mini-uživatelská recenze UE fi3.studio

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vitouch 12. 4. 2008 09:52

Takze sluchatka uz mam ve svem vlastnictvi a muzu sem teda hodit mensi zkusenosti.
Prisly v paradnim baleni, takze za prvni dojem maji jednicku. Baleni obsahovalo sluchatka, nejakou redukci do letadla, cistici "tycku", Paradni hlinikovou krabicku a spoustu dalsich nastavcu. 3 ze silikonu a 1 takove ty penove (v tech jsem teda oblibu nenanasel, ani dobre nesedi, ani se dobre nevyndavaji a poslech je o tridu niz).
Prvni nasazeni bylo spis expedicni vyprava. Chvilku to trvalo nez jsem na ten princi davani do ucha prisel. Avsak regulerni a prednastaveny styl jsem zmenil. Opravdu jsem nemel moc jistotu, ze to v uchu drzi a i vzhledove to nevypadalo dobre. Prohodil jsem tedy leve sluchatko za prave resp. prepojil kabely. Vysledek o mnoho lepsi a plus je to, ze je konecne muzete strcit i pod cepici, pripadne helmu. Sluchatka ted sedi v uchu paradne, jen grif pro nasazeni si musite osvojit. Opravdu to delat zpusobem rock&roll. Chvilku to trva nez se to clovek nauci, ale po tydnu uzivani to mate v ruce jako prd. Kabel, vedeny od sluchatek, je jeste vystuzen necim, co ma tzv tvarovou pamet (proste nejakej drat), takze neni potreba nijak zvlast pri kazdem nasazovani silet z trciciho kabelu za usima. Proste to drzi samo a pokud je nosite v pribalene krabicce, tak vam tvar dratu zustane nemenny a je to vse razem jednodussi.
Nyni k poslechu. Poprve kdyz jsem to zapojil k memu prehravaci (iriver if895), tak jsem byl zklamany. Byl jsem zvyklej na vetsi podani basu z mejch in-ear Sony sluchatek. Tady to bylo takove mdle, co do basu. Ale rozpoznani nastroju a konkretnost byla zase o poznani lepsi. Toto jsem provadel bez eqalizeru. Po jeho naladeni na mnou preferovany styl se projev stal dynamictejsim, ale stale nevyhovujicim. Potom jsem ale dostal do ruky jiny zdroj a to Iaudio 7 a to teprve umocnilo me dojmy z techto sluchatek. Eqalizer je o poznani lepsi nez v Iriveru, takze nabizi sirsi skalu nastaveni. Basy jse si naladil do stredni miry a bylo to uzasny. Byly o mnohem dynamictejsi a ve srovnani se Sony mely "zdravejsi" podani basu. Pisnicky, ktere pred tim byly ohrane uz po 10 prehranich se nyni daly poslouchat do aleluja. Basy uz tolik neunavovaly a byly opravdu jen tam, kde maji byt. Zaprisalhly posluchac D&B a elektroniky muze namitat, ze mu to nestaci. Ano, to je pravda. Dynamika poslechu tohoto stylu je horsi, ale pokud poslouchate vse a nejen D&B, tak jsou tyto sluchatka pozehnanim. Ja tenhle styl obcas taky posloucham a prijde mi tenhle projev lepsi.
Malicko odbocim. Treba kdyz si dam na usi ona opevovana slchatka Koss porta pro, dela se mi zle. Jejich prebasovanost je tak monstrozni, ze to prehlusuje vsechno ostatni. Stredy jsou razem fuc a a intepret muze rovnou z kapely vyhodit kytaristu, ponevadz stejne neni slyset. Kdo je na tyhle sluchatka zvykly, bude mit se vsemi ostatnimi sluchátky dojem, ze jim neco chybi a to razance basu. Podle meho nazoru je to ale spis na skodu
Ale zpet k modelu od UE. Utlum od okoli je naprosto vynikajici, ale z pocatku to nese drobne neprijemnosti a to prave jakym zpusobem je to utesneno. Sluchatka se strkaji do usi hodne hluboko, kdyz to vezmu treba ve srovnani se Sen. CX300 a nebo tema Sony MDR. V usich to vyvolava divny tlak, na ktery si musite zvyknout. Po delsim noseni uz je to fajn, ale zacatky nejsou uplne prijemne (nejhorsi je vytahovani, to uplne lupne v uchu). JA jsem ted onemocnel a ryma jak tram se mi prenasi i do usi a to vam reknu. To ty sluchatka radsi nenoste. Pri takovychto nemocich, kdy mate ucpanou stredousni (eustachovu) trubici, kdy si samo telo nevyrovnava tlaky ve strednim uchu, jsou tyto sluchatka neprijemna opravdu dost. Takze ted mam malicko utrum :-( Dalsim mensim uskalym je samotna velikost sluchatek. Kdyz si je strcite do usi, tim druhym zpusobem, ze vam netrci ven, po case se osobne me otlacoval boltec ucha. Je to pak o tom jake mate usi a taky o tom jak si to do ucha nasadite. Ja jsem ted prisel na dobrej zpusob a boltce me maji opet radi.
Zaverem bych to cele dlouhe povidani shrnul asi takto. Sluchatka jsou bezvadna, jejich zvuk je konkretni a do jiste miry vice stredovy a vyskovy nez basovy, ale zalzi hodne na zdroji, ktery pouzivate. Sluchatka by pri vypnutem eq mela hrat podle meho nazoru normalne, takze i bez vyraznych basu. Pokud si chcete tyto sluchatka poridit, vrele je doporucuji, nezarucim ale, ze i vam sednou do ucha tak jako mne, takze lepsi ozkouset predem napr. v http://www.sluchatka.net . Ja to sice neudelal, ale mam stesti, sedej. A jestli muzu zvyraznit jedinou chybu, ktera mi docela vadi, tak je to delka kabelu. Pokud patrite k vyznavacum mody *****, kdy pas kalhot je nekde u kolen, poridte si prodluzovak! ;-)
Doufam, ze jsem apson nekterym z vas pomohl pri vyberu novych sluchatek a nehante me prosim za hrubky :oboze , snad jich tam je minimum
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 12. 4. 2008 11:02

Jaky jsi mel predtim MDRka od Sony?
EX85 ?
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 4. 2008 11:09

Chvalim hodne pekna recenze :!: S tou nemoci mas uplnou pravdu, ze by se to melo omezit a nejen u spuntu, ja to takhle jednou podcenil nevim na stopro jestli to bylo poslechem ale mam ted ucpany cesty a zalehava mi ucho, nemuzu to vysmrkat fuj ^^
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 12. 4. 2008 11:19

SONY MDR-EX 51 a popravde receno kabely nevydrzej dyl jak rok. Mel jsem troje sluchatka od sony a ani jedny se nedockaly narozenin. A to s nima zachazim rekl bych dost dobre. Ale kabely jim proste odchazej, coz u tehle UE je reseno lip.
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 12. 4. 2008 12:19

heh, ty mam prave...
je potom problem s reklamaci? Nebo lepsi koupit neco jinyho?
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod vitouch 12. 4. 2008 12:29

Co se tyce reklamace, tak jsou docela vstricni. Ja je kupoval na Karlaku a kdyz jsem tam s nima prisel, tak to uznali a dali mi novy. Osobne me ale nebavi tam furt chodit. Nevim jak budou reagovat, pokud jsi to koupil nekde jinde. Kdyz narazis na dobryho prodavace, tak Ti to vymeni bez mrknuti oka, pokud to bude ale rejpal, muze delat problemy.
Nehraly spatne, ale kvuli problemum s kabelama uz bych do nich asi nesel.
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 12. 4. 2008 14:22

Ja jsem mel kdysi davno sony EX71 vydrzeli mi 4roky a jeste jsem je slusne prodal, ale kazdy se k vecem chovame jinak ^^
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vitouch 12. 4. 2008 14:42

Ja jsem je uzival opravdu na 100% V podstate pokazdy kdyz jsem sel do mesta, doma, na kole. Tak nevim. Obcas byly hozeny narychlo do batohu, ale vetsinou jsem je smotaval a daval na ty hlavy ochranou krabicku. Ale ta chyba opet nastala v tom spoji levyho a pravyho sluchatka, tam byl problem. A do opravy opravdu nemelo cenu s tim chodit. Stoji to az moc a kvalitativne to za moc nestoji, takze volba padla na UE. A musim rict, ze opravdu dobry tah. Jeste bych chtel do rukou dostat neco od shure abych mohl srovnat
vitouch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 12. 4. 2008 15:04

hm, tak zatim musim zaklepat, ze mi kablik drzi :oboze
Ja je mam ze sony store, tak to by snad nemusel byt problem... no kdyz se poserou, tak asi zacnu uvazovat nad necim jako jays :) :-l
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 4. 2008 15:25

Hezky napsane. Ono s tim dalsim menicem to bude urcite lepsi s basama (viz .fi 5 Pro)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shayooo 27. 12. 2010 10:12

aký konektor majú fi.3-ky?...lomený alebo rovný?...pretoze som videl obrazky aj s jednym aj s druhym...uvazujem o ich kupe no urcite by som chcel lomeny jack
shayooo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 27. 12. 2010 12:48

proc se ptas tady? kdyz si videl oba, tak se asi delaji obe varianty a dotaz smeruj spis tam kde chces sluchatka koupit :)
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 27. 12. 2010 15:13

Dříve zahnutý, nyní rovný.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků