Kvalitnější repro k LCD televizi (kolem 3 000 korun)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 12. 2010 11:49

Zdravím,

jaké byste doporučili kvalitnější repro k LCD televizi? Zvuk z TV reproduktoru mě moc neuspokojuje, ať nastavuji ekvalizér, jak chci. Vím, že s mým rozpočtem nejdou zázraky, ale poraďte nějakou sestavu domácího kino, prosím. Chtěl bych, aby byl zvuk plnější a hutnější...

A dotaz - ty satelity domácího kino vypadají trošku plastově. Mohly by se k TV připojit třeba tyhle repráky?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0U800012N1

Mně se líbí, že jsou dřevěné, takže by možná měly mít lepší zvuk, než plastové satelity domácích kin, co myslíte? Upozorňuji, že jsem v tomhle naprostý laik, takže pište srozumitelně, prosím... ;-) Nejsem žádný audiofil, takže rady typu, že za 3 000 nic kvalitně nehraje, nejsou pro mě relevantní..

A co si myslíte o Dolby certifikacích? Je dobré, když je sestava má nebo se bez toho dá celkem dobře žít? Díky moc za případné odpovědi. Jinak DVD přehrávač už mám.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 27. 12. 2010 12:10

Hmm.....a jak to chceš s tou TV propojit???
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TDMKiller 27. 12. 2010 23:40

Skvělá odpověď :-D
mohu jen dodat, kvůli tomuto nepoužívám TV..
TDMKiller
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 12. 2010 09:27

A nemohli byste odpovídat trochu konstruktivněji, pánové? Dvě odpovědi, ale vypovídací hodnota nulová.. Takže se zeptám jinak - jaké repro byste mi doporučili? Samo o sobě teda ty Geniusy fungovat nebudou, protože to musím mít přes reciever, chápu to dobře? Takže mě zajímá, jak se dostat ke kvalitnějšímu zvuku. A kdyby někdo projevil více snahy mě do této problematiky zasvětit a vysvětlit, co je k tomu potřeba, byl bych mu velmi vděčný. Na prostorovém zvuku netrvám.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 12. 2010 13:10

[url][/url]Po miliontykrat:
- neviem aku mas TV, ale predpokladam, ze ak je modernejsia, tak ma jeden analogovy vystup a nejaky digitalny vystup na zvuk (optiku, alebo koaxial)
- ak ti ide len o to, aby si z TV dostal lepsi zvuk, stacia ti aktivne reproduktory, do ktorych potiahnes analogovy signal (na 99,9% stereo, cize 2 kanaly) do aktivnych reproduktorov. Aktivne sa nazyvaju preto, lebo maju v sebe zosilnovac.
- analogovy vystup z TV budes mat zrejme 2 x RCA (= 2 x CINCH)

Bude to fungovat nasledovne. Akykolvek signal, ktory posles do TV a predtym ti hral z reproduktorov na TV ide do analogoveho vystupu a ten potiahnes do aktivnych reproduktorov. Je to lacne a pre teba asi dostatocne kvalitne riesenie. Teoreticky ak mas DVD / BluRay prehravac a zvuk z neho tahas (akymkolvek sposobom) do TV a hraju ti reproduktory na TV, tak ti ten zvuk pojde tak isto cez analogovy vystup na TV do aktivnych reproduktorov.

Kvalita je diskutabilna, ale nakolko sa chces zrejme vyhnut potrebe AV Receivera, tak by ti to mohlo stacit.

Dalsia moznost je analogovy signal poslat do stereo zosilnovaca a k nemu pripojit pasivne reproduktory. Starsie (ale dobre a kvalitne) stereo zosilnovace sa daju za rozumnu cenu kupit trebars na aukro.cz, alebo EBay. Samozrejme uz by to cele nestalo 3000 CZK.

Ak mas dalsie otazky, pytaj sa.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jito 28. 12. 2010 13:35

dockalacek píše:A nemohli byste odpovídat trochu konstruktivněji, pánové? Dvě odpovědi, ale vypovídací hodnota nulová.. Takže se zeptám jinak - jaké repro byste mi doporučili? Samo o sobě teda ty Geniusy fungovat nebudou, protože to musím mít přes reciever, chápu to dobře? Takže mě zajímá, jak se dostat ke kvalitnějšímu zvuku. A kdyby někdo projevil více snahy mě do této problematiky zasvětit a vysvětlit, co je k tomu potřeba, byl bych mu velmi vděčný. Na prostorovém zvuku netrvám.

Evidentně jsi mojí poznámku nepochopil. :pozor
Vybírat sestavu repro aniž by jsi tušil,jak jí připojíš do TV,je největší chyba,jakou dělá každý,kdo se přijde poradit.
Dnešní LCD a podobné TV nemají analogový audio výstup.A když ho mají,tak se dá vytáhnout pouze z scartu v TV.A pokud máš opravdu novou TV,tak ta už nemá ani ten scart s audio výstupem.
Proto začínat nákupem "nečeho" co je závislé na dalších zařízení bez znalosti propojovacívh možností,je zásadní chyba.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 12. 2010 13:45

Ak nemas analog, tak mas problem ;) Za 3000 to urcite nebude ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod radon 28. 12. 2010 14:47

Zjednodušeně, dobré repro s hezkým zvukem = větší pevná skříňka + alespoň dvoupásmové reproduktory z kvalitních materiálů

To nesplňují pidi repráčky v placatých TV ani efektně vypadající počítačové bedýnky potažené plastovou fólií připomínající dřevěnou dýhu.

Nevyhazoval bych peníze za PC bedýnky a zvolil buď:
a) libovolnou starou "značkovou" stereo hi-fi věž a A-vstupem kterou chce nějaký kamarád už vyhodit (http://elektro.aukro.cz/item1383632384_ ... _hifi.html) a připojil ji přes redukci na SCART / sluchátkový výstup => ZDARMA
b) pokud trváš pouze na repro, nemají to být nekvalitní PC repráky a přitom potřebuješ aby měly zesilovač, můžeš pouvažovat o něčem jako http://www.audiotek.cz/product-41396-samson-mediaone-4a kde za ty peníze dostaneš alespoň výkon a kvalitu. Připojení stejné jako výše.
c) třetí řešení (jít s davem) je nějaké to domácí kino (http://www.mall.cz/domaci-kino-dvd/?sort=_price), bohužel pokud bude na rozdíl od předešlého řešení obsahovat navíc subwoofer, tři reprodutory, dekodér a DVD přehrávač, tak někde bude muset ten výrobce při stejné ceně ubrat (že by na kvalitě?). Propojení bys provedl optickým kabelem (má TV?) a zvuk bude lepší díky subwooferu. Třeba ten Philips HTS3520 se tváří, že má 2pásmové repro
d) že nepotřebuješ DVD? Ale DK bez DVD jsou ještě dražší (http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/?sort=_price)

Asi bys potřeboval nějaký test domácích kin do 3000Kč ze kterých by sis vybral jednookého krále, ale tahle komerce se moc netestuje, to až výrobky tak od 10k. Ale třeba někdo poradí konkrétněji.
Jinak řešení a) používají mí rodiče, věž si zapínají jen třeba u filmů a jsou spokojení.
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 12. 2010 10:20

Děkuji za přínosné rady. Televizi mám tuhle:

http://www.electroworld.cz/product/tv-d ... g-le32c350

Tatínek mi televizi propojil s věží a je to podstatně lepší. Jen mi drobet vadí spotřeba té věže, kterou výrobce udává 175W.

Přesně tak, nějaký test by se hodil, ale jak píšete, ty kina s cenou kolem třech tisíc se skoro netestují. A dávat za to dvoj- nebo dokonce trojnásobek ceny, to se mi opravdu nechce.

A když byste si tedy měli vybrat, jakou cestou byste šli? Netrvám na prostorovém zvuku, dokonce se ni ani nechce rozestavovat repráky po pokoji, takové krkolomné a málo kompaktní... :-) Ty Samsony by se mi líbily. Jde mi o to ten zvuk trochu "zhutnit", dát mu více basů..
Naposledy upravil dockalacek dne 29. 12. 2010 10:30, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 29. 12. 2010 10:29

tak si nestezuj a bud rad ze ti to nejak hraje :) jeste bys mohl poslat co to je za vez
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 29. 12. 2010 10:44

Já osobně podobné "vylepšování" nemám rád,ale to je tvoje věc.
Pokud ti jde pouze o "zhutnění" zvuku-basy-tak je celkem jedno,co tam připojíš.Jakákoliv repro sestava bude hrát lépe,než repro v TV.Zajdi do hifi bazaru,a kup tam klidně nějaké repro Tesla.Bude robustní konstrukce a poslouží stejně.
Pokud to nechceš "tahat" přes věž,tak nějaký PC set 2.1 repro.Při cenách 2-3 tisíce korun za sestavu,je celkem jedno co koupíš.Tobě nejde o přednes hudby,ale o "množství" zvuku.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 29. 12. 2010 12:32

dockalacek --> Ta veza urcite nezere 175W. To nezere ani symetricky koncovy dual mono zosilnovac s vykonom 300W RMS. To je nejaka hodnota maximalneho vykonu, ktory je teoreticky ta veza schopna (mozno) dosiahnut. Pri beznom pouzivani ak zere 40W, aj to bude podla mna vela.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dockalacek 29. 12. 2010 16:30

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 29. 12. 2010 18:15

Jen mi drobet vadí spotřeba té věže, kterou výrobce udává 175W:
- 175W je nějaké teoretické maximum, v praxi při pokojové hlasitosti bude spotřeba někde mezi 20-40W (půjč si někde měřák)
- jestli chceš ušetřit, vytahuj na noc ten krám ze zásuvky (když ho totiž uspíš DO, bude mít pořád odběr klidně 5W a i když se to nezdá, tak 5W x 24 hodin denně je za rok totéž, co 30W při 3hod. provozu denně - viz http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/kalk ... ebicu.html)

A když byste si tedy měli vybrat, jakou cestou byste šli?
- kdybych poslouchal na TV jen zprávy / večerníček, nic bych k ní nepřipojoval
- kdybych kromě TV chtěl občas poslouchat hudbu, zvolil bych řešení které máš teď (jen v závislosti na náročnosti posluchače by se pohybovalo někde mezi tou tvou plastovou hi-fi a pořádným 15kg zesilovačem s metr vysokými třípasmovými bednami :-)
- kdybych nebyl moc na hudbu, ale spíše filmový maniak vyžadující ať se ve filmu kroužící vrtulník ozývá postupně ze všech rohů pokoje a třese se přitom ve vitrínkách porcelán po babičce, volil bych to řešení c), jen bych se snažil aby ty bedýnky byly spíše větší a dvoupásmové ...
radon
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků