Studiovky + držáky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stepi15 22. 12. 2010 14:25

Hledám Studiové monitory (aktivní) + nějaké držáky aby si je mohl dát na zeď a mírně sklopit dolu takže nějaký kloubovy držák.
Studiovky budou do pokoje 4X5M cca převážně Drum & Bass, Techni House takové ty elektro styly.
Rozpočet tak 5-6tisíc zaujali mě KRK nebo Kogi ale jak jsou natom zvukově netuším nebo Behringer MS-40
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 12. 2010 01:21

ako daleko od repro sa bude pocuvat?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 23. 12. 2010 11:01

Bude to na stole(na stolem) takže tak 1m.

M-Audio Studiophile BX 5a Deluxe
Behringer MS-40
Alesis Monitor 320 USB ()tato značka se prej používa v dosti studiech
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 12. 2010 14:12

tascam vl-a5
zvukovku/dac mas aky?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 23. 12. 2010 14:14

Jako zdroj je zvukovka z Reloop Digital Jockey 2 Master Edition
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 12. 2010 15:21

ok, ked ich poriadne rozohras tak budes spokojny ;-)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 23. 12. 2010 22:06

a ty M-Audio Studiophile BX 5a Deluxe hrajou jak
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod stepi15 7. 1. 2011 13:14

M-Audio Studiophile BX 5a Deluxe ( PÁR) nebo SINN 7 - DieBOX.5 (pár) BLACK
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 8. 1. 2011 17:11

5" woofer bude IMHO na tento typ muziky málo. Co se M-Audio BX5a týče tak ty mají bass reflex vzadu a v případě držáků na zeď by to mohlo představovat problém.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 8. 1. 2011 17:22

kvůli bassum mála. a co ty SINN 7 - DieBOX.5 k oboum jde dokoupit sub
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 8. 1. 2011 17:49

SINN 7 - DieBOX.5: nevím neslyšel jsem je. :-[ Když jsem si pořizoval monitory, tak jsem slyšel více 5" kandidátů a žádný snad z vyjímkou Tapek (dnes už se snad ani neprodávají) mě zvukově nikterak nepřesvědčil. Nakonec jsem šáhl po kompromisu a koupil si 6" KRKy. Bohužel i u Tapek bylo znát, že hrají poněkud výš, ale zvuk mi nepřišel tak nudný jako např. u YAMAHA-y. Předpokládám, že toto jste asi četl: http://avmania.e15.cz/Hi-Fi/Poslechovy- ... fault.aspx
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 8. 1. 2011 19:37

Ano četl takže na takové styly jsou lepší 8"?
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 8. 1. 2011 20:03

Ani ne tak lepší. Studiové monitory jsou z principu koncipované tak, aby měly pokud možno neutrální charakter zvuku. Takže od nich očekávat dunění, kterým se honosí někteří výrobci PC speakerů (jak je já nazývám), nelze. Větší woofer má výhodu v lepší reprodukci dolního pásma. Toto řešení však přináší i nevýhodu v reprodukci středního pásma, které se pak začne zahlcovat. Neberte to jako absolutní věc, jsou výrobci co to umí udělat zatraceně dobře a i přes větší velikost wooferu je výsledný zvuk ve všech pásmech vyrovnaný. Problémem je, že vzhledem ke své analyčnosti se takový zvuk nemusí každému líbit. Hovořím, ale o monitorech jiné cenové kategorie.
V případě, že Vám nedělá problém investice do subwooferu je možné si pořídit i např. 5" monitory a dolní pásmo pak posílit (možná blbě řečeno) subwooferem. Záleží na Vaších preferencích. Každopádně jako každému kdo si vybírá monitory silně doporučuji si je nejdříve poslechnout. Předejdete případnému zklamání.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepi15 8. 1. 2011 20:09

Dobrá poslechnu si tu SINN7 a BX5 a uvidíme nejlépe asi někde v Brně kouknu co tam je
stepi15
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 21. 9. 2012 18:37

Zdravím. Začínám první fázi koupi reproduktorů (pokušení), a nevím kde přesně začít. Kamarád má studiové monitory od Yamahy, a co mě překvapilo (a co mě vadí) je fakt, že nedokážou zahrát nízký bas. Ono by se to k velikosti a konstrukci dalo pochopit, ale zrovna ten bas (stejně jako asi skoro každý) mám rád.
Jsou nějaké repro, nejlépe 2.0, které zahrají i subbas? Nebo je to vlastně nereálný požadavek? Nejraději bych do celého řešení (repro + DAC/zes) dal maximálně 15k Kč.
Díky ^^
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků