XAVIAN Gran Colonna XAVIAN Gran Colonna nebo Heco Celan 501

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BassXXX 7. 2. 2011 21:47

Kupuji nové bedýnky a rozmýšlím nad XAVIAN Gran Colonna nebo Heco Celan 501. Obojemůžu sehnat za stejnou cenu. Předchozí bedny Heco Victa. Prosím o radu těch co slyšeli oboje budky.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod etaloncr 7. 2. 2011 23:49

Slyšel jsem oboje.... co od těch beden chceš? Jakou hudbu mají přehrávat? Jak dlouho ti mají vydržet....s čím to budeš párovat... trochu se rozepiš se svými očekáváními....
H.
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod BassXXX 7. 2. 2011 23:57

Zatím by byli zapojeny do recieveru yamaha rxv663. Do budoucna chci kupovat VINCENT SV 232 nebo něco v této kategorii. Poslouchám skoro všechny žánry podle nálady, ale poslední dobou vyhledávám hlavně dobré qualitní nahrávky.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod etaloncr 8. 2. 2011 21:15

OK, tak pak HECO, podle toho co čtu ti už asi nebude 20, ale máš jasno v tom co chceš slyšet, což je dobré.
Heco je bedna, která dobře odráží hlas a pokud ta nahrávka má být kvalitní a reprodukována kvalitně, tj., že to není MP3, ale originál CD s komplet škálou bez ořezu, tak budeš spokojený více s HECem.

Od zítřka má Heco nový ceník, cca o 100 vyšší, takže žádná tragédie.
http://www.luxusni-elektronika.cz/poloz ... t_501.html

Dovolím ti zde popsat i ještě jednu alternativu, tj. bednu Quadrál Amun, což je speciální edice od Quadrálu, která zvládne vše výše popsané jako Heco, ale navíc ty bedny budou v ČR tak ve dvou párech.
Má též nový ceník, stály ještě v lednu 45.000.

http://www.luxusni-elektronika.cz/poloz ... _x_hg.html
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod BassXXX 8. 2. 2011 21:53

Já je můžu sehnat do 16k a jedná se o předchozí verzi ne XT , ale pouze Celan. Takže v této kategorii do 20k by jsi doporučil Celan?
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodino112 9. 2. 2011 07:52

Ty brdo.Ides sa rozhodovat medzi xavian a heco?To je komedia.To je snad jasne,ze co bude lepsie...
Pioneer VSX1015s , Pioneer DV 747A , KEF iQ90 , KEF iQ10 , Velodyne SPL1000r , PS3 slim 250Gb , LG 42PJ350

̿ ̿ ̿\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
dodino112
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan2801 9. 2. 2011 08:25

1/ Vybírat bedny od klávesnice je blbost nejvyššího řádu
2/ Poslouchat rady prodejce, který sem chodí lovit zákazníky je cesta - ehm do (_l_)
3/ Pouze přímé porovnání poslechem ti dá odpověď - zda ti bude vyhovovat Xavian, nebo Heco
Milan2801
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BassXXX 9. 2. 2011 09:40

Charakter beden Heco znám. Xaviany jsem ještě neslyšel to určitě napravím. Celany se normálně prodávaj za 33000 a xaviany za 18000 takže jsou o třídu níž.
Mám odvahu mýlit se ve stovce drobností, vždyt co mužu zkazit, ale v určitých věcech sem si jistý... :-)
BassXXX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod etaloncr 9. 2. 2011 23:44

BassXXX pokud je můžeš mít do 16 K, tak vůbec neváhej, já bych to tady ani neanalyzoval, ty bedny udelaji dobrou sluzbu.

Milane2801, poslouchat rady zhrzene duse, ktera v hi-end businessu neuspela je cesta ehm hadej kam ... a ocekaval bych, ze uz tady nekomu konecne poradis, ne neustale obecne rady stare Blazkove. Ktera z tech beden je podle tebe lepsi, proc by si ji mel na svuj poslech koupit? Pokud by vsichni vybirali bedny poslechem, tak by Mall nebyl nejvetsi prodejce Hi - endu v ČR a tohle forum by nemelo duvod existovat, vsichni by chodili do nejblizsiho studia.
etaloncr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milan2801 13. 2. 2011 19:45

etaloncr, pokud tě baví oblbovat neznalé a líné (!) "internetové zákazníky" marketingovými žvásty abys jim pak mohl prodat nějakou čínskou sra.ku, následně pak řešit neustále stoupající počet reklamací těchto sra.ek, tak tě svým způsobem obdivuji. Já už na to neměl žaludek :-((
P.S.
Kdo to s HiFi myslí vážně, porovnává a vybírá výhradně poslechem!
Osobní zkušenost je totiž nesdělitelná :-))
Milan2801
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabit 13. 2. 2011 20:33

Jestli Gran Colonna nebo Celan XT 501. Každé budou hrát jinak. Jestli máš možnost poslechu tak to udělej. Já osobně bych šel do Xavianu ...
Dabit
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků