tuner + zesilovač + repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xampik 22. 11. 2010 19:01

Zdravím,

chtěl bych si koupit "pravou" věž - stereo. Rád bych něco staršího 90.léta. Nejlépe bazarové(z druhé ruky)

požadavky:
Tuner(jak kvalitní, když je dnes FM vysílání kvalitní a silný)
Zesilovač
Repro

Koukal jsem na "technics", ale jsem v tomhle zelenáč a nerad bych koupil něco nepoužitelného, nebo předraženého. Rozdíl ve zvuku poznám málokdy, takže to nemusí být úplný highend. Vyčlenil jsem do začátku 3500 CZK ... ale to asi stačit nebude, klidně i jinou značku (japan )
možná by se mi ještě u zesilovače líbilo dálkové ovládání, při kterém se otáčí volume a vrčí to (měli jsme to u jedné věže)
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2010 20:09

Když sis už vyhlídnul TECHNICS, tak se poohlédni po řadě EH-500, EH-550 nebo EH-700/750. Jsou to "minivěže", komponentní - tedy žádná jedna bedna se vším, ale hezky oddělené skříňky. Dají se postavit buď všecky 4 na sebe, nebo 2 a 2 vedle sebe. Obsahují jednodiskový CD přehrávač - bohužel ani jedna neumí mp3, AM/FM tuner s běžným rozsahem příjmu, dvojitý kazetový magnetofon (ten asi bude nejvíce poruchový nebo už úplně zničený) a výkonový zesilovač s patřičným počtem kanálů - "pětistovky" jsou pouze 2.0 stereo, "sedmistovky" jsou 5.1 Surround. Pokud by se Ti povedlo tuhle věž sehnat kompletní a funkční, měl bys poměrně solidní základ. Samozřejmostí u těchto věží je DO a vstup pro další minimálně 1 vnější stereosignál. Regulátor hlasitosti se bohužel při používání DO neotáčí a nevrčí - což pro Tebe možná bude velký handicap těchto minivěží...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 22. 11. 2010 20:29

nemusí to být přímo technics, klidně mix :-) budu rád asi za cokoliv

jinak počítám s tím, že by to bylo oddělené, nic v jediný krabičce ale hezky oddělené :-)
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2010 21:07

Ten TECHNICS co jsem popsal s ničím jiným kombinovat nejde - je to "set" - samozřejmě k němu jde připojit další například zdroj signálu, ale pracovat to bude jen v celém kompletu 4 komponentů. Samostatně ty bloky nemají řízení, to se odehrává po placaté "kšandě" vzadu. Ve formátu "minivěž" (tedy šířka kolem 28cm) stejně asi nic odděleně koupit nejde - to jde až ve formátu "věž" - tedy šířka kolem 43cm.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 22. 11. 2010 22:27

opustme myšlenku minitower :) já bych radši to širší :)
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krovak_cze 23. 11. 2010 10:49

v sekci bazar mam starsi peknej zesilovac onkyo integra a-8650 pak mi doma prebejva tuner sony st-s800es a bedny onkyo sc-370 (docela omlaceny ale hrajou) kdybys dosetril tak za 6000 vsechno :)
http://www.lamakrovak.cz/fotky/onkyo/IMG_8551.jpg
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2010 19:03

Tenhle by se Ti nelíbil viewtopic.php?f=1872&t=1094904 ???
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 28. 11. 2010 20:49

jsem sehnal zesík Luxman LV-100, nějaký tip na bedny ?
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2010 21:08

A proč k tomu zakládáš duplicitní vlákno?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 28. 11. 2010 22:12

jak duplicitní ?
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2010 22:17

To v Bazaru. Nebo není tvoje? To co je tam napsané je spíš žádost o radu než poptávka - uvědom si, že když chceš KOUPIT, měl bys vědět CO CHCEŠ KOUPIT - a ne chtít nabídku čehokoliv vhodného. Podle někoho k tomu zesu můžou být vhodné i repráky do auta - hlavně když Tě o tom přesvědčí a prodá Ti je...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xampik 28. 11. 2010 22:26

no radši bych si nechal poradit ... abych nenalítl
xampik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2010 23:07

Tak nejdřív hledat a číst seriózní recenze, dotazy na kvalitu na fóru - a na konec poslech, studio, nebo někde na prodejně - a nakonec poptávka na KONKRÉTNÍ TYP.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krovak_cze 29. 11. 2010 18:02

zesilovac nic moc vykon, predpokladam ze ti z 3500 zbylo na repro tak 2500, tak vem neco s vyssi citivosti aby to utahl, v tehle cene podle me nema cenu to nejak hrotit, zesak je lehkej, tak ho vem a jak potkas bedny, tak ho s nima rovnou vyzkousej :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků