Sluchadla k NTB na klasiku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ShanDo 30. 1. 2011 10:19

Zdravim,

z roznych dovodov som rozpredal svoju zostavu (HD595,bvaudio bla bla).

Momentálne viac cestujem, na prepojenie typu Hiface+dac+zosik+sluchadla nemam momentálne peniaze a ani cas hladat vhodnu kombinaciu kompomentov.
Potrebujem circumauralne sluchadla, ktore budu dobre hlavne na klasicku hudbu, budu ako tak odolne, nebudu extremne trpiet tym ze pojdu priamo z notebooku a budu aspon nieco izolovať.

Cena je tak do 100 €, ak by to bolo 120 tak to dako prezijem, avšak pojde naozaj o docasne riesenie povedzme tak na 1 rok. (teda aspon dufam ze pojde o docasne :D )
Nakupovat budem v Nemecku, nie je problem Ebay.de ani Amazon.de, teda ojazdenym sluchadlam sa nebranim aj keby boli starsie. Mozem zbehnut do Saturnu vyskusat ako sluchadla sedia na hlave, do NTB si ich vsak nepripojim.

Doterajsie typy: ojazdene AKG K271 S (vraj bez ampu nic moc)
AKG K240 Studio monitor (600 ohm, asi tiez nic moc)
AKG K242 HD pripadne 272 HD, mavaju ale zvycajne vyssie ceny, cize by som musel pockat na daku prijemnu aukciu.
Shure 840, prilis mlade nato aby boli lacne.

Este by som rad dodal ze uprednostnim velurove nausniky, myslim ze na AKG sa daju aj dokupit. Poprosim zdrzte sa veci typu bez ampu to nejde a podobne. Ak mate tip aj na nieco starsie, povedzme model z pred 3-4 rokov, nevadi.

Dakujem za rady.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 30. 1. 2011 11:42

Mam NTB hp elitebook 8540p, draha masinka ale to co leze zo zvukovky sa neda pocuvat. Ostry az kysly zvuk navyse s pocutelnym sumom pri kvalitnejsich nahravkach, a to mam sluchatka ath-ad500 cize ziadna extra trieda. Bez ampu to pojde ale bez externej zvukovky nie. Nuforce udac-2 je zaujimave zariadenie, nim riesim vystup z NTB od buduceho tyzdna konecne, navse je malinke napajatelne cez USB idealne na cestovanie.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 1. 2011 15:19

Pokud máš je těch 120€, tak bude asi lepší se soustředit jen na sluchátka. Možná časem se uvolní finance na něco levnějšího k nim (uDAC2-HP).

Uvažoval bych o AKG K 240 MkII (levnější než HD verze), ULTRASONE HFI-450, SHURE SRH440.

Věnuj pozornost také místnímu bazaru: např. AKG K 271 MkII.
A sleduj bazary, o kterých je řeč v tématu Zajímavé tipy na akce, slevy a inzeráty s Hi-Fi.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 30. 1. 2011 17:04

k271 by som nebral, vem k240 55ohm alebo 242 a casom ten udac
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 30. 1. 2011 18:08

Drazia sa akurat AKG K271S (zatim 56 €), mozno to vyjde, ak nie, budem cakat co sa objavi dalej.
Diki za zen tip na Udac, vidim ze k notebooku to vyzera ako dobre riesenie a z druhej ruky za dobru cenu by to bolo ok riesenie.
Samozrejme ze by som rad kupil AKG K701 a daky super amp a DAC, ale na to momentalne nebudu prachy aspon rok.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 1. 2011 19:27

uDAC 2 je k notebooku na cesty asi to nejlepší řešení. uDAC v2 má dvě verze: plnohodnotný uDAC-2 a uDAC2-HP, který je levnější, má horší potenciometr, nemá analogový a digitální výstup.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bechermeister 30. 1. 2011 21:28

s podruky zozenies len udac-v1, je v bazare tusim aj. V2 je dost nova a tak dobra ze ju moc nikto z ruky len tak neda. Kvalitov je v1 horsi ako v2, v2 je aj vyladenejsi a nema muchy v1tky. Pre viac detailov si pozri forum.

Vzdy je moznost kupit aj externu zvukovku, ktora ta vide lacnejsie jak udac, ale v nich prehlad nemam.
nuforce udac-v2 -> tube amp missing -> hifiman re262.
s:flo2 -> amp needed -> hifiman re262.
bechermeister
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ShanDo 31. 1. 2011 08:17

Tak AKG 271S nevysli... nevadi. Stale viac uvazujem nad Shure 440, 840 sa da zohnat za 169 €, keby este trosku chceli ist dole.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 7. 2. 2011 19:16

Bol som si vyskúšať zopár sluchadiel, mali ny vyber aj daku klasiku takze som pocuval tu.
AKG K242 HD, hm, komfort vyzera fajn, izolacia slabsia, možno tak na doma, do vlaku na dlhsie cesty by som asi musel pocuvat znacne hlasnejsie. Zvuk fajn, nic zvlastne, myslim ze decentne sluchadla, pripadali mi trvacne a su celkom pruznej konstrukcie. 272HD boli podobne co sa komfortu tyka, ziadny problem, izolacia samozrejme lepsia, velurove nausniky nieco prepustia ale inac velmi fajn, zvuk sa mi pozdaval, trochu viac basov ale nie vybusne extra bombasticke, take ake maju byt.
Shure 750DJ, komfortom si nie som isty, nesadli mi uplne a viem si predstavit ze po hodine by to nemuselo byt uplne skvele, izolacia uplna, zvuk prebasovany, vobec nie na klasiku. Shure 840, izolacia fajn, komfort ok, len sa mi zdali trochu tazsie, zvuk velmi dobry, nie privela basov, klasika znela skvelo. Shure 440, pre mna komfort trochu lepsi, su lahsie a dobre sedia, izoluju rovnako dobre ako 840, rozdiel vo zvuku, tazko povedat, vsetko trochu horsie, ale ziadne priepastne skoky, aspon pre mna, mozno na inej zostave by som pocul vacsie rozdiel, kedze vsak pojdem z ntb, neskor max tak z nuforce, myslim ze priplacat dvojnasobok je zbytocne. Takze som sa rozhodol pre Shure 440, dnes objednam, za 80 € asi jedna z najlepsich volieb ake sa daju dnes zohnat. Na headroome si vedu dobre HD448, mna obzvlast nepresvedcili.
Viac casu po obchodoch behat nemam, takze uvidime ci budem spokojny.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 8. 2. 2011 01:19

konecne niekto kto sa postavil zo stolicky a siel si daco vypocut :-) Gratulujem k vyberu :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 8. 2. 2011 10:21

No pockat pockat Broslo :D Sem tam si tiez daco vypocujem ked sa da :D
Mne sa zasa dako tie shure 440 nepacili,take onicom,a aj pohodlne pre mna moc neboli,tak ale kazdy ma iny nazor ;-]
Inak diky za male zrovnanie a gratulacia k vyberu :-)
Tiez som si bol vo stvrtok vypocut k242hd a zdali sa mi dost obstojne,ba az suprove,ale rad by som pocul aj k272hd,aaale nemali ich :-\
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 8. 2. 2011 11:05

Shure 440 momentálne splnaju hlavne vlastnosti, ktore od sluchadiel potrebujem (trvacnost/kompaktnost/izolacia/zvuk vhodny na klasiku/dobra cena). Som zvedavy ci na nich budem pocuvat hudbu castejsie ako na HD595, tie sluchadla som mal rad, zneli vyborne, ale napriek tomu som ich az tak casto nepouzival (mozno hluk desktopu, mozno lenivost a mozno aj napriek vybornemu zvuku mi az tak nesedeli, neviem...).

Vsak jedneho dna to pride a budu doma Staxy :mrgreen:
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 8. 2. 2011 12:16

No jasne,hlavne aby tebe sedeli :-)
Tiez som mal 595 a zdielam podobne pocity ako ty,aj ked maju vyborny zvuk,tak aj tak to nebolo akosi ono :hm Ako uz som pisal niekolko x,zvuk AKG mi sedi proste viac :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 10. 2. 2011 09:19

Tak vcera prisli. Zvuk velmi cisty, basov pre mna dostatok, udajnu agresivitu zatial nevnimam, jedina vyhrada trochu mensi priestor nahravky, kazdopadne to som mohol pri uzavretom modeli cakat. Neskor im hadam zalozim aj osobitne vlakno kde napisem viac dojmov, pripadne recenziu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků