Přenosná sluchátka do 2500Kč (vyřešeno)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Standa 8. 1. 2011 00:11

Bína: Zeptam se, ty jsi mel nejspise moznost slyset 710 i 774, stoji 710 za priplatek 600Kc? Nemuzu se proste nakopnout k tomu zainvestovat vice, zajimalo by me jestli je ten rozdil markantni...


Edit: Tak jsem nakonec objednal 710 za 3300 z advancedmp3players, nakonec mam uplne neco jineho nez jsem chtel, za uplne jinou cenu nez jsem chtel, tak doufam ze nebudu litovat :-)
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 13. 1. 2011 15:02

Tak uz mi c710 prisly, nelituju sveho rozhodnuti ohledne spuntu, zvuk je perfektni. A vim ze srovnavam nesrovnatelne, ale oproti porta pro je to neskutecny skok vpred :-)

Jen jedna vec me udivila, musil jsem u prehravace v EQ stahnout vysky na minimum protoze sluchatka delaly neprijemne sykavky a celkove vysky naprosto prebijely stredy a basy, stahl jsem 16k a 8k na minimum, 4k o polovinu a zvuk se vyrovnal. Nikde jsem nenasel jestli to je vlastnost techto sluchatek. Az budu mit moznost zkusim jeste jiny vystup (ted jsem testoval na samsung galaxy s)
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 1. 2011 15:09

Počkej až se rozehrajou a pak si chvilku zvykej na výšky(holt přechod z port který žádný nemaj může být těžký.)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 13. 1. 2011 15:43

O výšky nejde, šlo spíše o hodně nepříjemné sykavky, věřím ale, že časem se to trochu změní a zvyknu si


edit: Zacinam zjistovat ze 160kbps mp3 maji opravdu otresnou kvalitu :-)

-- 13. 1. 2011 16:07 --

Měl bych dotaz ještě ohledně jedné věci. Když sluchátka připojím k PC tak slyším poměrně intenzivní šum, zkoušel jsem je napojovat přímo do zvukovky, přes repro. Taktéž jsem je zkoušel na dvou dalších ntb a ještě na jednom telefonu (htc wildfire). Ve všech případech byl slyšet výrazný šum, jedná se o výrobní vadu, vlastnost těchto sluchátek, nebo o problém se zdrojem?
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 1. 2011 16:14

Je to zdrojem (sluchátka jsou dost citlivá).
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 13. 1. 2011 16:16

Hm tak to je hodně zajímavé. Například na mém sgs je ten šum tak 1/4 toho co u PC a HTC. Mohl bych se zeptat na radu ohledně mp3 přehráváče, který by netrpěl tímto neduhem? Například tolikrát zmíněný Clip+?

U toho PC nevim jak to vyresit, ted sluchatka k pc kupovat zatim nechci, to by byla dalsi velka investice, i kdyz nova zvukova karta taky nebude nejlevnejsi...
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Defcon 13. 1. 2011 17:09

Stando doporučil bych ti kvalitní CD player mám Panasonic SL-CD810 a pokud jede s baterií tak je šum v podstatě neslyšitelný. Problém je, že takový CD player v dnešní době asi neseženeš.

Jinak u PC bude možná problém v tom, že tam proníká bordel ze sítě. U mě ten šum na PC kolísá a jde tam slyšet takové "praskání" vyřešil jsem to tak, že to přehluším hudbou.

U MP3 přehrávačů ti neporadím mám jen LG GT540 Mobil a ten šum tam je taky, ale narozdíl od PC "nekolísá" (nebo to není tak patrné)
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 1. 2011 17:43

Clip+ šumí o dost méně než D2 (IE8). Ale jak jsou na tom další kousky, nedokážu posoudit. Dlouho nemám tak citlivá sluchátka.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 1. 2011 17:47

Ipody a iphony jsou na tom se šumem taky dobře.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 13. 1. 2011 18:16

Bina: Co ja viem s IE8 ani nie, zeby to bolo super povedat nemozem skor je to bieda a cakal som menej sumu ale nevadi mi to nejako, zvuk je super :-)
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Standa 13. 1. 2011 18:28

Defcon: Priznam se ze uz jsem opravdu moc pohodlny na CD player :-)
Bína: Ten šum je troufam si rict uplne stejny jak na s galaxy s (zkousel jsem, mame v rodine iphone3GS, mozna ze 4ka bude lepsi, nevim)
xxxdvorixxx: vyzkousim jeste neco pogooglit, kdyztak bych sel do clipa, libi se mi na nem i podpora karet
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafie 13. 1. 2011 22:51

Na Clipu+ ani s Phonaky šum neslyším (třeba tam je, ale nejsem netopýr). Zato Asus přes sluchátkový výstup šumí jak pra*e. :D
Jinak Clip+ je super. Přemýšlel jsem, že bych je nakoupil do zásoby, kdyby je třeba přestali vyrábět. :D
foobar2000 + WASAPI > FiiO E7 > Grado SR80
Sansa Clip+ > Phonak Audéo PFE 112
Mafie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 1. 2011 22:55

Různá sluchátka jsou odlišně citlivá na šum. Phonaky, Hifimany RE-0 a další nešumí skoro na ničem(nemluvím o extrémně hlučnejch zvukovkách v PC). Naopak takové Shure 530 šumí snad úplně na všem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standa 14. 1. 2011 01:00

Jsem rad ze na clip+ jsou tak dobre ohlasy, mival jsem uz pekne davno e250 s rockboxem, vidim ze na clipa je taky, takze jasna volba. Nejprve bych si ho ale rad nekde radeji zkusil - ten vystup, jestli to nebude "z deste pod okap". Snad v ove najdu nejaky obchod kde ho ozkousim

Jinak ty 710 posloucham da se rict dneska od rana a ten zvuk se me zacina libit cim dal tim vic, vubec nelituju te investice :-)
Standa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 14. 1. 2011 09:10

Klasicky Electrowolrd a podobné obchody, mají je tam.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků