Kino set ONKYO HT-S6205 nebo co jiného za 500Euro

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod gaspi83 10. 12. 2009 10:47

Zdravim, chcel by som sa spytat, ci sa tu nenajde nejaky majitel spominaneho domaceho kina - ONKYO HT-S6205. Zaujimali by ma skusenosti a Vas nazor na tento vcelku novy produkt (myslim ze je na trhu od novembra - iked nie som uplne isty).
http://www.onkyo.sk/5-1-kanalovy-home-e ... -pre-ipod/

Zakladom je AVR TX-SR507, co si myslim, je dobra masinka - vsade sama chvala nan.
Neviem vsak ako je na tom dane repro. Predpokladam, ze to nic oslnive nebude, ale na filmy a obcasnu hudbu by malo postacit :)
...taktiez sa mi lubi iPod dock, co je pre mna male plus, ako pre majitela iPhonu. Taktiez celkovy dizajn je prijemny.

Spociatku som pokukaval po HTX-22HD rozsirenu na 5.1, ale momentalne je drahsia ako spominane prve riesenie a taktiez uz trosku zastarale (technologie, standardy) a pomenej vstupov/vystupov ...a predsa len AVR je uz ina kava v ramci uceleneho audio systemu.
Do noveho systemu bude zapojene aj HTPC s BD podporou.

Nechystam sa to kupovat hned teraz, pravdepodobne az na jar (ak sa podari).
Tuto temu som zalozil skor ako taky "zberny kos" pre ludi, co by si radi tuto zostavu kupili.
Predpokladam, ze sa tu objavia zaujimave skusenosti, odporucania, tipy, ...

Vopred vdaka za trefne a hodnotne prispevky ;)

vanDave: Upravil jsem název tématu.
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod gaspi83 21. 12. 2009 15:34

...tak nikto nic? :(
...snad casom niekto zakupi ;)
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 12. 2009 01:13

Tak na rozjezd ty repráky asi budou stačit, ale jsou jednopásmový (širokopásmový), takže bych od toho nečekal zázraky. Když časem našetříš na dřevěný bedny, tak ten zvuk bude nesrovnatelně lepší. Případně můžeš na filmy používat tu 5.1 sadu a na hudbu ve stereu si dokoupit nějaký dřevěný bedny. Jenom se obávám, že jak přičichneš k lepšímu zvuku, tak se těch 5.1 hodně rychle zbavíš. Ale třeba taky ne. :-))
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaspi83 23. 12. 2009 08:53

...primarne to bude urcene na filmy a hudba/radio druhorade.
...a pokial viem, tak ku kvalitnym stereo drevenym bednam je lepsi zosik ako AVR
...myslis, ze to bude lepsie riesenie (HT-S6205) ako spominany set HTX-22HD (5.1)? ...predpokladam, ze silou HT-S6205 je AVR a HTX-22HD kvalitnejsie reproduktory.
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod kammo122 24. 12. 2009 14:14

vanDave píše: Jenom se obávám, že jak přičichneš k lepšímu zvuku, tak se těch 5.1 hodně rychle zbavíš. Ale třeba taky ne. :-))

asi ako vätšina z nas :-D
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 24. 12. 2009 17:19

gaspi83 píše:...a pokial viem, tak ku kvalitnym stereo drevenym bednam je lepsi zosik ako AVR
...myslis, ze to bude lepsie riesenie (HT-S6205) ako spominany set HTX-22HD (5.1)? ...predpokladam, ze silou HT-S6205 je AVR a HTX-22HD kvalitnejsie reproduktory.


To bych neřekl, Avreceiver si taky zaslouží dřevěný bedny. I při sledování filmu poznáš lepší repro. Na svých dřevěných bednách občas nepoznám, jestli prší venku nebo v písničce.

Nejlepší by bylo poslechnout oboje, z těchto dvou sestav bude hrát líp HTX-22HD, ale ten druhý set je lepší vzhledem do budoucnosti.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tribula 29. 12. 2009 12:06

Mam Onkyo HT-S6205. Som s nim zatial dost spokojny. Nahradil moju predchadzajucu zostavu Logitech Z-5500 Digital, ktory mal aj THX certifikaciu. Na bezne pocuvanie (teda aspon u mna v panelaku) to bohate staci. Aj tak to pocuvam iba na max 30% vykonu. Rozdiel vo zvuku oproti Logitechu je velky. Hlavne ten AVR je uz uplne ina kava. Jedine co mi vadi, je maly priestor na nastavovanie lip-sync. Iba 0-100ms je pre mna malo - moj TV by potreboval viac. Ale da sa to prezit min. do vtedy, kym nezakupim novsi TV. Nove LCD maju oneskorenie aj 200ms co je uz pri tomto AVR nerealne.
Ak mas dalsie otazky, kludne sa pytaj :)
tribula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gaspi83 4. 1. 2010 11:17

...no parada, konecne nejaky majitel :)
...tomu lip-sync som akosi nepochopil - ide ti zvuk popredu, ci ako? (lcd ma velky input lag?)
...ako si to rozumie s iPod/iPhone-om ? (ak mas)
...prijem radia je dobry? To bude dost pouzivane, kedze chcem PC presunut z obyvky do pracovne (repro Logitech Z-2300)
...priestorovy dojem pri filmoch dobry?

...ma to este nejake neduhy, co si postrehol?

Skratka, ak mas trosku casu, tak by si moholo popisat nejake tie dojmy a +/-. Vopred vdaka ;)
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod tribula 4. 1. 2010 23:54

Takze pekne po poriadku :)
- ano, moj TV ma velky input lag.
- iPhone som zatial neskusal, este je iba objednany ;)
- s radio ma vyborny prijem, ani som nemusel antenku velmi rozmotavat
- priestorovy dojem je ovela lepsi ako pri z-5500, ale musel som si to manualne dokalibrovat, lebo zadne repro nastavila automatika prilis nahlas...
- subwoofer hra ako o zivot, uz ho mam nastaveny skoro na min a aj tak mam pocit, ze ma susedia rano zabiju :)

neduhy? hm... pribalene kable k repro su straaaaaaasne tenucke, az som sa zlakol. z-5500 mali 3x hrubsie! Reciever sa celkom dost hreje a zabera vela miesta ;) inak asi nic

DO ma kvalitnu konstrukciu, vyborny dosah, vie sa naucit ovladat skoro vsetko.

Skratka som nadmieru spokojny :tleskani
tribula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr.freeman 5. 1. 2010 09:33

Zdravim, jak na tom zní rocková a metalová hudba? má někdo nějaké zkušenosti? Rád bych na tom sledoval i nějaké ty koncertíky :-)
dr.freeman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gersa 9. 1. 2010 16:24

Jelikoz je Reciever Onkyo TX-SR507 muj hlavni kandidat na upgrade starsiho zesilovace (Denon PMA680R), mel bych par dotazu

- muzu na nej pro zacatek pripojit stavajici repro AQ 312, nebo si mam koupit rovnou cely set HT-S6205? Dokaze nekdo posoudit, co bude lepe hrat?
(Posloucham CD/radio/Video, prevazne rock)
- je HDMI v pripade vypnuteho recieveru pruchozi? Respektive pokud ho nezapnu, pujde ze Satelitu do LCD zvuk a obraz, nebo musim mit reciever zapnuty?

Dekuji
gersa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gaspi83 13. 1. 2010 09:49

tribula - diky za cenne info ;)
...este sa chcem spytat, ako si osadil zadne repro? ...mas stojany, ci si umiestnil na stenu? ...ako to vlastne maju riesene?
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod tribula 17. 1. 2010 20:18

gersa: nepoznam tie tvoje repro AQ312, ale repro v sete S6205 je podla mna celkom v pohode, ale pokial ocakavas kvalitu, tak si radsej kup nieco ine. V satelitoch je iba 1 sirokopasmovy repro, takze nic moc...

gaspi83: zadne aj predne repro som dal na stojany. Kupil som tieto v ciernom http://www.hama.sk/Pictures.aspx?id=PWE0000101&categ=&path= Su celkom masivne a hlavne poriadne stabilne.
tribula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gaspi83 5. 1. 2011 13:21

Tak pisem skoro po roku :D , no az teraz sa asi dostanem konecne ku kupe repro setu k TV a WD TV Live.
Kedze spominane HT-S6205 su uz starsi model, pokukavam po HT-S6305 --> http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S6305.html
Nasiel som aj za fajn cenu http://datacomp.sk/domace-kino-dvd-onky ... 75438.html 477€, co je podla mna slusne.

Predpokladam, ze sa odvtedy nic moc nezmenilo a lepsiu alternativu nenajdem, vsakze? :)
gaspi83
Junior

Odeslat příspěvekod ninja262 6. 1. 2011 03:07

Zdravím, tak ja som 4.1.2011 kúpil ten set onkyo HT-S6205 za 300 E. Bol to posledný kus čiže ten čo bol vyložený na predajni. Dúfam že som kúpil dobre. Lacnejšie som ho aj tak nenašiel a na onkyo stránke ho majú za 500 E. Zatial som spokojný ,aj keď som ho ešte poriadne nemal možnost otestovať. čo mi vadí je akurát že sa dosť hreje. A ešte by som sa spýtal či treba vypínat subwofer alebo ma nejaký standby režim? Pretože na ňom svieti vždy červena dioda, a dnes keď som vypol receiver tak som si všimol že zasvietila modra ,ale potom zas červena. hmmm? :) poradte :) A to som sa rozhodoval medzi d.k. samsung HT-C450
ninja262
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků