Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod djduky 7. 1. 2011 09:13

takze mam evolve blade 1 ,,uvodna obrazovka nabehne movie cube,,bootloader 0000.0202.1026l,soft v7.3.41 v5059 --ten tkz.rusky..zatial ide vsetko az moc prekvapivo dobre,,aspom pokial pripojim usb kluc,bez problemou mkv full hd klipy cca 380mb jeden 3 min klip s usb..ako po masle,,som zvedavy s tym hdd,,celu noc ho formatovalo.

ESTE JEDNA TA VEC..AKO TO VRATIM V PRIPADE SPET,,TEN BOOTLOADER NA ORIG EVOLVE,,ALE SICE AK TOTO BUDE SLAPAT,,NEMA TO ZMYSEL,LEN PRE ZAUJIMAVOST,
djduky
Junior

Odeslat příspěvekod orpheus 7. 1. 2011 09:26

Ahojte, na strane 62 som pisal o probleme s fw r5059 - ze blade II mi nevypne v receiveri dekoder DD alebo DTS, pokial po filme s tymito stopami chcem pozerat/pocuvat nieco v stereo zvuku. Stretli ste sa niekto s tymto problemom? Dik.
orpheus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djduky 7. 1. 2011 09:57

tak toto som este neskusal,,akurat som tam vlozil hdd,,sformatovany v pc,,nezobralo ho,,podrzal som gombik na zapnutie asi 10 sek,,resetlo,nabehlo,,hdd plugin....a uz tam je,,spravil som este format v evolve,prebehol,gratulujeme,,zatial do ide,semtam opozdera reakcia,ked pretacam,,atd ,,to me nejak netrapy,,ale zapne film s hdd,,slape,,toto skusim co si hovoril,sice aj tak ja mam zapate iba stereo,lebo sa mi nechcely dalsie repraky natahovat,,
djduky
Junior

Odeslat příspěvekod mahud25 7. 1. 2011 10:09

Nesetkali jste se prosím někdo s tím, že Evolve Blade (v mém případě mimi), ale ono to bude stejné, nepodporuje zcela korektně nějaké protokoly přes kabel HDMI a po připojení k televozi Sony mi to natvrdo odepne zvukový stolek. V Sony potvrdili, že to tak opravdu je a je to prý tím protokolem, ne že bych jim věřil, ale musím to nějak vyřešit.
Díky za radu co s tím, jestli něco jde. FV mám ten předposlední.
mahud25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djduky 7. 1. 2011 12:21

tak s tym hdmi som mal ja problem,toto co pises ale u laptopa,,ale stacilo proste este raz vypat a zapat film v prehraci a islo,,tu u blade to ide bez problemou
djduky
Junior

Odeslat příspěvekod mahud25 7. 1. 2011 12:59

On není problém v komunikaci Blade s TV, ale i ve standby režimu to ihned po zastrčení Blade do jakéhokoliv portu TV či Domácího kina rozpáruje (píše to "selhání komunikace mezi TV a zvukovým systémem) TV a domácí kino, které jinak spolu přes HDMI komunikuje a spolupracuje tak, že se chová jako jeden přístroj. Jakmile ten HDMI zase vytáhnu, tak to naběhne a funguje. Mám pocit, jestli není někde chyba v těch prototkolech HDMI - HDCP, ale těžko ověřovat které přístroje problém mají a které ne. Prý např se Zyxel DMA 2500 to funguje, ale to zase nemohu nikde najít, jestli umí předrávat z HDD DVD disky i s menu. Když to všechno pozapínám ručně a samostatně, stáhnu zvuk na TV a postím Dom. kino, tak to funguje, ale to je obrovské omezení i pro ostatní připojená zařízení. Jiné porty, kabely a td. jsem zkoušel a je to vše stejné. :grr:
mahud25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joeanston 7. 1. 2011 14:43

''http://www.mhdworld.de/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=13%3Ahonki-firmware_4574_4.02-n200.zip&id=3%3Aemtec&Itemid=62&lang=en''
S tymto suborom som mohol updatovat bootloader na movie cube. Max 4 minut a som uz ho mal.
joeanston
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwer4 7. 1. 2011 14:48

joeanston,tak uz to maššššš.(:
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkpecko 7. 1. 2011 14:56

ja neviem ci to uz ma joeanston, ale ja mam presne ten isty problem co on. sprava sa mi to uplne rovnako.


takze len co pridem z prace domov vyskusam tuto jeho posledne uvedenu fintu a dam vediet
dkpecko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djduky 7. 1. 2011 15:23

mahud25 píše:On není problém v komunikaci Blade s TV, ale i ve standby režimu to ihned po zastrčení Blade do jakéhokoliv portu TV či Domácího kina rozpáruje (píše to "selhání komunikace mezi TV a zvukovým systémem) TV a domácí kino, které jinak spolu přes HDMI komunikuje a spolupracuje tak, že se chová jako jeden přístroj. Jakmile ten HDMI zase vytáhnu, tak to naběhne a funguje. Mám pocit, jestli není někde chyba v těch prototkolech HDMI - HDCP, ale těžko ověřovat které přístroje problém mají a které ne. Prý např se Zyxel DMA 2500 to funguje, ale to zase nemohu nikde najít, jestli umí předrávat z HDD DVD disky i s menu. Když to všechno pozapínám ručně a samostatně, stáhnu zvuk na TV a postím Dom. kino, tak to funguje, ale to je obrovské omezení i pro ostatní připojená zařízení. Jiné porty, kabely a td. jsem zkoušel a je to vše stejné. :grr:


Tak ten prvy problem nemam ani sajmu,a co sa tyka dvd diskou,,ja som teraz skusal dvd iso v tom,,pekne vsetko menu,ako ma bit,ked dam do prehravaca..zatial som s tymto poslednym updatom spokojny,,ale ak zistim ako to dat spet,,este nieco poskusam,,ale teraz mi to fahci,,par krat za zasekol,ale ako len s prehravania,,natahal som nejake dema full hd tak som to skusal ci to bude stihat a ide to ako po masle

-- 7. 1. 2011 16:28 --

joeanston píše:''http://www.mhdworld.de/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=13%3Ahonki-firmware_4574_4.02-n200.zip&id=3%3Aemtec&Itemid=62&lang=en''
S tymto suborom som mohol updatovat bootloader na movie cube. Max 4 minut a som uz ho mal.


prosim ta,,co je toto za firmware? to je do evolve blada?alebo to je zas nejaky iny bootloader ktory spravy s blada ,movie cube,lebo ja som to inym robil,spravilo s toho emtec,ale musel som potom dat
resp dal ten rusky firmware,,aby bolo menu setup a tie veci,evolve,,inak mi negungovalo skoro nic na ovladacke
djduky
Junior

Odeslat příspěvekod dkpecko 7. 1. 2011 16:47

:-( nepomohlo. takze zatial rusky firmware mi nie je sudeny
dkpecko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pohosat 7. 1. 2011 17:28

Par informacích v ruštině kolem problémům s přehravači shodnými s Evolve Blade
http://forum.iconbit.ru/viewtopic.php?f=40&t=5580

Pro dkpecko je tady možnost zkusit ještě ruský firmware info dale .

Обновление загрузчика:
1. скачайте прошивку, предназначенную специально для обновления загрузчика. Она же заводская 4673.v7.3.41.r4673
2. Зайдите в настройки плеера -> Система -> обновление системы (Не расширенное!!)
Подтвердите обновление.
Теперь в течение некоторого времени плеер будет перепрошиваться. Вы можете за этим наблюдать на экране телевизора. Появится сине-зеленый экран и побежит громадная шкала прогресса. Сверху экрана будет писаться текущий статус прошивки и номер ядра в скобках, на который мы прошиваем. Самый желанный для нас статус - Install complete!
Потом плеер перезагружается и процесс завершен. Все настройки остаются без изменения.

Теперь в Настройки -> Система -> Информация о системе должен обновиться загрузчик на вот этот:
0000.0202.0026L

Это означает, что у Вас всё успешно перепрошилось.

P.S. После обновления загрузчика можно ставить старые прошивки, т.е. присутствует обратная совместимость.

Перепрошивка через меню:
Принцип тот же, что и при обновлении загрузчика, только не обновляется загрузчик.

Po přehrání boot loaderu je možné použít už 5059.

Jinak o chybě na SPIDF se ví
Примечание: на данный момент у прошивок 5059,4673 известна проблема с выводом стерео в режиме SPDIF RAW. Поэтому иногда приходиться переключаться с RAW на LPCM. Как альтернатива - прошивка на 4282 ядре. Но там нет режима 24p (подробнее про режим тут).
pohosat
Junior

Odeslat příspěvekod djduky 7. 1. 2011 18:53

dkpecko píše::-( nepomohlo. takze zatial rusky firmware mi nie je sudeny


ja ti poviem,,ze s tym ruskym firmware,,ja som tam dal ten postup predosly co tu bolo par stran do zadu,,a poviem ti tak,pokial ho nevypnem s elektriky je vsetko ok,,ale ak ho vypnem,,lebo som ho prenasal ku svokrovy,,tak hdd plugin in nenacita hdd na prvy raz,,reset ze podrzim ten kombik,, a potom je vsetko ok,,sem tak sa sekne pri prehravani,,ale ked sa uz rozbehne,nabuchal som tam videa,ktore su full a velky bitrate nech sa potrapi,a ok,,proste na zaciatku musim pockat par minut a ide to,uz som uvazoval ze odpojim ten vetrak,,ved sa to vobec nehreje.hdd ani neviem ze by isiel,,
praveze ja by ho rad dal do povodu,a isiel este raz to presiel s tymi starsimi firmware,,,aby bolo tolko problemou okolo tejto krabice? uz som rozmyslal ze kupim s niekade kde sa da vratit vyrobok do 30 dni,ten ac ryan,,a ked pojde ok,,radsej priplatim,a toto pustim dalej nech sa s tym niekdo hra,,ved 2 dni nic ine nerobim,,ale ako s tymto poslednym ruskym mi to ide asi najlepsie.
djduky
Junior

Odeslat příspěvekod joeanston 7. 1. 2011 20:21

dkpecko píše:ja neviem ci to uz ma joeanston, ale ja mam presne ten isty problem co on. sprava sa mi to uplne rovnako.


takze len co pridem z prace domov vyskusam tuto jeho posledne uvedenu fintu a dam vediet

Ide to! Teraz uz mam bootloader 1026L!
link
Kód: Vybrat vše
http://www.mhdworld.de/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=13%3Ahonki-firmware_4574_4.02-n200.zip&id=3%3Aemtec&Itemid=62&lang=en
joeanston
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwer4 7. 1. 2011 20:43

Tento ste niekdo skušal?:Альфа версия на новом SDK4. СОВСЕМ сырая. fw_hds6l_hds7l_sdk4_1.9

http://forum.iconbit.ru/download/file.php?id=2011
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků