LED TV Samsung - výběr

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ozzysko 30. 12. 2010 14:37

Ahoj, rozmýšlím mezi třemi TV od Samsungu.

UE40C6500 - nemá DVB-S, nemá nahrávání vysílání (cena cca 20 000 Kč)
UE40C6900 - má DVB-S, nahrává vysílání (cena cca 25 000 Kč)
UE40C7000 - má 3D, nahrává vysílání, nemá DVB-S (cena cca 25 000 Kč)

Příjem TV je v baráku na satelit s HDMI. Potřeboval bych poradit při rozhodování, jestli raději připlatit za TV s DVB-S tunerem, nebo jestli vzít levnější variantu a přikoupit tuner pro satelit zvlášť. A pokud bude DVB-S zvlášť, znamená to, že budu muset používat dva ovladače? Jeden pro TV a druhý pro sat.? Pokud koupím externí DVB-S, tak je asi možné nahrávání pomocí něj, nemýlím se? Můžete popř doporučit nějaký DVB-S za rozumný peníz?
Možná hloupé dotazy, ale v tomto oboru moc chodit neumím.

Původně jsem chtěl spíše LG, ale v obchodě jsem viděl vedle sebe LG a Samsung a obraz Samsungu se mi zdál mnohem jemnější a pohyb plynulejší než u stejného obrazu na LG.

Předem díky
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 30. 12. 2010 15:12

Pokud nechceš připlácet za 3D a nevlastníš BD přehrávač na 3D,tak model 6500.
Sat.přijímač určitě samostatný-vzhledem na problémy s moduly do TV.Samotný přijímač nabídne větší komfort obsluhy,včetně nahrávání.
Pokud do přijímače nechceš investovat moc peněz,tak např.tento:
http://www.meveric-elektronic.cz/sateli ... 0-hd-black
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 31. 12. 2010 18:56

Díky díky, taky to tak vidím. Ještě jsem narazil na modely UE40C6530, UE40C6540... nevíte jaký je v nich rozdíl oproti UE40C6500? UE40C6510 je bílá, to vím.. ty ostatní konečné čísla ale neznám...
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sidonius78 31. 12. 2010 22:54

tam bude rozdíl ve stojanu
Sidonius78
Junior

Odeslat příspěvekod ozzysko 2. 1. 2011 20:15

Díky. Co jsem viděl fotky, tak ty stojany mají u každého označení pokaždé jiné. Takže těžko říct.
Nicméně uvažuju o koupi té UE40C6900. Poskytovatel satelitu mi totiž nabízí HDMI tuner za 7000 Kč. Proto mi logičtější a levnější varianta vychází tento model s DVB-S. Nechce se mi totiž zase na stole jedním ovladačem TV zapnout, druhým ovladačem přepínat kanály atd...
Nebo mi to rozmluvíte? Bojím se, že firma, co nám satelit zapojuje se od jiného než jejich tuneru bude chtít "distancovat". Má někdo zkušenost s touto televizí? Děkuju
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2011 20:48

Který poskytovatel nabízí HD tuner za 7000?

A sám si odpovídáš na otázku-až ti v TV nepůjde jejich nabídka kvůli technickým problémům TV,tak od toho oni dají ruce pryč.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 2. 1. 2011 22:02

O tom tuneru jsem zběžně mluvil jen po telefonu, ještě před výběrem TV a čekám až skončí svátky (víkend) abych to dořešil osobně. Takže firmu raděj psát ještě nebudu. Spíš se připravuju na to, čím oponovat když mi budou nutit nějaký drahý tuner atd. Více už jsem napsal v tom druhém vlákně. Díky za reakce. Aspoň mě to dokope k tomu správnému řešení... ;o))
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 2. 1. 2011 22:11

Na ten reciever se ptám proto,že standartní HD přijímače se dá koupit od 2500kč,proto mě zaráží tato cena.Jedině,že by byl dvoutunerový,proto vyšší cena.
Pokud to je normální poskytovatel-v ČR jich zas tolik není(vím o pěti)-tak běžně se zákazníkům na koupi nedávají.Většinou za pronájem.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 3. 1. 2011 09:57

Díky moc za rady v obou vláknech... Ještě mám dotaz na ten Ferguson Ariva 200 HD. Jestli jsem pochopil správně, tak tento tuner neumí FULL HD.. Není to na škodu u Full HD TV?

-- 3. 1. 2011 11:32 --

Aha, tak teď jsem se dočetl, že satelitní přijímače se 1080p vlastně až na pár typů nejsou... a 1080i je asi to nej co můžu dostat, nemýlím li se. Vysílá se jen v 1080i.
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 3. 1. 2011 16:11

Ano,vysílá se maximálně 1080i.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 4. 1. 2011 08:47

Takže mi bylo nabídnuto zařízení značek DIZIPA, HUMAX, GOSAT, OPTIBOX s cenou 5-6 tis. včetně karty...
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 1. 2011 15:59

No....jedna značka "lepší" než druhá.
A je možnost si koupit svůj přijímač s kartou?Pokud beru nejlevnější model např.Optibox za 3 tisíce,tak ten neumí ani nahrávat.
To si rovnou můžeš koupit podobnou sestavu-umí aspoň nahrávat:
http://www.czech-kunor.cz/OEM/tds-hd-50 ... sp?jzz=CZK
Samozřejmě je možnost koupit jinou sestavu.Ty značky které jsi uvedl se dají s kartou koupit za 4 tisíce.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 4. 1. 2011 16:18

Na tom linku cos poslal je přijímač i s kartou za 3700 Kč.. to teda čučím... Dneska zjistím, jestli ten přijímač mužu dát svůj. Mám tady možnost koupit Ferguson Arivu 200 za necelých 2500 Kč. V těch kartách se ale moc nevyznám. Pokud budu mít přijímač i kartu, tak to stejně asi sám nedokážu zprovoznit, a potřebuji toho, co tam ten satelit dával žejo. Díky
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soptiiiik 4. 1. 2011 17:42

Ještě k té televizi... já si před cca 2 měsíci pořídil UE40C6600 a jsem maximálně spokojen, ale pokud chceš řešit příjem signálu ze satelitu, tak by ti doporučil rozhodně ext. sat. přijímač (např. Arriva200) a k tomu televizi nižší řady ( např. UE40C600) celkově se na tom dá nějaká ta koruna ušetřit. Já kupoval 6600 hlavně kvůli nahrávání a přes satelit můžu sledovat jiný program :)
soptiiiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 1. 2011 18:05

Karta se dá sehnat i za 1250kč,bohužel ještě poštovné-v tvém případě-já to mám 15km. :mrgreen:
http://www.meveric-elektronic.cz/dekodo ... e-irdeto-2
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků