Kombinace impedance

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 1. 2011 15:50

Úplně bezproblémové to není, protože taková kombinace nedovolí využít ani plný výkon zesilovače, ani vybudit bedny na maximum, pro běžné používání v bytě - pokoji ale bohatě postačí. Pro ozvučovací účely už zhruba v měřítku místnosti pro 30-40 lidí a více takové frajkumšty samozřejmě nevedou k ničemu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BrooksHedlen 14. 1. 2011 18:30

Dakujem Vám za rady. Mám to do miestnosti cca 15 metrov štvorcových nič viac. Takže takáto kombinácia 6 ohm repro a 4 ohm receiver je v poriadku. Zapojil som to a ide to, len musím dať o niečo vyššie hlasitosť aby trojpasmove repraky začali hrať riadne, oproti tým od výroby ktoré hrali už na trojke. Išlo mi hlavne o lepší prednes. Takže sa nemusím obávať nejakých udalostí ako výbuch a podobne :) este raz Dakujem
BrooksHedlen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karf 15. 1. 2012 12:20

mám podobný dotaz: zůstal mi tu zesilovač Soundwave A1100R, u kterého se udává výkon 2x50W nebo 2x60W a na zadní straně je u výstupu 8ohm a reproduktory od Hifivěže Aiwa SX-N320, na kterých je udáno 6ohm a hudební výkon 40W. Je možné toto provozovat?

foto reprobeden
Obrázek
karf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 15. 1. 2012 12:24

Pokial to nebudes "skvarit" na vysoku hlasitost, tak ano.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2012 13:07

Jak říká Odar - půjde to, ale nesmíš to rvát naplno. Stejně si ale myslím, že se Ti ten výsledný zvuk nebude moc líbit - Aiwy mívají specificky "naladěné" bedny, aby se tím kompenzovaly určité nedobré vlastnosti zesilovače a opačně. Připojením beden k jinak navrženému zesu se tahle vzájemná kompenzace poruší = zvuk dostane mírně odlišný charakter. Někomu se to líbit může, jinému nemusí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod karf 16. 1. 2012 08:35

Díky za info. Zkusil jsem to spojit. Hraje to ale opravdu to moc lahodný zvuk neni.
karf
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků