Sony, Sony, nebo Sony

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 17:36

jj bude to preklep. Cize vacsina studiovych monitorov su sracky? lebo stredobas im nezacina od 20 hz ale od 55? :-)
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 2. 2011 18:02

OT. Původně jsem chtěl na příspěvky od garrett6 zareagovat, ale jediné na co se zmůžu je konstatování, že mě opravdu pobavil. Už dávno kašlu na nějaké papírové údaje. 20-20k hrají dnes pomalu každé sluchátka a rozdíl mezi nimi je opravdu propastný. Nedělám si iluze, že např. KRKy co mám doma hrají kolem nějakých 20Hz, ale např. Logitech-ům, které to mají uvedeno v papírech dají zvukově na pr.el. A to je pro mě důležitější než něco co tam někdo v dobrém rozmaru napíše. :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 18:49

amen :-D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 12. 2. 2011 19:15

ale tady se bavíme o přehrávači že má 80...
Ale špatně jsi se podíval...na to jsem si právě dával pozor, a ten přehrávač co mám je od 20 podívej se přímo na ofiko stránky. Jo a prosím dej mi název nějakého CD, kterým to rozehraju.
Já jsem to totiž vždycky pustil uplně naplno a pustil jsem tam dnb a tak a nebo přímo tzv zahořovací CD :D
Jo a ten philips hraje dobře....ty a-Jay one dost dobře basovaly, ale prostě mi vadí ten kabel. A už jsem je prodal.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 19:46

No veď. Chlapci chlapci, takí odborníci, a čítať neviete (a to už nehovorím o tom, že pcháte zosilovače do sluchátkových výstupov :roll: )

K tomu Philipsu, sú 2 druhy manuálov, ten starší tvrdí 80, ten novší 20 (možno fakt preklep). Ak by prehrávač nezvládal pod 80, je to "sračka". Žiaľ.

Pre xmareka a ďalších, ja hovorím o prehrávači, nie o slúchadlách. (Takže sa bavíme o motore, nie o kolesách, ak by to dakto nechápal).

A keď už o tých slúchadlách a ich frekvenčnej charakteristike, pre tých, čo nevedia, čo tie údaje znamenajú (a priznám sa, tiež som mal v tom chaos, kým ma nedostala do "obrazu" jedna prezentácia v Nemecku (už nepamätám, čo sme vtedy kupovali do štúdia), resp. video nakrútené vysokorýchlostnou kamerou, ktoré prednášajúci pustil --- tiež tam veľa "odborníkov" protestovalo, no po zhliadnutí už boli ticho :D ).

Pri elektordynamických meničoch to obligátne 20Hz - 20kHz znamená, že slúchadlá idú v skutočnosti cca 40Hz-10kHz. Membrána dokáže síce jedným smerom urobiť 20-20, no na to, aby ste urobili cink, nestačí len "ci", ale treba aj "nk". V reáli pri dolnej hranici magnet nezvládne pohybovať membránou potrebnú dobu potrebnou nízkou rýchlosťou (preto sa používa napr. neodým u kvalitnejších), a "pustí" ju skôr (preto treba dolnú hranicu cca zdvojnásobiť --- a skutočnosť býva oveľa horšia - 50 a viac Hz). Naopak na hornej hranici pásma, membrána kmitne zvyčajne rýchlejšie, takže to nie je 10kHz, ale 11-13kHz. Čím je pevnejšia a tenšia, tým lepšie.
Je veľmi málo firiem, ktoré si toto priznajú a snáď len Razaor udáva u slúchadiel reálnu charakteristiku (ale zase Razer je zvukovo na konci a ešte ďalej.) Niektorí tam zase udávajú útlm, alebo čo v dB, ale ani to nie je celkom presné.
Ak Philipsy 9551 zvládajú 6-23500 (reálne tak 15-14000) prečo by sme to kŕmili zdrojom, ktorý ide od 80, keď najkrajšie basy sú okolo 60. Že?
Iné je to u to tlakových meničoch. Ak je tam napísané 19Hz - 17kHz, tak to znamená, že naozaj pri tlaku 1 atmosféra zvládajú presne tento rozsah. To je dané tým, že stredobas (resp. celé pásmo, ak tam nie je tretí menič) majú na starosti 2 elektromagnety spriahnuté kotvou. Jeden ťahá tam a druhý naspäť. Netreba brať do úvahy dobu zastavenia membrány ako u dynamických meničoch.

vabrousekp:
No a chlape, prečítal som to vlákno, kde si si vyberal tie slúchadlá a zarazilo ma, že ich púšťaš na maximálnu hlasitosť. Keďže máš problémy so sluchom, tak špunty ti nepomôžu, vždy tam budeš mať agresívne výšky vzhľadom na vysoké skreslenie.
Zrejme by ti nikto z tých "odborníkov" tu nepomohol, takže ja by som postupoval asi takto. Ak vážne chceš počúvať hudbu pri takej hlasitosti (ja by som sa toho radšej vzdal, sluch máme len jeden), tak by som postupoval takto:
Kúp si lacný prenosný zosilovač (áno, ja viem, že si protirečím s tým, čo som písal na začiatku tohto príspevku) --- radšej na baterku, než so zabudovaným akumulátorom a je jedno aký, len nech príliš nešumí, alebo nedaj bože nemá brum a k tomu nejaké veľké uzavreté basové slúchadlá (tak aby tam vošli celé uši - niečo ľahké, lacnejšie), ktoré zvládajú vysoký výkon --- ja by som sa pozeral až okolo 1000-1500mW. Ide o to, aby pri vysokých hlasitostiach nehrali skreslene.

S rozohrávaním si starosti nerob, pod 500€ to nemá u slúchadiel význam, len nepúšťaj na začiatku --- a vlastne nikdy na plné pecky, inak si poškodíš membránu. A o ušiach ani nehovorím.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 12. 2. 2011 19:55

TY on ten philips zase tak nahlas právě nehraje víš
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 20:19

preboha to co je zasa za uvaha :-D

"
S rozohrávaním si starosti nerob, pod 500€ to nemá u slúchadiel význam, len nepúšťaj na začiatku --- a vlastne nikdy na plné pecky, inak si poškodíš membránu. A o ušiach ani nehovorím."

toto je totalny hlod ktory ma absolutne presvecil o tom ze sa fakt vyznas. Ako nechce, byt ofenzivny ale toto ma fakt zabilo ;-]

Najkrajsie bas su 60Hz?? :D
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 20:28

Neviem, ale podľa mňa takmer na každé špunty hraje každý prehrávač dostatočne hlasito. Aj ak si von v hluku, máš mať nastavenú hlasitosť presne tak, ako v tichu, t.j. neznamená to, že máš ísť do extrému, ale hľadať viac izolované slúchadlá, resp. použiť aktívne potlačenie hluku.

Ak špunty, tak skús pozháňať povedzme Sony MDR-NC22. Len škoda, že si predal tie Philipsy, lebo nástavce u Sonny za veľa nestoja a zrejme budeš potrebovať kúpiť nejaké viac tesniace. Inak kvalita zvuku je na úrovni EX85.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 20:33

pozri teda este klipsch x1, a urcite ath ckm 55 :-) fakt sa vykasli na cely sony a philips koncern , nevravim ze je to zle, ale tamtie budu lepsie
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 20:52

Broslowski píše:Najkrajsie bas su 60Hz?? :D

Zase dakto nevie čítať :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Broslowski píše:preboha to co je zasa za uvaha :-D

A má?.... Po 150-200 hodinách obyčajného hrania znejú presne tak isto, ako keď ich človek starostlivo zahoruje. Chape, vrchol nie je AKG K701 za 3 stovky (v poslednej dobe bublinkové :hm ). Sú aj drahšie a tie už potrebujú starostlivosť v rukavičkách.

Broslowski píše:toto je totalny hlod ktory ma absolutne presvecil o tom ze sa fakt vyznas. Ako nechce, byt ofenzivny ale toto ma fakt zabilo ;-]

Keby som nevidel makrofotografie membrány, ktorú z dôvôdu testv pustili na začiatku naplno, tak by som bol ticho. Nie je to vidno voľným okom, na zvuku sa to ale prejaví. Takže viem o čom hovorím, neboj.
Naposledy upravil garrett6 dne 12. 2. 2011 21:04, celkově upraveno 1
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 21:00

mam doma momentalne t5p , mal som T1, 701, DT990 , ja viem co su to kvalitne sluchadla :-) Venujem sa ich recenzovani uz daky ten piatok tak, preto aj viem , ze burn in ma velky vyznam a nie nieje to voodo ani ufo je to real :-)

To so 60 hz som citoval od teba cize citat viem.

Ak ti po 150 hodinach hraju tak ako nove, naplanuj navstevu ORL
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 21:15

Tak vidím, že nevieš. Napísal som "okolo" a aj v tom druhom zase zle čítaš --- nie ako nové, ale je jedno, či ich zahoruješ špeciálne, alebo ich jednoducho normálne počúvaš.

No a zvrtlo sa to kto má väčšieho, takže doma mám Denon AH-D5000 a v práci Stax SR-404, Audio-Technica ATH-AD1000 a Ultrasone Edition 8. :D

Ale už dosť, je to OT, tak nebudem už odpisovať.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Broslowski 12. 2. 2011 21:20

nie nezvrtlo, ty si to zvrtol, mne je uplne jendo co mas doma. Cize aby bolo jasne :-)

koniec OT
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vabrousekp 12. 2. 2011 21:42

Já jsem rád, že mi garrett6 odpověděl jako první a že mi odpovídá i nadále. Nechápu, proč mu nadáváš. Nikdy není na všechno stejný názor. Nebudu se pouštět do pro mne neznámých značek.
Jo a ty Philipsy jsem neprodal, jen jsem je poslal na reklamaci. Přestalo mi hrát sluchátko, tak doufám, že mi to uznají. Sice jsme touto diskuzí skoro nic nevyřešily :D , ale i tak děkuji. Ještě dám těm Philipsům šanci.
vabrousekp
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 22:02

Vďaka ;-) Tak som sa trocha informoval, a možno by ti vyhovovali AKG K404. Najlepšie by bolo, keby si ich mal možnosť vyskúšať --- je možné, že budú nepohodlné (ale týždeň bolesti to zvyčajne vyrieši :-) )
Na tvojom mieste by som špunty vynechal, neverím že nájdeš niečo, čo by viac basovalo než tie Philipsy čo máš (aj keď by som bol rád, keby sa ozval niekto, kto ich má a môže porovnať s inými).

A posledná možnosť napr. FiiO E5. Stojí pár korún ale je otázne, ako sa zhodne so zvyškom. Takže možno to budú okamžite vyhodené peniaze.

vabrousekp píše:Jo a ty Philipsy jsem neprodal, jen jsem je poslal na reklamaci.

Vidím, že ani ja neviem čítať :-[ .
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků