), musia mi ho vymeniť ?
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků