LED 46 palců s cenou do 23tisíc. Philips/LG/Sharp

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod THornych 13. 3. 2011 07:22

Ahoj, brzy budu kupovat LED 117 cm s cenou okolo 20.000-23.000 Kč. Původně jsem měl vybraný Philips 46PFL5605H (100Hz, přímé podsvícení). Teď jsem si všiml, že se dá za podobnou cenu sehnat i LG 47LE5300 (taktéž 100Hz, ale EDGE LED) a Sharp Quattron LC-46LE810E. Kterou z těchto tří TV byste mi doporučili a proč ?
Moc díky za rady a názory
Naposledy upravil MgX dne 13. 3. 2011 10:54, celkově upraveno 1
Důvod: Nečteš pravidla fóra. Tvůj příspěvek má (měl) přiliš obecný název. Tento jsem tedy upravil.
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 13. 3. 2011 12:40

Z tvojho vyberu bude obrazovo najlepsi Sharp, mame od nich sice iny model, ale mozem ti len a len odporucit.
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod THornych 15. 3. 2011 06:50

Moc díky. Ještě nějaké další názory ? Váhám hlavně mezi Philipsem a Sharpem. U Sharpu mě láká 3 roky záruka a "Made in Japan". Reálnou výhodu QUATTRONu oproti klasickému RGB nedokážu posoudit. Naoupak mě odrazje pouze EDGE podsvícení oproti Direct LED u Philipsu.
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 16. 3. 2011 00:24

Kvalita prevedenia u Sharpu je super a neostava nic dlzna oznaceniu made in japan
ked philips, tak 7-ovu radu
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 16. 3. 2011 17:23

Sharp Quattron LC-46LE810E
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 16. 3. 2011 18:01

Nechci někomu kazit iluze, ale u Sharpu je Made in Japan pouze LCD panel, pro Evropu se TV pak montují v továrnách v Polsku nebo Španělsku.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 3. 2011 18:33

Keby sa v JAP robili len panely, nebolo by na zadnej strane televizora Made in Japan.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 16. 3. 2011 22:48

Ryan, presne tak. To co pise KarelV, je blbost.
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod THornych 17. 3. 2011 08:03

Bez ohledu na to, zda se Sharp montuje v Japonsku nebo Polsku (já osobně jsem přesvědčen že v Japonksu), jaký je její obraz v porovnání s výše uvedeným Philipsem ? Jde mi zejména o rovnoměrnost podsvícení...
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 17. 3. 2011 13:07

Mne sa zda lepsi Sharp
Hornet F-18
Junior

Odeslat příspěvekod KarelV. 17. 3. 2011 15:34

Pro pochybovače a nevěřící o výrobě TV a panelů Sharpu, ať už mají na štítku cokoliv: http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/cz/hs. ... ovarny.htm
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod THornych 17. 3. 2011 16:15

Spíše než místo montáže by mě zajímaly skutečné výhody a nevýhody této TV. Někteří majitelé hovoří o špičkovém obrazu, jiní si stěžují na nerovnoměrnost podsvícení a hlasité praskání během provozu i po vypnutí (během chladnutí)...
THornych
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 3. 2011 08:29

KarelV. píše:Pro pochybovače a nevěřící o výrobě TV a panelů Sharpu, ať už mají na štítku cokoliv: http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/cz/hs. ... ovarny.htm

To som samozrejme čital. No na oficialnej stranke sharp-world. com sa piše niečo ine. Hovori sa o iba LCD moduloch:
http://www.sharp-world.com/corporate/g_topix/poland/
Tv sa vyrabaju v meste Kameyama. Zo Sekai (tej slavnej tovarne) pridu panely a v Kameyame vyrobia televizor. Tu to maš všetko pekne popisane (viď tie odkazy vpravo, hlavne plant NO. 1): http://www.sharp-world.com/kameyama/feature/.

Je ale možne, že v Poľsku sa TV kompletuju (skladaju). Pridu bez nejakej sučiastky a v POL sa doplni a dosklada. To ale nie je vyroba, to je niečo ine.

Napriklad Sony to na svojich TV uvadza priamo. Buď je tam Made in ... alebo Assembled in ... To ale nie je to iste.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KarelV. 18. 3. 2011 10:28

To by bylo hodně ekonomické, dělat v Polsku "moduly", vozit je do Japonska a tam "vyrábět" kompletní TV a zase zpět do Evropy. Další továrny mají jinak také v Mexiku nebo Číně. Bohužel nemůžu už najít odkaz na jedno polské fórum, podporujícího mé tvrzení, kde popisovali produkci v Toruni.
Jinak zpět k tématu, osobně doma mám TV Sharp řadu 700 a samotné provedení konstrukce žádný zázrak není, spíše podprůměr. U nynější řady 8xx je to o něco lepší, ale bílý plastový okraj mi připomíná záchodové prkénko. :-] V tomhle má Philips určitě navrch. Obrazová kvalita je pak srovnatelná. Philips má ale otřesné dálk.ovládání a strukturu menu. Riziko nerovnoměrného podsvícení (edge led) se může objevit bez ohledu na značku.
KarelV.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 3. 2011 10:36

Nikde sa ale nepiše, že moduly sa robia iba v Poľsku. Ako ekonomicke je potom vyrobiť "polovyrobok" poslať do Poľska kvôli modulu a potom späť do Azie pre tamojši trh?

To čo pišeš ty je bežna prax. Sučiastky sa vozia z tovarni po celom svete do (jednej, dvoch,...) kde sa to potom všetko montuje a hotovy vyrobok vozi do celeho sveta.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků