Philips SHE9551

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dazo 19. 12. 2010 12:55

kup toto http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... nmetal.htm a s basmi iste nebudes mat problem ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 13:31

for: Aneta 55- a ty máš jaký přehrávač na kterém ti ty sluchátka tak basují
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 19. 12. 2010 13:42

vabrousekp píše:No bez eq je zvuk celkem dobrý, ale zvýrazňovač bas když zapnu, tak se zvuk ztiší a nedá se to poslouchat

-- 19. 12. 2010 12:49 --

a co ještě tyhle http://www.alza.cz/philips-she6000-10-cerna-d158595.htm


Ak má ten prehrávač fakt čistý zvuk a nezaniká nikde basové pásmo, tak 9551 by mali byť OK aj bez nejakého toho zvýrazňovača. Keď si pustíš od Evanescence Like You a počuješ na začiatku basy, tak myslím že budú až prebasované :)

Ak chceš zoznam, na čom som to púšťala, tak tu je... podotýkam moje osobné hodnotenie, nebrať vážne :D
- Sony S639 a A845 - super, tlakové basy ale len s eq :D
- Philips Muse a GoGear - pekný čistý prejav, silné basy
- EBook Evolve - čistý zvuk, silné basy, hrajú ale strašne nahlas aj pri minimálnej hlasitosti
- Sony B143 alebo niečo také.... so zapnutým BASS sa to nedá počúvať, strašne prebasované, bez toho také nezáživné, ako pod perinou
- taký nemecko-čínsky hmmmm... divx prehrávač z Kauflandu teraz v akcii za 50€ u nás .... pekný čistý zvuk, so zapnutým BASS niečo úžasné... podobá sa to na Fuze, keby to vydržalo hrať viac než hodinu-dve, tak si to kúpim :D
- čokoľvek na PC aj bez DFX - super basy, len nepatrne zastretý prejav, nič strašné, porieši DFX, alebo VIVA na JetAudiu


Och a 6000 nééé.... plecháče, basy nikde :-! a stále vypadávali, to aj klony od Emgetonu E3C hrali úžasne v porovnaní s nimi.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 19. 12. 2010 13:59

dazo píše:kup toto http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... nmetal.htm a s basmi iste nebudes mat problem ;-]


Tyhle jsem měl a teda nespokojenost velká.........takový tupý zvuk
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 20. 12. 2010 10:44

nevíte o někom, kdo by chtěl koupit ty sluchátka a-Jays asi za 500 Kč a tu MP4Creative Zen Style 300 za 1300?

-- 20. 12. 2010 10:45 --

ten prehravac je 8GB
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 17:09

No tak už mi dneska došli a první zkušenost teda nic moc. Ty basy nejsou o moc lepší než a-Jays. Dobře teda utěsní ucho ale jinak nic moc za ty prachy. Nemusím je náhodou nějak rozehrát? Vše zkušenost z prvního dne byla s těmito philips 9551 byly jake? Musela jste je rozehrat?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 20:33

A na čom všetkom si to skúšal? Obyčajný eq asi ťažko vytiahne z tých slúchadiel basy. Skúšal si na PC cez JetAudio Plus VX a tam si zapnúť X-BASS, resp WWE? Alebo DFX pre iné prehrávače. Lebo ak mi potom povieš, že to má slabé basy, tak dačo nesedí :D
A skúsil si zapnúť ten zvýrazňovač basov na Zene a zvýšiť hlasitosť?

Chcelo to trocha času, kým mi došlo, ako ich fakt tak vsadiť, aby hrali basy na plno. Nie je utesnenie ako utesnenie. A tie silikóny za pár hodín ešte zmäknú. Na začiatku to tiež bolo také rozčarovanie. A rozohrať, myslím že pár hodín im treba dať, na začiatku boli trocha ostré.

-- 22. 12. 2010 21:41 --

Napadlo ma ešte niečo, keď chceš basy len cez eq, skúšal si také nastavenie:

-úplne ľavý (najnižšie pásmo) si dáš takmer úplne hore (3/4,4/5...)
-druhé pásmo zľava dáš dole asi tak do 3/4
-zvyšné pásma dáš do stredu, resp. trocha hore podľa toho, aký chceš mať čistý prejav

Je to kvôli tomu, aby vyniklo len to najnižšie pásmo a nerušilo sa s iným a membrána mohla zostať dlhšie v "pomalých kmitoch".
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 21:15

No na tom Zenu eq když zapnu tak je ten zvuk na pi....... takže to musim používat bez eq a bez zvýraznění basů... asi to chce jiný přehrávač...ještě jsem to zapl na pc ve windows media player...a na HTC Wildfire....a všude je to takové podobné....máš pravdu že jsou velmi ostré...doufám, že se to rozehraje. Jinak děkuji za ochotu.
Zkusím ještě to Jet Audio.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 21:47

vabrousekp píše:...ještě jsem to zapl na pc ve windows media player...


Skús doinštalovať DSP plugin DFX (http://www.fxsound.com/), potom sa to poooriadne zmení. Keby si nevedel aktivovať všetky možnosti, tak SZ.

vabrousekp píše:....máš pravdu že jsou velmi ostré...doufám, že se to rozehraje.


Cca po 10-20 hodinách už hrali pekne mäkko. Ale aj tak si myslím, že ešte ti dakde prepúšťajú, keď ich máš v uchu. Jemne navlhč silikóny pred tým, keď si ich dávaš do ucha (a hej, ja ich surovo olíznem :shock: :-! ) a skúšal si ostatné veľkosti? Kým to nie je tak, ako to má byť, nehrajú až tak dobre.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 21:53

jo zkoušel jsem vše :D
To je jedno snad se rozehrajou.

-- 22. 12. 2010 21:56 --

A jaká máš na to ten navíječ kabelu. Já jsem dostal takovou válcovou krabičku na zavírání, ale přitom jsem všude viděl takové kolečko.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 22:20

:o to už je nejaký nový typ? .... dúfam, že ich dajak nepokazili... a hej, bolo tam dačo také gumené, ale zakiaľ ich tam človek natočil (sluchátka sa nemali do čoho vložiť).... a aj tak nedržali, lebo koniec kábla sa dal len do takého zárezu, odkiaľ stále vypadával... u nás doma som ich po prvom týždni už nevidela... a žiadna z nás by si to aj tak na opasok nedala.... :D
Myslím, že s tou krabičkou to máš lepšie.


btw aj DFX?

A daj potom vedieť, ako to ide u teba s tým rozohratím.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 22. 12. 2010 22:43

jj dám vědět....a co je to btw a DFX?
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod aneta55 22. 12. 2010 22:51

btw - by the way ... mimochodom

a DFX je plugin do WMP alebo ďalších (Winamp, Foobar, MediaMonkey...) ktorý ti urobí so zvukom úplné divy.... ak máš blbú zvukovku a ešte blbšie repráky (ako napríklad ja), tak ti vyčistí zvuk, pridá surround a bass efekty. A na sluchátkach funguje ešte lepšie.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 23. 12. 2010 10:26

warez tu nebude...
a je potřeba psát tyhle čáry máry v uvozovkách, spíš to prasí zvuk.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta55 23. 12. 2010 12:17

xxxdvorixxx píše:warez tu nebude...
a je potřeba psát tyhle čáry máry v uvozovkách, spíš to prasí zvuk.


a) základná verzia je free
b) ja ho mám legálne pre WMP (z akcie a nestál ma ani 8€), inak teraz je zase akcia za $16
c) nie každý má na drahé vybavenie za desiatky tisíc a dobrým nastavením rôznych pluginov sa dá kvalitnej aparatúre aspoň trocha priblížiť aj s obyčajnou zabudovanou zvukovkou! A keď čítaš celý thread, tak vieš že chce silné basy a tak inú cestu nevidím.
aneta55
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků