jakou LED TV 94-102cm do 20.000kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kobukson 11. 1. 2011 13:24

ahoj...mám ještě dotaz : jak se chová televize Philips PFL5605H při zobrazování sportovních scén?...jaká je odezva?-někde jsem četl,že nic moc. A ten dálkový ovladač- na fotografiích na mě působí hodně nepoužitelným dojmem :-) ...lze to ovládat intuitivně i větší rukou?....dík za info.
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 11. 1. 2011 15:01

Koukal sem na fotbal,skoky na lyzich a nejakyho rozmazani pohybu sem si nevsim.dalka je nic moc ale da se zviknout.pro vetsi ruku ale diky malim tlacitkum asi moc vhodna nebude.me se poslepu nicmene ovlada dobre...
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2011 15:29

kobukson píše:...jaká je odezva?-někde jsem četl,že nic moc.

Odozva je už dostačujuca prakticky u všetkych modelov. Aj u tych lacnejšich. To nema zmysel riešiť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kobukson 13. 1. 2011 10:14

ahoj,tak mám obrovské dilema.Včera jsem jel najisto pro tv Philips 40PFL5605H, v obchodě navíc měli ještě Sharp LC40LE705EV .Ten Sharp měl obrazově trochu navrch .Ale potom mě začal prodavač přesvědčovat,že by raději volil ve stejné cenové relaci klasické lcd-Samsung LE40C652L2Wxx a to že obrazově bude jinde než tyto zmiňované "obyčejné" ĹEDky.Nechal mě hodinu si s televizemi hrát a musel jsem uznat,že pokud se do TV pouštel signál z kabelovky,tak se na těch ledkách objevovaly "výrazné kostičky"hlavně při zobrazování světlých scén a nešlo s tím nic dělat.Ten samsung sice něměl tak dynamické barvy ale žádné takové jevy tam nebyly.Tak jsem odjel bez televize a jsem v pasti. Prosím o názor-lepší LEDka v základu cca17000kč nebo "klasické LCD" za stejné peníze? On tvrdí,že procesorově a elektronicky bude dál a obraz vychytanější. ...dík za názory-- doporučte typ televize ;-)
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 13. 1. 2011 11:39

oni to tam maj taky propojený přes spousty kabelů který snižujou kvalitu signálu,takže těžko říct.já mam doma kabel(upc) a žádný kostičkování nepozoruju.nejlepší je koupit přes net a pokud nebude spokojenost vrátit....
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2011 12:16

kobukson píše:Prosím o názor-lepší LEDka v základu cca17000kč nebo "klasické LCD" za stejné peníze?

V tejto cenovej relacii je lepšie LCD s klasickym podsvietenim. Ak led, tak až tie najvyššie modely. Nejaky Sony EX500, Philips 5405 či spominany Samsung maju obraz prirodzenejši.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kobukson 13. 1. 2011 12:45

dík za info...pravda je,že jsem viděl i obraz Philips 5405 a velice mile mě kvalita obrazu překvapila,ale jak jsem psal,byl jsem zatížen na LEDky....jak je na tom tento Philips po celkové stránce použitelnosti? ovládání,cz titulky,zvuk, spotřeba..zkrátka nějaké zkušenosti?...dík
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2011 13:02

Pokiaľ ide o ten Philips, ale aj Philips všeobecne, tak to DO je u všetkych modelov na ***. Titulky tiež žiaden Philips nezvlada. Nie je ale dobre (u žiadneho TV) spoliehať sa na prehravanie. Zakaždym je to o riešeni nejakych problemov. Externy prehravač je ďaleko lepšim riešenim. A Spotrebu nema zmysel riešiť, ta je u všetkych modelov zhruba rovnaka, led ju maju o čosi nižšiu. Ale ta uspora nikoho z biedy nevytrhne, je to nepodstatne.
Po obrazovej stranke je to vzhľadom k cene vyborna kupa aj keď ten Samsung a Sony su na tom lepšie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kobukson 13. 1. 2011 13:07

to jsem potřeboval vědět...dík.Vezmu ten Philips.Nechce se mi to moc přeplácet..Snad si na ovladač zvyknu. Jen mě překvapilo,že ty klasické LCD v této cenové relaci předčí LEDky. Myslel jsem ,že u těch LEDek jsou nové technologie i ve zpracování obrazu.... :-))
kobukson
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 13. 1. 2011 13:57

Mal som moznost priamo porovnat Samsung 650 a Sharp705, tak ten ospevovany lcd samsung sa na sharp obrazovo nechytal ani trochu, takze asi tak :-)
ale to je moj nazor, takze kup co ti vyhovuje
mal som ich doma, nie v predajni
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2011 17:10

kobukson píše:Myslel jsem ,že u těch LEDek jsou nové technologie i ve zpracování obrazu.... :-))

Nie, nie su. Je to len o inom zdroji svetla. Ostatne čreva su rovnake. Ide viacmenej o to, že to môže byť tenke a dizajn je to, čo v dnešnej dobe predava. A tiež tym vyrobcovia zatvaraju usta zelenym, kedže ledky su ekologickejšie.
Tym nechcem povedať, že su led lcd zle. Iba to, že po obrazovej stranke neprinašaju nič revolučne a ak ide kupujucemu v prvom rade o obraz, nema zmysel silou-mocou trvať na led podsvieteni.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků