Délka + výběr kabelu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 10. 2010 15:25

Šeďour výhradně osobně. Co nezkusí, to neexistuje :-D :-D :-D . Ale jinak má pravdu, že aby se nějak projevila jiná délka přívodů k reprům, musela by být rozdílná o ne desítky, ale spíš o tisíce procent - jde o odpor vedení, který by se musel u toho delšího káblu přiblížit desetině impedance reprobedny, aby to nějak mohlo začít mít vliv.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod unreg1 13. 10. 2010 16:34

Takže mohu s klidem použít rozdílné délky kabelů, pokud se jedná pouze o rozdíl 1,5 metru aniž by jeden reproduktor hrál jinak?
unreg1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 13. 10. 2010 16:46

Někde jsem tady asi ve vláknu o kabelech, dával fotky reprokabelu který používám.4x2,5 v silikonu, křížové dvojče, k levé reprobedně délka 3 metry, k pravé reprobedně délka 1,5 metru.Čistě z praktických důvodů, aby se to nemotalo tam kde nemá (je to docela hadice).
Slyšet to samozřejmě není, nemůže být.
Za prvé nemám reprosoustavy za třičvrtě milionu, u kterejch by se dalo předpokládat tak vysoký rozlišení a za druhý je to celý myšlený trochu jinak.Pokud budu mít aparát vedle pohovky, abych na něj pohodlně dosáh vsedě a reprobedny budou na druhý straně místnosti, tak je určitá možnost ovlivnění barvy zvuku u levé a pravé repro.Protože mi nejspíš povede k jedný 7metrovej a k druhý 15metrovej kabel.A při odporu, kapacitě a indukčnosti takhle dlouhejch přívodů je víc než pravděpodobný negativní ovlivnění zvuku.
Ale protože nejsem až tak línej zvednout pr :-! del a jít si vyměnit cédéčko, tak si můžu dovolit poměrně krátký kabely.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 28. 11. 2010 14:11

Ak by som mohol vstupit do debaty aj ja,tak ku tej dlzke kablov.Je to pravda,ze by mala byt rovnaka na oba kanaly.Ak je dlzka rozdielna je aj pocutelny rozdiel v produkcii zvuku.Mam to vyskusane.Pocut to.

Co poviete na tento kabel?Ma s nimi niekto skusenosti?dakujem:
http://www.stereovision.cz/stereovision ... ng-Bi-wire
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 28. 11. 2010 21:10

Popiš konkrétní případ !
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dodino112 29. 11. 2010 11:15

Nechapem co chces popisat.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2010 18:55

Popiš, na jaké aparatuře jsi zaznamenal rozdíl ve zvuku - přehrávač, preamp, amp, bedny, nahrávka, poslechový prostor, kolik promile jsi měl přitom krve v alkoholu - a hlavně na jakém to bylo typu a na jaké délce káblu. Do té doby je to pouze nedokázatelný vejcuc z palce.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 11. 2010 13:56

dodino :arrow: Já napíšu, že krátký rozdíl v délce reprokabelu není a ani nemůže být slyšet.
Ty napíšeš, že máš vyzkoušené, že rozdíl v délce je slyšet.
Já se zeptám na konkrétní příklad (délka kabelů, jejich konstrukce, aparát).
A ty napíšeš, že nechápeš na co se ptám.
Nemám tě rád...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pamela 30. 11. 2010 15:44

Kdyz pouzivas k jedne bedne 3m a k druhe 1,5m,tak to uz muzes dat na kazdou stranu jiny drat,to vyjde nastejno.Sorry,ale doporucovat takove kraviny to uz je moc.
Pamela
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 30. 11. 2010 17:24

Sedoure ani ja teba ale je mi to uplne u pr....

Mal som to vyskusane na mojej zostave.Na jednej strane bol 2x6mm kabel 4m a na druhej 1.5m.Na dlhsom kabli boli detaily uz zahuhlane a menej vyrazne vysky.Neviem teda ci som nahluchli,ale boli pri mne dvaja kamosi,tak budu aj oni.Dame si spolocne vysetrenie na usnom do trojky...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumio 30. 11. 2010 17:36

No ale to skor suvisi s tym ze v kazdom kanali vysky (aj stredy a basy) zneju inak pretoze je to stereo. Skus tam dat rovnaky signal najskor do laveho, potom do praveho atd.
Essence ST + Beyerdynamic DT 990 PRO
uliamp + ulibudky
Teclast T51 + she9800
lumio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sadamas 30. 11. 2010 17:43

nikdy jsem to netestoval, ale jestli mužu napsat. Jestli někdo kupuje kabel kolem cca 90kč za metr, tak přece nebudu na jednu stranu dávat kabel kratší kvuli tomu abych ušetřil pár kaček.
A už jen kvuli dobremu pocitu bych to tak neudělal :-D
sadamas
Junior

Odeslat příspěvekod dodino112 30. 11. 2010 17:50

lumio :arrow: to som len testoval,ze ako sa to bude spravat.Bolo to napocuvane na stejnom CD a hned ked sa dala rovnaka dlzka,tak sa to dostalo do normalu.Nejde o to ze jeden kanal hral ine ako druhy (co je normalka u sterea) ale o to,akou kvalitou zahral reprak s kratsim kablom a ten s dlhsim.
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 11. 2010 19:48

Dodino, nevěřím ani písmenko z toho pokusu o románové zpracování příběhu. Jediné, co by něco dokázalo, by byl SLEPÝ test. A protože ten už se konal mockrát, je předem dán verdikt: pokud byl test opravdu slepý, tak vždy s jedním JEDNOZNAČNÝM výsledkem - aby se projevil vliv kabelu na zvuk, musí některá ze složek jeho impedance překročit 1/10 téže hodnoty u reprobeden. Mezi dvěma kusy kabelu 2J x 6mmsq o délkách 4m a 1,5m sice je rozdíl v délce a tím i v odporu rovný více něž 2,5násobku, u obou kusů PŘI DOBRÉM ZAPOJENÍ ale žádná ze složek impedance nemůže dosáhnout hodnoty ani 0,4Ω - což by bylo 10% nejnižší normované "bednové" impedance. Pokud ten delší kus slyšitelně ovlivňoval zvuk, byla chyba ne v délce, ale na 1 000 000% přímo v tom samotném káblu nebo v odfláknutém nakontaktění na konektorové plochy.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 30. 11. 2010 22:29

Pamelo, tobě bych si nedovolil cokoliv doporučovat, poněvadž nerozumím potřebám snobů a předražené kabely či komponenty přecházím bez zájmu.Pozlátko mě nezajímá.
dodíno :arrow: tvoje odpovědi na zcela jasně položenou otázku mi připomínají má dětská léta.Přijde mi, jako bych se vrátil spoustu let nazpět, dobu kdy mi bylo tak deset, jedenáct, byl jsem na pionýrském táboře a za světla baterky jsme si ve stanu vyprávěli neuvěřitelné historky o tom jak někdo z nás našel v lese německý tank, zaručeně pravý, ještě z války.Všichni na vypravěče koukali s otevřenou pusou, všichni tomu věřili, dokonce i samotný vypravěč...
Jenže od té doby uplynulo hodně let a mě přestaly pohádky bavit...
Ale k věci.Pokud ti takový kousek kabelu ovlivnil slyšitelně reprodukci v jednom kanálu, tak je to opravdu na pováženou.K vysvětlení tohoto jevu se mi nabízejí dvě možnosti.
Buď si použil velmi slabou reproduktorovou dvoulinku s velkým odporem, nebo indukčností a zpětná vazba zesilovače nedokázala dostatečně korigovat špatné tlumení reproduktorů.Nebo máš velmi nestabilní zesilovač (možná jen v jednom kanále) a to je horší.Raději se ho zbav.Do budoucnosti by se to mohlo ještě zhoršovat.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků