[recenze] Phonak Audéo Perfect Fit Earphones

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod onderko 28. 11. 2010 22:58

Co jsem právě četl tady ve vlákně (do 15 stránky, pak jsem to už nevydržel - kecalo se o všem možným, ale né o sluchátkách), tak většina říkala, že basují dost a právě s tím černým měničem a ekvalizérem v mobilu jsem si myslel, že to bude vpohodě.
To Dazo: Můžeš mi kdyžtak pls poradit na co se mám podívat jiného? S čím bych mohl být spokojenější?
onderko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafie 29. 11. 2010 00:19

Pokud se nemýlím, jsou na trhu už i zelené filtry pro "extra bass", takže nedostatku basů bych se opravdu nebál. Právě naopak, díky třem různým filtrům si můžeš vybrat zvuk dle libosti.
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 29. 11. 2010 02:38

veru tie zelene filtre som nepocul,ale tie cierne ma basom casto neuspokojili,a naviac ten bas sa mi zdal taky plochy alebo ako to nazvat!co som si na phonakoch najviac cenil bolo podanie ludskeho hlasu,to ako keby spievaly priamo pri tebe.
Pokial mas peniaze tak ber senny ie8,tie ze su basovo dost nadupane! :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onderko 29. 11. 2010 12:30

Tak do IE8 nejdu, Phonaky už jsou můj finanční strop. Nevíte někdo, zda se dají ty zelené filty koupit zvlášť? Nebo kdyžtak kde hledat?
onderko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soundtrackofil 29. 11. 2010 16:42

mam s nimi problem.
no takže mal som ich dnes vonku. u nás v bratislave je zima, mohlo byť tak 1 až 2 stupne nad nulou. trošku snežilo.
išli mi dobre, mal som ich zahalene kapucnou. avšak od istej chvile ked som si nastupujuc do autobusu daval dole kapucnu a trošku o nich zavadil, mi lave sluchadlo hraje horšie. nie je tichšie, ale zvuk z neho je taký huhnavejší, akoby pod vankúšom.
rozmýšlal som či som si zase nezlomil káblik kedže sú háklivé jak cicina. ale ked som pohýbal káblikom nebol počuť rozdiel - ani k horšiemu ani k lepšiemu.
skúsil som ich dať do iného zdroju zvuku, namiesto mp3 do počítača a problém pretrvával. čiže mp3 to nebude.
myslíte že by to mohlo byť tým chladom ? či nebodaj nejakou snehovou vločkou to znamená vodou ? neviem na to prísť, možno máte skúsenosť.
sandisk sansa clip 8gb strieborný + Phonak Audéo Perfect Fit Earphones
soundtrackofil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 29. 11. 2010 19:07

Taky se mi zdá že černé filtry dost zahuhlávaj a ploštějí hudbu... Ale basů je i mně docela málo. Takže pokud jsi člověk co fakt bez basů ani krok tak asi jiné. Ekvalizovat nemá moc cenu...
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karlheinz 29. 11. 2010 22:57

soundtrackofil píše:mam s nimi problem.
no takže mal som ich dnes vonku. u nás v bratislave je zima, mohlo byť tak 1 až 2 stupne nad nulou. trošku snežilo.
išli mi dobre, mal som ich zahalene kapucnou. avšak od istej chvile ked som si nastupujuc do autobusu daval dole kapucnu a trošku o nich zavadil, mi lave sluchadlo hraje horšie. nie je tichšie, ale zvuk z neho je taký huhnavejší, akoby pod vankúšom.
rozmýšlal som či som si zase nezlomil káblik kedže sú háklivé jak cicina. ale ked som pohýbal káblikom nebol počuť rozdiel - ani k horšiemu ani k lepšiemu.
skúsil som ich dať do iného zdroju zvuku, namiesto mp3 do počítača a problém pretrvával. čiže mp3 to nebude.
myslíte že by to mohlo byť tým chladom ? či nebodaj nejakou snehovou vločkou to znamená vodou ? neviem na to prísť, možno máte skúsenosť.


Filtry, bohužel největší zlo těch sluchátek...venku s nima mám problém v podstatě pravidelně, po delší době se prostě filtry "zanesou" a přinejlepším začnou hrát hodně potichu, přinejhorším úplně příšerně a navíc každé sluchátko jinak. Ale nemělo by to zanechávat trvalejší následky, když je nechám odpočnout, tak zase hrajou normálně. Další možností je filtry prostě vyndat, ale ne každému může zvuk bez nich sednout.
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 30. 11. 2010 14:16

Pro větší basy jsou teď výhodné IE 7 za 2690,-. PFE opravdu nemusí basofily náležitě oslovit. Zelené filtry zatím ve východní EU nejsou, ale jejich jedinou funkcí je zastření výšek, ne posílení basů.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onderko 30. 11. 2010 21:52

To pHp: Tak proč se ty sluchátka se zelenými filtry potom jmenují Perfect Bass? Ty máš jako namysli, že se zastřou výšky a tím dojde k posílení basů?
onderko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 30. 11. 2010 22:05

Tak fungují všechny akustické filtry, prostě něco utlumíš a zbytek je víc slyšet. Prostě technologie balanced měničů.

Šedé filtry mají utlumený trochu bas, černé středy, zelené výšky i středy.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 1. 12. 2010 14:18

Ne úplně na 100%, ale myslím si, že žádný z těchto filtrů neumí tlumit basy.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 1. 12. 2010 21:49

Nikdy jsem se nepovažoval za basofila. A teď jsem "hrdým" majitelem PFE, a pořád každej den hledám kde ty basy jsou. :-D
Prostě dřív kde byla krásná basová linka, super riffy na basovou kytaru, kde baskytarista hrál líp, víc a krásněji než zbytek kapely.. tam teď s PFE vězí hluboká díra. Ekvalizér naštěstí rulez :-D
Asi to budu muset překousnout a dát tam černý filtry který hrajou tak nepěkně co se týče prostoru a detailů :(
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 1. 12. 2010 21:57

Co jsi měl za předchozí sluchátka?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 1. 12. 2010 22:23

lamer : vidis,mna tiez moc tie phonaky neuchvatili,teda iba zo zaciatku!predal som ich a kupil aj hd238 a aj a jays two a tie jays ma bavia 5 krat viac nez phonaky,hlavne ten bas ;-) tie jays som kupoval len do zalohy,ale tusim budu primarne :-)
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onderko 1. 12. 2010 22:55

Kurec mám pořád dilema, zda si objednat Phonak nebo se podívat na něco jiného. Hlavně mi jde o ty basy, přechod z Kosů Spark Plug by byl asi v úrovni basů šok, ne? Ještě k tomu, že poslouchám hlavně hip-hop... :-)
Co jsem si četl, tak IE7 by byly asi na stejné úrovni, ale q-jays by už byly s basama na úrovni, že? Nebo je ještě něco po čem bych se mohl poohlédnout?
onderko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků