Výběr LED 40-42 palců

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod THornych 19. 1. 2011 20:23

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi poradit ohledně koupi LED TV 40-42 palců v ceně do 20.000 Kč. Sloužit by měla pro sledování TV přes satelit a občasné pouštění DVD; Blue Ray nemám a ani neplánuji, propojení na počítač (WiFi ready) může být, ale není rozhodující. Do užšího výběru se dostaly:

LG 42LE4500: + cena - pouze 50Hz
LG 42LE5300: + poměr cena/ výbava, 100 Hz, Cena EISA Best Value LCD TV
Panasonic TX-L42G20E: + slušná cena, USB i SD, 100 Hz, možnost nahrávat přes USB na externí HDD
Sharp LC40LE600EV: + Made in Japan, 3 roky záruka - 50 Hz
Sharp LC-40LE810E: + Quatron (i když má údajně význam hlavně u Blue Raye ?), zvuk 2.1,Made in Japan, 3 roky záruka, 100 Hz
Philips 40PFL5605H: + 100Hz, zvuk 2.1, cena
Philips 40PFL7605H: + 100 Hz, Ambilight (je to k něčemu ?, nemám osobní zkušenost a názory se různí)

Přivítám jakoukoli zkušenost a názory (pozitivní i negativní) ohledně kvality obrazu a zvuku, spolehlivosti, servisu, výhod nebo nevýhod jednotlivých modelů, stejně jako přínos použitých technologií (Quatron, Ambilight...).

Moc děkuji !
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2011 20:40

Nejaky dôvod prečo len LCD s led podsvietenim?
Sharp LE600 je stary a malo vybaveny model.
Neviem prečo by mal mať Quattron vyznam hlavne u Blue Ray. Je to nezmysel, to so zdrojom signalu vôbec nesuvisi.
Z tohto vyberu su obrazovo najlepšie Sharp 810 a Philips 7605.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 1. 2011 20:43

Sharp LE810 alebo Philips 7605H
anonymni

Odeslat příspěvekod THornych 19. 1. 2011 20:59

Ryan Giggs píše:Nejaky dôvod prečo len LCD s led podsvietenim?
Sharp LE600 je stary a malo vybaveny model.
Neviem prečo by mal mať Quattron vyznam hlavne u Blue Ray. Je to nezmysel, to so zdrojom signalu vôbec nesuvisi.
Z tohto vyberu su obrazovo najlepšie Sharp 810 a Philips 7605.


Moc díky za odpovědi. Původně jsem uvažoval i o LCD a Plazmě, ale LED jsem nakonec vybral kvůli spotřebě el. proudu, která by oproti LCD a plazmě měla být zřetelně menší. I když plazma mě lákala dost dlouho...
Ohledně toho Quattronu - toto jsem vyčetl v nějaké recenzi od majitele. Sám nemohu posoudit.
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 1. 2011 21:29

Spotreba LED LCD oproti LCD s obyčajnym podsvietenim zas nie je taka vyrazna, aby sa na tom dalo nejak extra ušetriť. V tejto uhlopriečke maju aj obyčajne LCD spotrebu pod 100 W. Plazma ma sice spotrebu vyššiu, ale zas lepši obraz. Otazka je, čo uprednostniť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THornych 20. 1. 2011 06:26

Proti klasické LCD vůbec nic nemám. Pokud opravdu existuje nějaká slušná se spotřebou do 100 W, tak ji určitě zavrhovat nebudu - můžeš mi dát nějaký tip ?
Jinak nad plazmou jsem uvažoval hodně dlouho, ale je pravda, že u nás TV běží poměrně často (spíše jako kulisa) a potom je každý W znát.
Ještě jednou moc díky.
Pokud se vrátím k uvedeným modelům LED - co by jsi upředenostnil - Sharp nebo Philips ? Máš zkušenosti s Ambilightem ? Při prezentacích to vypadá zajímavě, ale neomrzí to za chvíli ?
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 1. 2011 15:38

Za niečo malo nad 20000,- je Samsung 40C750, čo je obrazovo jeden z najlepšich lcd na trhu. Pripadne lacnejši 40C650 alebo Sony 40EX500. Vyhodou obyčajneho podsvietenia oproti LED je hlavne prirodzenejši obraz a realnejšie podanie farieb. LED maju farby trochu ustrelene.

Ambilight neomrzi, i keď je to skôr otazka vkusu. Hlavne je to šetrne k očiam, keď sa tv pozera po tme.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 20. 1. 2011 21:41

Ad "prirodzenejši obraz a realnejšie podanie farieb, farby trochu ustrelene"
Chlape trochu řádně mimo tento názor, nemyslíš. Barvy jsou snad otázkou samotného panelu, elektroniky, nastavení a ne tím, jaký zdroj světla je za panelem. A ohledně té tvé reality a přirozenosti je to hódně moc subjektivní, takže příště trochu více soudnosti a méně dojmů. Já vidím u LED v LCD nevýhodu jen jednu - u EDGE LED větší možná nerovnoměrnost podsvícení.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 21. 1. 2011 01:56

Philips 7605H
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johnnny64 21. 1. 2011 09:13

Imho tymi "nerealnymi " farbami trpi akurat Samsung (LED). Akurat nechapem co je na realnosti farieb subjektivne ...
Johnnny64
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 21. 1. 2011 09:39

tvrdit, ze LCD s LED podsvietenim maju ustrelene farby je "trosku" pritiahnute za vlasy...nic podobne na sharpe nepozorujem :-) ozaj nie je problem si nieco odfotit a pozriet na telke ake su farby-cize okamzite porovnanie reality a zobrazenia cez tv.....
mozno u niektorych modelov, ale zrovna by som tam zaradil samsung
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2011 10:42

Pritiahnute za vlasy to určite nie je. LED svetlo ma určitu farebnu teplotu, ktora je odlišna od teploty katod a to ma vplyv na odlišnom podani farieb, a ako dôkaz si stači pozrieť namerane vysledky v recenziach. To nie su žiadne dojmy, ale fakty.
KarelV. píše:A ohledně té tvé reality a přirozenosti je to hódně moc subjektivní

Toto je absolutny nezmysel (suhlasim s Johnnnym). Vnimanie farieb je sice subjektivne to ano, ale nie ich realnosť. Ta je dana objektivnymi faktami. Každy farebny odtieň ma fyzikalne vlastnosti ktore su preň špecificke. S tym nijako nepohneš. A na to aby si zistil, či nejake zobrazenie korešponduje s realitou maš farebne profily (napr. RGB). To, že to vidi konkretne oko inak je subjektivne, ale to nema nič s realnosťou. Ta subjektivna nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THornych 21. 1. 2011 19:08

Moc díky všem za rady.

Ještě jeden dotaz - jakou LED TV (100 Hz) ve velikosti 46 palců okolo 20.000 Kč (tentokrát ne pro mě :-) )?

Zatím jsem našel:

Samsung UE46C5000
LG 47LE5300
Philips 46PFL5605H
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 1. 2011 20:15

Ryan Giggs, ty tvé zmínky o rozdílné barevné teplotě by platily v případě, kdy by v bedně svítily pouze samotné LED diody nebo katody přímo do tvých reálných očí bez samotného LCD panelu, a také v případě, kdy by se použitý LCD panel a jím reprodukované barvy nedaly nijak zkalibrovat a celkově nastavit obraz . Ano v recenzích můžeš najít LCD, které mají nereálné barvy, ať už je podsvícení jakékoliv. U některých TV můžeš ale s továrním nastavením obrazu, odstíny, barevnou teplotou hýbat jak chceš. A pak jsou tu i jiné přístroje, u kterých to až tak moc dobře nejde, ale to bych rozhodně nedával za vinu použitému podsvícení. Ale tak jak jsi to tu primitivně paušalizoval, sorry, tak to je nesmysl jak vrata.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 1. 2011 20:31

Tak mi vysvetli, prečo su vysledky u led modelov take ake su. Nahoda? Asi ťažko.
Pokiaľ su skalibrovane hodnoty take ake su, ty to môžeš korigovať koľko len chceš. Lepšie ako sonda to nenastaviš.
Keď porovnaš relevantne modely s obyčajnym a led podsvietenim, vždy su na tom v tomto parametry lepšie tie prve.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků