m2tech hiFace

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akchc 27. 9. 2010 12:54

Odporúčam zobrať naozaj ostrý nožík a rezať spoje do vtedy, kým lepidlo nevylezie preč... Ak sa to pokúsiť vylamovať, môže sa stať, že to zlomíš. keď sa inak nebude dať, tak sa dá zaprieť (napr. šrubovákom) v mieste kde je RCA konektor - zhora nakoľko tam nič nie je nemal by si poškodiť dosku. Odporúčam pred otvorením pozrieť ako to vyzerá otvorené.
Asus F6V -> M2Tech hiFace -> BB Dac -> AKG K701 / Grado SR60
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod semaniaci 27. 9. 2010 17:17

a porovnával niekto tú "pôvodnú" s "odfláknutou" verizou?

dnes som sa dosal už aj ja ku scojumu hiface. vyzerá, že to hrá ozaj lepšie ako uDac v úlohe transportu, ale stále neviem, či to rozoberiem
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 12. 2010 13:31

Halide Design S/PDIF Bridge USB-S/PDIF converter
http://www.stereophile.com/content/hali ... -converter
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 28. 12. 2010 13:36

Halide má problém, že stojí snad 500$ a četl jsem i recenzi, kde upřednostnily Jkennyho Hiface.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 28. 12. 2010 13:43

Moze byt, este som to necital.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 13. 1. 2011 15:41

Ze by sa nam blyskalo na lepsie casy? :hm http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 332#p71332
Hlavne by ma zaujimalo, ako na to budu reagovat "velki chlapci" Smitko a Pamela. :D Osobne si myslim, ze nazor Zappadaddyho narusa nazory "zarytych kockatych riti", ktori tvrdia, ze z PC to nejde.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 1. 2011 16:02

Ano taky jsem čuměl. Prý stejné jako Meridian 808i. Od teď už nemám obavy o kvalitu výstupu hiface :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 1. 2011 16:58

A to si vemte že hiface není v usb spdif převodníkcáh žádnej high end.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 15. 1. 2011 16:56

Procházel jsem computeraudiophile a dozvěděl jsem se nemilou věc o Evu, vypadá to, že má problém s tím vstupem externích hodin, spousta zařízení totiž nefunguje s Evem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 15. 1. 2011 17:10

Tak to je velka skoda. Je to univerzalnejsie, ako PCI karta (moznost pripojit k notebooku). Hadam to este doladia.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 15. 1. 2011 17:31

Tak Hiface vždycky udělá zajímavé zařízení ale potýká se s pár problémy.

Jinak zkoušel někdo na klasickém hifacu RF Attenuators: https://sites.google.com/site/hifacemod ... ttenuators
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weiny 19. 1. 2011 10:03

Chlapi, jsem tu (skoro) nový, ale čtu Vás dlouho ;-). Psal jsem si přes SS s Odarem, ohledně Hiface EVO a externích hodin, už ho dál nechci trápit, snad bude lepší další dotaz hodit rovnou sem, myslím je to zajímavé téma. Mám u Toma objednaný BB-DAC, upravuje mi vstupy i výstupy na míru.
Z HTPC řeším signál přes m2tech Hiface BNC. Ale vrtá mi hlavou případný upgrade na Hiface EVO, abych využil Tomovy hodiny (či i jiné). A v tom se začínám ztrácet. Protože nechápu propojení. EVO i ostatní mašiny s možností externích hodin mají na sobě všechny clock in. Což mě právě zaráží. Protože BB-DAC má taky clock in. Myslel jsem, že z EVO a spol povede clock OUT.
A že z EVO clock OUT povedu signál do IN v externích hodinách a z nich přes OUT budu pokračovat do clock in v BB-DACu. Navíc mě ještě rozhodilo, že první verze BB-DACu měly 2 BNC konektory pro hodiny. Popíše mi někdo, jak vlastně funguje systém ext. clockování a odkud kam se to ve finále propojuje? Díkes!
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 19. 1. 2011 10:29

Dufam, ze sa bubuxin neurazi, ale poziciam si jeho obrazok.
http://i.picoodle.com/b6ehvyt9

1) data potiahnes tak, ako mas teraz. Cize z S/PDIF (RCA, alebo BNC OUT) do BB-DACu

Treba si uvedomit, ze Clock je vstup a nie vystup. Clock OUT je na hodinach, nie na zariadeni, ktore chces synchronizovat.
2) z hodin (podla standardu bud z WorldClock / Super Clock) potiahnes kabel do transportu (HiFace BNC Clock IN)
3) z hodin prepojis zo Superclock OUT do Superclock IN na BB-DACi

4) v pripade konkretne ESI Juli@ treba pouzit na prepojenie synchronizacie AES/EBU OUT vystup na hodinach, pretoze Juli@ nepodporuje standard Worldclock, ani Superclock.

Podla Tomasa Ticheho sa Worldclock pouziva na vacsie vzdialenosti a Superclock na kratsie vzdialenosti. Superclock je 256nasobok hodnoty Worldclock. Worldclock je informacia o Frequency Sampling (napr. 44,1 kHz).

Tiez som mal v tom gulas. Riesil som to s Tomasom cez e-mail. Velmi ochotne mi odpovedal.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 19. 1. 2011 11:47

Pozor pozor, Evo má velké problémy s externími hodinama, s naprostou většinou nefunguje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weiny 19. 1. 2011 13:10

Díky moc za kvalitní odpověď, tu fotku hodin zezadu jsem marně hledal. Ale je to věda, to hifi... Takže je to tak jak jsem psal, jen EVO má in, ne OUT...
Ale stále nevím pár věcí:
1.) Když tedy budu brát krátkou vzdálenost a zaměřím se jen na Superclock (předpokládám že krátká vzdálenost je do 1m), mají ty hodiny celkem 4 OUTy? Jim je jedno kam který kabel strčím?
Tedy do jednoho Superclocku strčím kabel vedoucí do Hiface EVO a hned z vedlejšího budu pokračovat do DAcu?
2.)Pokud bych takto chtěl řešit ještě další zařízení a hned vedle zaplním další dva OUTy, jak hodiny poznají ty signály, vždyť se to pomíchá :oops:
3.)Jak poznám, že to či ono zařízení podporuje Superclock či Wordclock či dokonce jako Tvá Esi Juli jen AES? U těch strojů to nepíšou, zřejmě to bude metodou pokus omyl,co?
A ještě to nakonec nemusí fachat vůbec, jak to popsal Bína, myslím tu myšlenku zapudím hned u vzniku... :hm Jen jsem chtěl mít jasno.
Naposledy upravil Weiny dne 19. 1. 2011 13:31, celkově upraveno 1
Weiny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků